• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policija pasiskolino prabangų žaisliuką – apynauję, daugiau kaip pusę šimto tūkstančių eurų kainuojančią „Teslą“. Su ja policininkai važinės mėnesį ir esą spręs, ar ateityje pirks tokius prabangiausius rinkoje elektromobilius. Tokią naujieną išgirdę internautai pašėlo – esą policija ketina švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus.

Lietuvos policija pasiskolino prabangų žaisliuką – apynauję, daugiau kaip pusę šimto tūkstančių eurų kainuojančią „Teslą“. Su ja policininkai važinės mėnesį ir esą spręs, ar ateityje pirks tokius prabangiausius rinkoje elektromobilius. Tokią naujieną išgirdę internautai pašėlo – esą policija ketina švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus.

REKLAMA

Beje, vieną ne tokio prabangaus modelio elektromobilį policija naudoja jau seniau, tačiau greitkeliuose vaikytis pažeidėjus jis netiktų.

Frazė „nežymėtas policijos automobilis“ artimiausią mėnesį skambės labai jau ironiškai, nes mašina kaip reta pastebima ir žymi. Tai ryški trečio modelio „Tesla“, kurią policijai mėnesiui be palūkanų skolina vienas elektromobilių salonas. Tik prieš pirmą kartą sėdant prie vairo pareigūnams dar prireikia instruktažo.

Vienintelė salono iškelta sąlyga – deramai apdrausti per pora sekundžių kone iki greitkelyje leistino greičio įsibėgėjantį automobilį. Mašina gaminta pernai, tačiau jau prisukusi 70 tūkst. kilometrų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nebaisu, važinėjam ne su senais automobiliais, autoparkas gan naujas, šitas tik papildys turimas priemones“, – sako policijos atstovas Jonas Davidonis.

REKLAMA

Stacionarios įrangos policija į laikiną automobilį nemontuos, tik švyturėlius, o pareigūnai „Tesloje“ vežiosis protokolams rašyti reikiamą įrangą, mobilius greičio matuoklius, jei prisireiktų vytis kelių gaidelius.

„BMW pavys. Nežinau galutinės ribos, šito automobilio galutinė riba yra 261 km per valandą, bet jos pagreitėjimas iki 100 km per valandą yra 3,3 s. Tai lenkia visus šiai dienai“, – teigia „eDOW“ direktorius Rokas Abloževičius. 

REKLAMA
REKLAMA

„Gaudyti – jeigu bus poreikis. Jeigu pavojingi pažeidimai, bus gaudomi. Paprastai – neviešu būdu, ne kontakto būdu fiksuojami teisės pažeidimai“, – priduria J. Davidonis. 

Su visiškai įkrauta baterija automobilis mieste gali nuvažiuoti iki 500 kilometrų. Greito įkrovimo stotelėse keturi penktadaliai baterijos įsikrauna per valandą. Pareigūnai be garso pajuda patruliuoti į gatves.

Tik ne visai maloniai žinią apie tokią viešųjų ryšių akciją sutinka internautai. Vos policijai feisbuke paskelbus įrašą apie prabangų žaislą, pasipylė šimtai komentarų apie neva švaistomus pinigus. Ir pastebėjimai, kad esą neteisinga puikuotis teslomis, kai regionuose ugniagesiai į gaisrus vis dar skuba 40-ies metų senumo ne visada užsivedančiais sovietiniais kledarais:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Naudinga, reiktų link to eiti, bet yra ir pigesnių variantų.“

„Gerai būtų, tik brangu truputį.“

„Tai gerai, tegul važinėja. Naujovės, elektrinis automobilis.“

„Jie turėtų pagrįsti, kodėl jiems reikia „Teslų“. Degalų nenaudos, vėlgi sutaupysim.“

„Migrantus visokius priimam ir turim pinigėlių jiems duoti, už šilumą kompensuosim, viską turim – tada čia jau mūsų prestižas.“

REKLAMA

„Mums svarbiausia, kad laiku atvažiuotų ta policija ir sutvarkytų reikalus. O visa kita – ar pigiai, ar brangiai, nežinau.“

Tokia standartinės komplektacijos „Tesla“ kainuoja apie 50 tūkst. eurų. Su geresne įranga – daugiau kaip 60 tūkstančių. Dabar policija iš viso savo autoparke turi apie 1700 automobilių. Ar išties Lietuvos tvarkos sergėtojai rimtai svarsto apie prabangias „Teslas“?

„Perkant elektrinius automobilius jie būtų šiek tiek brangesni, bet atsižvelgiant į degalų išnaudojimą per keletą metų, kaina turbūt susilygintų. Tai tos galimybės atmesti negalime, bet konkrečių sprendimų nėra priimta“, – tikina policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

Vieną elektra varomą automobilį policija naudoja jau dvejus metus. „Hyundai Ioniq“ viena įkrova gali nuvažiuoti perpus mažesnį atstumą nei „Tesla“ – iki 250-ies kilometrų. Nors realybėje esą įveikia 150.

„Mes turime nedidelę teritoriją – Palanga ir Šventoji – kur kilometrų kiekio patruliavimui užtenka.  Čia yra mūsų ateitis, su kuria turime žengti koja kojon“, – aiškina Palangos policijos atstovas Donatas Mockaitis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgiausiai Lietuvoje tarnybiniu elektromobiliu važinėjantis policininkas tikina, kad tyli ir greita transporto priemonė kurortuose pateisina lūkesčius. Visgi Policijos departamentas aiškina, kad masiniam naudojimui šis elektromobilis netiktų.

„Magistraliniuose keliuose tas automobilis nebūtų labai efektyvus“, – tikina R. Matonis. 

Visgi jau po penkerių metų nori nenori ir policijai, ir kitoms valstybinėms įstaigoms vidaus degimo variklius teks pamiršti. Tai numato pavasarį priimtas Alternatyvių degalų įstatymas.

REKLAMA

„2026 m. visos viešos perkančiosios organizacijos Lietuvoje privalės registruoti naujai įsigyjamą autoparką tik nulinės emisijos zonos – ar elektromobilis, ar vandenilis, ar kita technologija“, – sako „Ignitis“ produkto vadovas Andrius Šeršniovas. 

Galingų automobilių policija turi ir daugiau. Jau ketverius pažeidėjus medžioja nežymėtas „Audi A6“, neseniai policija pranešė apie dar vieną pirkinį – penktos serijos BMW.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų