TV3 ir SEB projekto vedėjas Leonardas Pobedonoscevas, susipažinęs su programėlės „Garmio.app“ kūrėjais, neslėps susižavėjimo. O tiksliau, liks net teigiamai šokiruotas, kiek jie kasdien aukoja, kad pastatytų savo startuolį ant kojų!
„Norite pasakyti, kad šiuo metu bendrai uždirbate vos tūkstantį eurų per mėnesį? Ir vis dar turite ir kitas veiklas bei nepasiduodate? Viską – nors ir kliūdami, griūdami bei taisydami – jau daugiau nei metus atiduodate savo startuoliui? Tai, ką išgirdau iš jūsų, pasakysiu tiesiai – beprotiškai įkvepia siekti tikslų, nepaisant jokių kliūčių“, – sakys Leonardas.
Ir iš tiesų – „Garmio.app“ kūrėjai, turėdami darbus kitose įmonėse, į mobiliąją programėlę investuoja ir tai, ką uždirba, ir visą savo laisvą laiką – kartais miega vos po keletą valandų, tačiau jų akys dega troškimu patirti sėkmę.
Tačiau kaip gimė idėja šiai programėlei?
„Kažkada ruošiausi į paskaitas – stengiausi kaip reikiant pasipuošti. Žmona mane pamatė, na, ir... į vatą nevyniojo. Išvadino varguoliu. Eidamas į paskaitas, tą dieną mąsčiau: kaip išspręsti gražiai apsirengti nemokančių žmonių problemą programėlės pagalba? Taip ir gimė „Garmio“, – pasakos Rokas Ulys, vienas iš programėlės įkūrėjų.
Būtent šią problemą programėlė ir sprendžia – įkėlus savo turimus drabužius į virtualią spintą, ji padeda susidėlioti stilingus derinius. O taip pat labai palengvina norimo drabužio paieškas. Tereikia įkelti patikusio rūbo nuotrauką ir „Garmio.app“ parodys, kur ir kaip galima tai įsigyti!
R. Ulys taip pat atskleis, kad verslo vystymo pradžioje, deja, klaidų išvengti nepavyko.
„Kai pirmą kartą savo idėją pristatinėjau universitete, po prezentacijos keli dėstytojai pažėrė daug ir riebios kritikos. Tikrai, neslėpsiu, akimirkai nusviro rankos, kol susipratau, kad pritaikius jų pastabas, verslas tik suklestės. Taip pat, iš pradžių, nesusilaukdavome jokio investuotojų dėmesio.
Nuėję pas žmones su pinigais, jiems pasakodavome, kokie mes esame faini. Aišku, niekas savo piniginių fainiems žmonėms atversti neskuba. Teko grįžti prie skaičiavimų ir rasti būdų – o kaip investuotojai, davę mums pinigų, iš to uždirbs?“, – pasakos laidoje Rokas.
Čia jam paantrins ir laidos mentorė, SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorė Rūta Gucu.
„Būtent į tai visiems pradedantiems startuoliams patarčiau atkreipti dėmesį. Einant pas investuotojus, reikia tiksliai ir aiškiai kalbėti apie jų laukiančią grąžą. Tiesa, tai, ką girdžiu iš „Garmio.app“, man labai patinka. Pats svarbiausias patarimas – kuo labiau plėsti savo auditoriją ir kurti mada susidomėjusių žmonių bendruomenę, kuri aktyviai dalyvautų platformos veikloje. Kuo daugiau turėsite vartotojų – tuo patrauklesni būsite mados prekių ženklams“, – patars ji.
Kokią užduotį laidoje programėlės kūrėjai bus patikėję L. Pobedonoscevui? Kaip išvengti didžiausių verslo klaidų? Kada ir kaip „Garmio.app“ programėlės kūrėjai mąstė apie pasidavimą, tačiau nusprendė judėti į priekį? Ir kokią svarbią pamoką išmoks L. Pobedonoscevas?
Visa tai pamatykite straipsnio pradžioje esančiame įraše.
„Ateities milijonieriai“ – šeštadieniais, 10 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!