• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramūnas Karbauskis ištesėjo pažadą – pasitraukė iš Seimo. Dėl to jis toliau kaltina valdančiuosius, esą engiančius valstiečius. Išėjęs iš Seimo jis viliasi panaikinsiąs kliūtis partiečiams užimti bent keletą įtakingesnių postų. Tačiau iš politikos valstiečių lyderis trauktis nežada – toliau ketina vadovauti partijai ir ją ruošti kitiems rinkimams.

Ramūnas Karbauskis ištesėjo pažadą – pasitraukė iš Seimo. Dėl to jis toliau kaltina valdančiuosius, esą engiančius valstiečius. Išėjęs iš Seimo jis viliasi panaikinsiąs kliūtis partiečiams užimti bent keletą įtakingesnių postų. Tačiau iš politikos valstiečių lyderis trauktis nežada – toliau ketina vadovauti partijai ir ją ruošti kitiems rinkimams.

REKLAMA

Beje, besitraukiančiam iš viešo gyvenimo Karbauskiui tenka atsakinėti ir į klausimus, ar tik pasitraukimas nesusijęs su kalbomis apie slepiamą vaiką?

Baigiasi vos mėnesį be valdžios ištvėrusio Ramūno Karbauskio karjera naujosios kadencijos Seime. Dešiniesiems perėmus valdžią, Karbauskis neturi jokių galimybių gauti jokio įtakingo posto.

Tad „Agrokoncerno“ savininkas, vienas turtingiausių parlamentarų, partijos pirmininkas, kuriam tektų vargti eiliniu Seimo nariu, kone kasdien sėdėti posėdžiuose be sprendimų teisės, nusprendė pasitraukti. Beje, net ir atsistatydinimo prašyme valstiečių lyderis savo pavardę parašė ne tokią – be vienos raidės.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano pasakymas paprastas, jei nebūčiau to padaręs šiandien, būtų manęs paprašęs kažkas ar dar kas atsitikę, už savaitės ar dviejų būtų tokia pat situacija susiklosčiusi. Vėl sakytų, visų problemų ašis – Karbauskis“, – sako valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA

Seimą palikti nusprendusiam Karbauskiui tenka atsakinėti ir į žurnalistų klausimus, ar iš Seimo nusprendė trauktis nesiekdamas daugiau laiko praleisti su šeima ir dėl sklandančių kalbų, neva su buvusia savo kolege, kuri praėjusioje kadencijoje taip pat pasitraukė iš Seimo, galėjo susilaukti atžalos.

„Du. Jei kalbėti apie kalbas, vaikus, jų turiu tikriausiai apie 20, sveikinu su kalbom“, – pasakoja R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Karbauskis Seime ketverius metus buvo įsikūręs šiame erdviame kabinete, iš kurio išprašė parlamento kanclerį. Rytoj kabinetas jam jau nebepriklausys, tad atsistatydindamas Karbauskis išvengs kraustynių į kuklesnį kabinetą. Dalis Karbauskio bendražygių pripažįsta apie jo sprendimą išeiti iš Seimo žinoję jau anksčiau ir ne visi tam pritarė.

„Buvo įprasta Seime kartu, darbo bendro buvo daug, buvo patogiau  klausimus spręsti, dabar bus problema. Nesvarbu, kad yra aktyvus partijos pirmininkas ir frakcijoje lankysis, bet ne tas, kas yra Seimo narys. Bet tai jo apsisprendimas“, – teigia laikinasis premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes neatsisveikiname suprasdami puikiai, kad partijos pirmininką visada turėsime šalia“, – kalbėjo Seimo narė, valstietė Agnė Širinskienė.

„Vyko aptarimas, buvo kalbamasi, žmonės turi labai skirtingas nuomones. Vieni pritaria, kiti prieštarauja, bet tai normalu. Prašymai pasilikti… jei žmogus priėmė sprendimą, paaiškino, mes jį gerbiame“, – sako laikinasis ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Karbauskis tvirtina iš Seimo išeinąs protestuodamas prieš opozicijos nusistatymą prieš valstiečius ir kliūtis jiems užimti bet kokius įtakingesnius postus Seime. Kad Karbauskiui be valdžios Seimas neįdomus, opozicijos atstovai sako supratę dar prieš Seimo rinkimus, kai jis nedrįso kovoti vienmandatėje apygardoje ir į Seimą pateko tik pagal sąrašą.

„Gal tai jau buvo seniai suplanuotas veiksmas. Nebuvau vienintelis vasarą, kuriam atrodė keista, kad partijos lyderis, vienas sąrašo vedlių nedalyvauja vienmandatėje apygardoje. Žmonės, kurie tai pasirenka, dažnai paslėptą motyvą turi ilgainiui pasitraukti iš Seimo“, – pasakoja konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA

„Žingsniai buvo susieti su bizniu, kurį darė Karbauskis. Turint tokį platų verslą ir tokius pinigus, keistai atrodytų, kaip žmogus sėdi opozicijoje. Verslininkas turi daryti verslą“, – teigia Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

„Po nesėkmingų rinkimų, politologų svarstymais, pasitraukti iš Seimo Karbauskis tik laukė progos. Pasitraukimas įrodo, kad be valdžios parlamentas jam neįdomus, bet kartu jis turės progą parodyti, ar sugebės reabilituoti rinkimuose silpnai pasirodžiusią partiją“, – kalbėjo paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo laukiama progos, jis atsirado, kai klaidų padarė dabartinė dauguma, kai pradėjo formuoti Seimo valdybą, atstumdama didžiausios partijos atstovę“, – sako politologė Jūratė Novagockienė.

„Išties partijai reikalingas organizacinis postūmis. Karbauskis gali atrasti vaidmenį sutelkiant partiją, organizuojant partijos narius“, – pasakoja politologas Lauras Bielinis.

Karbauskis Seime su pertraukomis išbuvo tris kadencijas ir toliau iš politikos žada nesitraukti, vadovaudamas partijai jis žada ją ruošti naujiems savivaldos rinkimams. Karbauskiui pasitraukus, į Seimą pagal valstiečių sąrašą vėl sugrįš buvusi parlamentarė Asta Kubilienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų