18-kos metrų aukščio ir sveria net 25 tonas. Jis pavadintas Gundamu, pagal kultinę japonų animacijos seriją, kurioje robotas – pagrindinis veikėjas, turintis milijonus gerbėjų. Kol kas jo rankų ir kojų judesiai tik išbandomi, tačiau netrukus gigantas taps pagrindine atrakcija, specialiame jam skirtame teminiame parke.
Jis bus atidarytas netoli Tokijo esančiame Jokohamos mieste. Robotą gyvai išvysti nekantraujantiems japonams parkas duris turėjo atverti jau spalį, tačiau dėl koronaviruso pandemijos iš arti robotą pamatyti žmonės galės ne anksčiau kaip šių metų pabaigoje.
O Britanija – lyderiaujanti šios šalies skraidyklių gamintoja – išbando naujausią savo kūrinį – specialų kostiumą su varikliu, skirtą gelbėjimo užduotims. Išbandyti neįprastą priemonę inžinieriai kartu su gelbėtojais nusprendė Kumbrijos nacionaliniame parke. Ežerų turtingos vietovės itin mėgstamos keliautojų ir turistų. Ne vienas jų kasmet čia ir pasiklysta, ir patiria didesnių ar mažesnių sužeidimų.
„Tiesiog neįtikėtina, kaip greitai galime atsidurti prie žmogaus, kuriam reikia mūsų pagalbos“, – sako paramedikas Andy Mawson.
Atliekant bandymą, kurio metu buvo neva sužeista mergaitė, gelbėtojas su skraidykle ją pasiekė vos per pusantros minutės. Įprastai ją pasiekti kalnuotoje vietoje prireiktų kone pusvalandžio. Gelbėtojas su penkių nedidelių variklių skraidykle gali pasiekti net pusšimčio kilometrų per valandą greitį.
Greitai švilpia ir šiukšlių konteineris. Beveik 70-ies kilometrų per valandą greičiu. O tai britui Andy Jenningsui atnešė pasaulio Gineso rekordą. Neįprastą transporto priemonę jis sukūrė iš paprasto šiukšlių konteinerio ir dviračiui skirto variklio. Elvingtono oro uosto tūpimo take sumuštas ir dar vienas pasaulio rekordas.
Jasonas Liversidge’as tapo greičiausio pasaulyje neįgaliojo vežimėlio vairuotoju. Dėl sunkios neuronų ligos kenčiantis vyras tūpimo taku prašvilpė beveik 110-ies kilometrų per valandą greičiu.