• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manevruojančių kelyje be posūkio signalo – apstu, o tai reiškia, kad daugiau ir avarinių situacijų. Bent jau tokiomis įžvalgomis dalijasi policijos pareigūnai surengę reidą ir vos per valandą nubaudę ar įspėję penkis nedrausmingus, posūkių neparodžiusius vairuotojus.

Manevruojančių kelyje be posūkio signalo – apstu, o tai reiškia, kad daugiau ir avarinių situacijų. Bent jau tokiomis įžvalgomis dalijasi policijos pareigūnai surengę reidą ir vos per valandą nubaudę ar įspėję penkis nedrausmingus, posūkių neparodžiusius vairuotojus.

REKLAMA

O štai paaiškinimai kodėl nejungė posūkio signalo iš vairuotojų lūpų sklido patys įvairiausi – nuo užsisvajojimo iki skubėjimo pas žmoną. 

„Jaunimas labai nemėgsta rodyti tų posūkių, kai važiuoja greitkeliais. Tada persirikiuoja be posūkių… Be nieko. Aplinkkeliu važiuojant tai labai dažnai“, – atvirauja daugiau nei dvidešimt metų taksi vairuotoju dirbantis Ainaras, žodžių į vatą vyras nevynioja – kelyje nedrausmingiausias jaunimas.

„Tai telefonai, tai veidrodžiukai, tenai šitas visas. Variantas… – Tai tada ne iki posūkio jai? – Ne ne, tada tikrai ne iki posūkio, reikia pasidažyti, pasipudrinti nosytę“, – kalba taksi vairuotojas Ainaras.

REKLAMA
REKLAMA

Ainaras skaičiuoja, kad per dieną avarinę situaciją dėl neparodyto posūkio sukelia kone kas dešimtas vairuotojas.

„Nuo vienos eilės į kitą eilę, va taip vat ir šokinėja šokinėja. Ir sudaro… kad reikia greitai stabdyti. Jeigu aš greitai stabdau, tai ir už manęs stabdo greitai. Ir tos avarijos taip gaunasi“, – sako Ainaras.

REKLAMA

Policija surengia patikrinimą. Ir, štai, Škodos vairuotojas į kairę nusuką neįjungęs posūkio: „Ar žinot kodėl sustabdėm? – Ne. – Tai posūkio signalo nerodot. Prieš tai persirikiavot nerodėt, paskui iki galo baigdamas manevrą irgi nerodot.“

Vairuotojas veido nerodo, bet prisipažįsta – posūkio neparodė per skubėjimą: „Nu kažkaip net nepasižiūrėjau, skubėjau tikriausiai namo. – Namo skubėjot? – Nu jo, pas žmoną, jo. Turiu dar susitikimą šiandien, tai dėl tos priežasties, kad ir skubėjau, ir šnekėjau telefonu gal. Per garsiakalbį.“

REKLAMA
REKLAMA

Vairuotojų neatbaido ir tai, kad prie sankryžos juos stebi policijos pareigūnai. Per maždaug per pusvalandį – jau antras pažeidėjas nerodęs posūkio. Tiesa paaiškinti kodėl jo nerodė – nenori.

Policijos pareigūnui paaiškino – sukdamas į kairę posūkio neparodė, nes užsisvajojo. Tokių užsisvajojusių per valandą – penki:„Nepastebėjau tiesiog paprasčiausiai. – Nepastebėjot ko? – Tiesiog neįjungiau, su laisvų rankų įranga kalbėjau telefonu, ir paprasčiausiai… taip gavosi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieni vairuotojai gailisi ir laukia, kol bus užpildytas baudos lapas, o štai kiti kiek pagalvoję, bando įrodinėti, kad posūkio signalas visgi buvo įjungtas: „Aš rodžiau posūkį, bet pas mane jis greitai… Kai aš stoviu, įsijungiu posūkį, jis kelias sekundes mirksi ir išsijungia.“

O štai dar kitiems koją pakiša automobilio gedimas: „Ar nerodot, ar neveikia? – Rodau, bet neveikia žibintas visas. – Bet žinot, kad neveikia? – Prieš dvi dienas sugedo mano…tiesiog kontaktai perdegė, ir teko užsisakyti naują, bet dar naujas neatėjo. Pirmadienį bus.“

REKLAMA

Policininkai neslepia, jeigu vairuotojus tikrintų nežymėta mašina, pažeidėjų būtų gerokai daugiau. Bet svarbiausia, kaip aiškina pareigūnai, kad atrodytų menkas pažeidimas gali pridaryti nemažai žalos. Ypač greitkelyje.

„Kai važiuoja greitkeliu ar vietose, kur leistinas greitis didesnis. Persirikiavimo manevrą atlieka, pavojus nerodant žymiai didesnis. Priverčia kitą dalyvį staiga stabdyti, keisti važiavimo kryptį. Automatiškai – avarinė situacija“, – komentuoja Vilniaus kelių policijos pareigūnas Remigijus Masalskas.

O bauda už tokį pažeidimą nedidelė. Jeigu vairuotojas neturi galiojančių nuobaudų – pirmą kartą gali būti nubaustas penkiolikos eurų bauda. Jeigu nuobaudų yra – tai nuo trisdešimties iki šešiasdešimties eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų