Įsivaizduokite, kad jums ne šiaip koks gatvėje sutiktas praeivis, o pats milijardierius Elonas Muskas pasiūlo padvigubinti sąskaitoje turimus pinigus. Būtų gerai, jei tai nebūtų apgaulė.
Štai tokia žinutė ne per seniausiai atsirado kompanijų „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjo Elono Musko „Twitter" profilyje:
„Paremsiu savo bendruomenę per COVID-19 krizę. Visi mano adresu siunčiami bitkoinai bus grąžinti dvigubai. Jei pervesi man 1000$, gražinsiu 2000$.“
Čia pat ir adresas kriptovaliutos pavedimui:
„Pasiūlymas galioja tik 30 minučių! Džiaukitės.“
Panašūs apgaulingi tekstai atsirado ir kitose, milijonus sekėjų turinčiose „Twitter" paskyrose. Nulaužta ir Donaldo Trumpo varžovo artėjančiuose rinkimuose konkurento Joe Bideno „Twitter" paskyra, turinti beveik 7 mln. sekėjų. Ir jį remiančio buvusio JAV prezidento Baracko Obamos paskyra.
Elektroninės prekybos ir technologijų gigantės „Amazon" vadovo Jeffo Bezoso paskyros sekėjai buvo mulkinami paskubėti, esą jis išdalins tik 50 mln. dolerių.
Nulaužtas ir kompanijos „Apple" socialinis profilis turintis 4,5 mln. sekėjų. Ir „Microsoft“ įkūrėjo paskyra, kurią seka 10 kartų daugiau žmonių – per 50 mln. Kibernetiniai sukčiai įsilaužė ir į Amerikos atlikėjo Kanye West ir Kim Kardashian profilius.
„Twitter" suskubo šalinti melagingą informaciją iš garsių asmenų profilių ir blokuoti jų platinimą, tačiau patiklūs žmonės, anot kriptovaliutų transakcijų stebėtojų, spėjo jiems pervesti kiek daugiau nei 12,5 bitkoinų, kurių vertė 100 tūkst. eurų. Žinoma dvigubai nieko neatgavo.
Kompanija „Twitter" skelbia, kad taip nutiko dėl koordinuoto puolimo prieš kompanijos darbuotojus, kurie turėjo prieigą prie socialinio tinklo sistemos ir galėjo patalpinti apgaulingas žinutes. Kol kas tai didžiausia socialinio tinklo „Twitter" kibernetinė ataka.