„Jei taip kas nors pasielgtų su gyvūnu, tai turbūt sulėktų visi gyvūnų mylėtojai ir būtų didžiulis triukšmas“, – guodėsi rokiškietė Vitalija.
Virusu užsikrėtė ligoninėje
Su vyru išgyvenusi trisdešimt metų dabar moteris namuose liko viena. Jos vyras Gediminas gydomas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, kur jam buvo atlikta ilgai laukta planinė klubo sąnario operacija.
Gediminas jau metus gėrė stipriausius nuskausminamuosius vaistus, negalėjo paeiti net pasiremdamas dviem lazdomis, o naktimis dėl nepakeliamo skausmo miegodavo vos po tris valandas. Tad laukti, kol pasibaigs viruso pikas, vyras tiesiog negalėjo.
Prieš patenkant į operacinę Gediminui buvo atliktas Covid-19 testas ir tik dėl to, kad šis buvo neigiamas, operacija buvo atlikta. Deja, viruso išvengti vyrui nepavyko – juo užsikrėtė pačioje ligoninėje.
Nors rajone, kur gyvena Gediminas, gauti reikalingų medicininių paslaugų neįmanoma, jis vis tiek buvo gydytojų prašomas palikti ligoninę.
„Čia tikrai nėra vienetinis atvejis, kai ligoniui gaunant kitas paslaugas buvo užsikrėsta koronavirusu. Niekas nesako, kad ligoninė užkrėtė tyčia. Tačiau atsakomybė už pilną ligonio pasveikimą tikrai tenka ligoninei ir administracija privalo sudaryti sąlygas, kad gydytojai nebūtų priversti elgtis prieš savo moralę“, – teigia Vitalija.
Pašnekovės vyrui aršiai stojus prieš liepimą išvykti, jam visgi buvo leista pasilikti gydymo įstaigoje.
„Jei mano vyras būtų namuose, mes jau visi seniai būtume užsikrėtę ir išsiųsti į ligoninę, o vyras būtų likęs šalti vienas“, – savo galimą likimą apmąsto Vitalija.
Kaltina buvusią valdžią
Dėl šios sunkios jų šeimą ištikusios situacijos moteris kaltina buvusią valdžią ir jos neveiklumo rezultatus. Anot Vitalijos, yra neapgalvota, kad grįžęs namo sergantysis gali užkrėsti dar du ar tris kartu gyvenančius asmenis.
„Tai kodėl mes stebimės, kad susirgimų skaičiai taip sparčiai kyla?“, – pyksta Vitalija.
Po klubo operacijos Gediminui dar nesugijo žaizdos ir jis nepajėgia atsikelti iš lovos, tad savimi pasirūpinti ir likti saviizoliacijoje vienas vyras tiesiog negali.
Dėl Vitalijos imunitetą silpninančios lėtinės ligos ir šlubuojančios širdies net mažiausias viruso kiekis galėtų būti jai mirtinas.
Po pokalbio su Visuomenės sveikatos centro atstovais, moteris sužinojo, kad po pirmojo karantino valdžia neatliko jokių pokyčių, dėl kurių rajonuose atsirastų vietų karantinuotis.
„Viskas yra vežama į šeimas. Jeigu šeima pajėgi finansiškai ir turi kitą būstą – valio, o jeigu ne, tada visi masiškai sergame šeimose“, – piktinasi laidos pašnekovė.
Nuo spalio 16 dienos Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu buvo sutrumpinti karantinavimosi laikotarpiai. Šį pokytį Vitalija ir įvardija viruso platinimo priežastimi.
„Lengvos formos pacientai yra išrašomi gydytis į namus. Tai neprieštarauja tvarkoms, nustatytoms Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis taisyklėmis“, – situaciją aiškina Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė Asta Bagdonavičienė.
Vitalijos ir Gedimino džiaugsmui, vyrą gydęs chirurgas sugebėjo atsilaikyti ligoninėje nustatytos tvarkos spaudimui. Pacientas liks ligoninėje tol, kol didieji pavojai jo sveikatai praeis.
Visą pokalbį su Vitalija žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.