• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pamažu atpalaiduoja rankas pramogų organizatoriams. Leidžiamų žmonių viduje vykstančiuose renginiuose padidinta iki 400. Tačiau renginių organizatoriai piktinasi, kad tai tik lašas jūroje, o  savivaldybių organizuojamuose viešuose renginiuose susirenka tūkstančiai žiūrovų.  Be to, tokie reguliavimo pokyčiai ir taip didelės įtakos jų verslui šiuo metu neturi.

Vyriausybė pamažu atpalaiduoja rankas pramogų organizatoriams. Leidžiamų žmonių viduje vykstančiuose renginiuose padidinta iki 400. Tačiau renginių organizatoriai piktinasi, kad tai tik lašas jūroje, o  savivaldybių organizuojamuose viešuose renginiuose susirenka tūkstančiai žiūrovų.  Be to, tokie reguliavimo pokyčiai ir taip didelės įtakos jų verslui šiuo metu neturi.

REKLAMA

O štai premjeras Skvernelis žada, kad greitu metu visi apribojimai bus nuimti, tiesa, tik tokiu atveju, jei Lietuvoje ir toliau neaugs užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičius. Ypač gerai šią vasarą prie situacijos prisitaikė šalies teatrai, rengiantys spektaklius neįprastose vietose.

Tūkstantinės minios praėjusį šeštadienį rinkosi dainuoti giedoti himno sveikindami Lietuvą su Mindaugo karūnavimo diena. Kai kurie renginių organizatoriai sako, kad susidariusi situacija jiems panėšėja į dvigubus standartus. Daugelis nesupranta, kodėl tokie patys apribojimai netaikomi savivaldybių organizuojamiems renginiams lauke.

REKLAMA
REKLAMA

„Per Mindaugo karūnavimo šventę mes matėm ir 3000 vienam mieste, kitam mieste 5000. Ar tai yra blogai ar ne? Nežinau, tai organizavo pačios savivaldybės, tai reiškia yra vyriausybės struktūros, reiškias mūsų šalies viršūnės, kurios valdo mus. Labai gaila, kad tokie standartai yra taikomi, ir mums atlikėjams, žmonėms, dirbantiems su pramogų verslu, tai yra eilinis pliaukštelėjimas šlapiu skuduru per veidą – sako viena, o daro kitą“, – sako prodiuseris Martynas Tyla.

REKLAMA

Pasak renginių organizatorių, jiems iš vyriausybės karantino metu labiausiai trūko aiškumo dėl ateities. Dėl to daugelis organizatorių, nors būtų galėję savo renginius įgyvendinti, nežinodami, kokie planuojami ribojimai, jų paprasčiausiai atsisakė.

„Tos nežinios buvo daugiau negu aiškumo, tai didieji festivaliai, kiti didieji renginiai kur daugiau išjudina ekonomiką, jie nusprendė nukelti į kitus metus savo planus. Lygiai tą patį padarė privačių renginių užsakovai – korporatyvai, įmonės, kurios planuoja dideles šventes. Didelei įmonei keisti sprendimą, nuolatos jį atnaujinti kartais yra brangiau nei padaryti sprendimą, kad šią vasarą renginių nebus, tai reiškia, kad daugybei žmonių, dirbančių renginių industrijoje, neturi darbo, tiesiog yra prastovose“, – pasakoja prodiuseris Gediminas Jaunius.

REKLAMA
REKLAMA

Šį trečiadienį vyriausybė nusprendė pritarti Kultūros ministerijos siūlymui kiek atlaisvinti ribojimus renginių organizatoriams ir nuo liepos vidurio leisti renginius su 400-ais dalyvių, nuo rugpjūčio 1-os – su 500-ais. Atvirose erdvėse galimų žmonių riba išlieka 1000 žmonių.

Tačiau daugėjant naujų užsikrėtimo atvejų ir pasaulyje, ir Lietuvoje, skaičiui premjeras Skvernelis neramus. Pasak jo , žiūrovų skaičiaus ribojimas – tikrai ne pirmo svarbumo klausimas, ir greičiausiai greitu metu tokios saugumo priemonės bus atsisakyta, tačiau išskirtinis dėmesys apsaugos priemonėms turi išlikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog naudotų tas elementarias apsaugos priemones, kaip kaukė, pirštinės, dezinfekcinis skystys, tikrinimas profilaktiškas temperatūros, nes supraskime, kad dar vieno smūgio uždarant mūsų kultūros įstaigas, koncertines, sporto, na būtų tikrai, nežinau, ar pakeliama“, – teigia premjeras Saulius Skvernelis.

Tačiau dalis kultūrininkų ima prisitaikyti. Štai čia matote, kaip teatro sezoną pradėjo Oskaro Koršunovo teatras.

REKLAMA

Spektakliai persikėlė į Vilniaus universiteto kiemą. Tuo pačiu pavyzdžiu planuoja ruošiasi pasekti ir Mažasis teatras, rugpjūčio viduryje planuojantis spektaklius sostinės Lukiškių kalėjimo ir paveikslų galerijos kiemuose. Tiesa, teatralai pripažįsta, kad jiems tai – didelis iššūkis.

„Tiek kūrybine prasme turim prisitaikyti, tiek be abejo ir techniškai, visa scena, mes turim pasiruošti visą struktūrą susikurti ir užtikrinti, kad tai būtų tiek kūrėjams, tiek žiūrovams viskas kiek įmanoma saugiau, patogiau, ir taip, kad galėtumėm parodyti spektaklius“, – kalbėjo Mažojo teatro vadovė Daiva Baltūsytė – Len.

REKLAMA

Štai taip vyksta paskutinė repeticija prieš už poros valandų prasidėsiantį koncertą sostinės menų fabriko Loftas kieme. Šios erdvės savininkė tikina – renginių organizatorių ar barų savininkų gyvenimo žmonių ribojimo atlaisvinimas viduje esančiose vidaus patalpose pernelyg nekeičia. Esą šiuo metu daugiausia renginių vyksta lauke, todėl išgyventi įmanoma. Tačiau kultūrininkus vis labiau neramina artėjantis ruduo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vasarą, kas dabar vyksta, tai tikrai galima sakyti, kad esam pakankamai susitvarkę, viskas labai geria vyksta, turim labai daug draugų ir partnerių užsienyje ir žinom, kaip viskas yra tenai, tai palyginimui, gyvename neblogai galima sakyti šią vasarą, bet kas bus rudenį ir žiemą, tai tikrai labai neramina“, – sako Kultūros ir kūrybinių asociacijų vadovė Živilė Diawara.

Daugelis kultūros renginių organizatorių sako, kad jei kiltų antroji koronaviruso banga ir būtų įvestas pakartotinis karantinas, greičiausiai daugelis verslų nebeatlaikytų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų