Penktadienį štai šiame, šalia prekybos centro „Maxima“ esančiame taromate pridavęs butelius iš automobilio bagažinės 40-etis vilnietis nusprendė užsukti į parduotuvę. Pridėjęs dar 30 centų jis atliko savo kassavaitinį ritualą – nusipirko „Eurojackpot“ loterijos bilietą. Tada jis dar nežinojo, kad pirmadienį į „Olifėjos“ būstinę vyks kaip rekordinės –24 milijonų eurų – sumos laimėtojas.
„Buvo toksai nemažas šokas, tada jisai pirmiausia informacija pasidalino su savo žmona, žmona irgi iš pradžių pagalvojo, kad jis juokauja, bet kai jisai paminėjo tikrus jau dalykus, tai tada irgi patikėjo“, – sako „Olifėjos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas.
Vilnietis bene per naktį tapo vienu iš 200-ų turtingiausių lietuvių. Savo turtais jis prilygsta 24 milijonus eurų turinčiam Domantui Saboniui ir nedaug atsilieka nuo bene 25 milijonus eurų valdančių Arvydo Sabonio ar Donato Motiejūno. Tiesa, kol kas laimėtojas gavęs milžinišką laimėjimą išsikelti į negyvenamą salą nežada.
„Kol kas jam reikia apsiprasti, o po to mes jam pasiūlėme, jeigu bus reikalinga, konsultacija finansinė ar dėl sąskaitų atidarymo, tada mes jam viską suteiksime, kol kas žmogus labai laimingas, džiaugsmingas, gerai nusiteikęs, žodžiu, darbo mesti nesiruošia. Nu, sakykim, labai blaiviai vertina situaciją“, – teigia D. Kazlauskas.
Tokį požiūrį sveikina ir psichologas Gediminas Navaitis – esą išgyvenus euforiją, džiaugsmą ir pasimetimą verta kreiptis į konsultantus.
„Pasidžiaugčiau, kad loterijų organizatoriai siūlo finansinius konsultantus, kurie padės bent jau tikslingai tuos pinigus išdalinti bankuose, įsigyti tam tikrų vertybinių popierių ar padaryti kitokius sprendimus“, – komentuoja G. Navaitis.
O nesusitvarkant su džiaugsmu ar iškilus kitoms problemoms, specialistas ragina kreiptis į psichologus konsultacijai, ypač laimėjus sumas, kurių žmonės dažniausiai neuždirba ir per visą gyvenimą. Jis dalija patarimus, kaip pinigus protingai išleisti.
„Galima įsigyti daiktų. Daiktai, kaip žinote, po kurio laiko ir nusibosta ir susidėvi. Galima pinigus ir padovanoti. Čia priklauso, kam dovanosim ir ko už tai tikimės. Galima už pinigus nusipirkti naujų įspūdžių, ką, tarp kitko, labai daug, kone visi laimėtojai ir daro. Nusiperka keliones, dažniau galbūt lankosi koncertuose, teatruose“, – teigia G. Navaitis.
Galiausiai, esą labai naudinga už tuos pinigus nukeliauti į įvairius mokymus, kurie dažniausiai brangiai kainuoja, ir įgyti naujų kompetencijų. O štai toje pačioje Pilaitės „Maximoje“ sutikti vilniečiai dalijasi, kad laimėję tokią didžiulę sumą pinigų galvos nepamestų:
„Oooo! Pirkčiau, investuočiau, šeimai padėčiau. Ooo… – Gal kažką ir linksmo nuveiktumėt? – Pakeliaučiau.“
„Aš jau dukrom parašiau. Aš nenoriu tiek pinigų laimėti, kadangi, nu nežinau, nesuvokčiau, ką su jais daryti.“
„Palinkėčiau žmonėms neišprotėt, pirmoj vietoj, o taip pat išleisti pinigus protingai, investuot kažkur, nežinau.“
„Reikėtų labai pagalvoti. Nežinau, namus tvarkyčiau, keliaučiau kažkur tai.“
„Nežinau. Gal kelionėm, nežinau, gal investuot į kažką.“
Tai yra iki šiol didžiausias laimėjimas Baltijos šalyse. Tiesa, taip pat didžiulį laimėjimą prieš metus namo parsivežė ir dar vienas vilnietis. Tuomet parduotuvėje jis pirko mineralinio vandens, šalia įsigijo „Vikingų lotto“ bilietą ir laimėjo 13 milijonų eurų.