Susirinkę žmonės parlamentarus keikė, įžeidinėjo ir kvietė kalbėtis: piktinosi, kad valdantieji vis dar neatsižvelgia į prieš mėnesį Vingio parke reikalavimus. Vilniaus miesto meras protesto akciją vadina gudravimu: mat, jos dalyviai užtvindė savivaldybę pranešimais apie toje pačioje vietoje organizuojamus 125 nedidelius susibūrimus kuriems leidimų nereikia.
Į darbą važiuojančius parlamentarus pasitinka trys šimtai žmonių. Visi jie būriuojasi šalia Seimo esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Vilniaus miesto savivaldybė du kartus nedavė leidimo vadinamojo Šeimų maršo organizatoriams čia rengti mitingą, tačiau žmonės nusprendė ignoruoti sostinės valdžią.
Prieš mėnesį Šeimų marše protesto dalyviai iškėlė valdžiai reikalavimus: atsisakyti planų homoseuksualiems asmenimis suteikti daugiau teisių, neratifikuoti Stambulo konvencijos, nesvarstyti mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, atšaukti iš Vyriausybės 3 ministrus: Aušrinę Armonaitę, Eveliną Dobrovolską ir Arūną Dulkį.
Į protestuotojų kvietimą pasikalbėti vienintelis iš valdančiosios daugumos atsiliepė konservatorius Matas Maldeikis. Protesto dalyviai nepagailėjo politikui ir keiksmažodžių. Maldeikis su protestuotojais karštai diskutavo, kurios Europos valstybės nebesivadovauja Stambulo konvencija, šio dokumento atsisakė.
„Visko išgirdau. Tai yra normalu, žmonės yra ir vieni, ir kiti pikti“, – sakė M. Maldeikis.
Neapykantos susilaukė ir pora, kuri protesto akcijoje pasirodė su LGBT vėliava.
Susirinkusiuosius aplankė ir opozicija, grupelė „valstiečių“ parlamentarų ir pavieniai Seimo nariai. Parlamentaras Petras Gražulis rūpinosi, kad protesto dalyviai turėtų, kur sostinėje pernakvoti: „Net savo viešbučio raktus atidaviau, kad žmonės, kurie neturi kur pernakvoti, užleidau viešbutį.
Renginio nepraleido ir STT praėjusią savaitę užkluptas Mindaugas Puidokas: „Kaip ir buvau kartu Vingio parke, taip ir esu kartu šiandien.“
Seime valdančiųjų partijų lyderės tiesiai šviesiai sako, kad šeimų maršo dalyvių reikalavimai valdančiųjų planų nekeičia.
„Koreguoti Seimo darbotvarkės ar atsisakyti kažkokių programinių įsipareigojimų, kurie buvo pateikti rinkimų programose, apie kuriuos buvo kalbėta per rinkimus, aš nematau pagrindo“, – teigė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Dainos šalia Seimo skambės tris dienas. Tiek čia laiko planuoja užsibūti protesto akcijos organizatoriai, kurie sugalvojo būdą kaip protestuoti ir be savivaldybės leidimo, stovint nedideliais būreliais.
Protesto akcijos organizatorius Arvydas Daunys teigė: „Kiekvienas žmogus gali su savimi atsivesti 15 kitų pagal susirinkimo įstatymą, pateikęs vien paprastą pranešimą savivaldybei. Tokiu būdu mes Lietuvą renkame bet kuriuo atveju.“
Policija žada bausti žmones tik tuo atveju, jei šie pradės būriuotis į vieną didelę minią.
„Jeigu nesilaikys nustatytos tvarkos, tada bus vertinama kaip susirinkimų įstatymo pažeidimas, susirinkimų įstatymas numato, kad susirinkimai iki 15-os asmenų yra informuojama Vilniaus miesto savivaldybė, jeigu daugiau susirenka laikoma, kaip pažeidimas“, – sako Vilniaus policijos viršininkas Saulius Gagas.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atskleidė: „Esam informuoti apie 125 renginius iki 15-os žmonių, pagudravimas. Institucijos, kurios už tai atsakingos ir žiūrės kaip į tai reaguoti.“
Laisvės partijos valdoma savivaldybė neleido organizuoti oficialaus mitingo, nes šeimų maršo organizatoriai, anot sostinės valdžios, negali užtikrinti saugaus susibūrimo karantino sąlygomis. R. Šimašius net pareiškė, kad organizatoriai rengia ne mitingą, o politinį festivalį.