Corral į Vilnių atkeliavo prieš kelerius metus. Prancūzijos piliečiui Lietuva pasirodė tobula šalis – graži, nedidelė, žinojo, kad čia gyvena geri ir malonūs žmonės. Deja, situacija pakrypo nemalonia linkme. Vyras tapo benamiu ir glaudžiasi autobusų stotelėje.
„Žmogus apie aštuoniasdešimt procentų laiko sėdi toje pačioje stotelėje. Kadangi yra šalta, jis jau mėlynas darosi ir tiesiog negalime būti abejingi tokiai situacijai“, – kalbėjo Vladimiras.
Vyras ne kartą skambino į policiją pranešdamas apie gatvėje gyvenantį žmogų, nes baiminosi, kad jis gali mirtinai sušalti.
Padėtį slepia nuo giminių
Pasak Vladimiro, Prancūzijos ambasada apie situaciją yra informuota ir žino savo šalies piliečio asmens duomenis, tačiau nesiima jokių veiksmų. Vyras taip pat papasakojo, kad Corral gimtojoje šalyje turi giminaičių – seserį ir mamą, tačiau nepasako jiems tiesos apie savo padėtį.
Vladimiras parodė vaizdo įrašus, kuriuos Corral patalpino į socialinę erdvę dar tada, kai jis gyveno Prancūzijoje. Įrašuose matosi jaunas, sportiškas, tvarkingas vyras – visiška priešingybė dabar stotelėje besiglaudžiančiam benamiui.
Jau lietuviškai pramokti spėjęs Corral gelbėtojui Žilvinui Žitkui paaiškino nieko nesakantis mamai, nes nenori jaudinti senyvo amžiaus moters, o ir grįžti į savo šalį jis nenori, nes jam patinka Lietuvoje.
Apsigyveno gatvėje, kai neteko darbo
Prieš tapdamas benamiu, Corral dirbo mūrininku, tačiau neteko darbo.
„Pirmą kartą buvo super, kai turėjau darbą, namus. Du metus viskas buvo gerai. Po to nebeliko darbo, pinigų ir viskas – lauke“, – pasakojo Corral, naktis šiuo metu leidžiantis palapinėje.
Apsistoti nakvynės namuose vyrui taip pat nesinori, ten jam nepatinka nešvarūs ir išgeriantys gyventojai. Pašalpos ar darbo gauti taip pat negali, nes nebeturi jokio asmens dokumento.
Corral tikino, kad Prancūzijos ambasada jokios pagalbos, apart parskraidinimo namo, jam niekada nepasiūlė.
„Namų paieškomis ar pinigais – ne, pagalbos nėra. Bet jei noriu į Prancūziją, tada taip“ – kalbėjo vyras.
Gelbėtojas Žilvinas Žitkus į pagalbą iškvietė visas įmanomas tarnybas – policijos pareigūnus, greitąją medicinos pagalbą, socialinės pagalbos darbuotojus. Pareigūnams, naudojantis socialiniais tinklais, pavyko nustatyti vyro tapatybę, o jį apžiūrėję medikai, išgabeno prancūzą į ligoninės priimamąjį, kur jam suteikta būtina pagalba.
Praėjus kelioms dienoms, „TV Pagalbos“ komandą pasiekė žinia, kad Corral vėl pateko į ligoninę – šį kartą su nušalusiomis pėdomis. Vyrui amputuoti abiejų kojų pirštai.
Į Lietuvą atvyko po skyrybų
Laidai pavyko pasikalbėti su Corral pažįstančia moterimi, kuri pažadėjo, kad visomis išgalėmis padės vyrui grįžti į normalų gyvenimą.
„Mes su juo susipažinome prieš 25 metus mūsų gimtajame mieste. Jis buvo labai linksmas jaunuolis, labai įdomus, kultūringas ir išsilavinęs. <...> Aš žinau, kad jis vedė ir turi sūnų Prancūzijoje. Gal prieš keturis metus, negaliu tiksliai pasakyti kada tai įvyko. Kai paskutinį kartą aš su juo kalbėjausi telefonu, jis išgyveno sielvartą. Jis išsiskyrė su savo mergina ir tapo labai liūdnas, ėmė depresuoti. Tai paskutinis dalykas, ką iš jo girdėjau“, – pasakojo moteris.
Vladimiras pasakojo, kad Prancūzijos ambasada laukė atvykstančio Corral nepaisant to, kad žmogus po operacijos vos paeina.
„Mes palaikome su juo ryšius, mes su juo bendraujame“, – sakė ambasados atstovė ir pažadėjo apmokėti visas gydymo išlaidas bei parskraidinti vyrą namo.
Daugiau istorijos aplinkybių žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.