„Didžioji dalis šeimininkų savo augintinius šeria sausu pašaru, tačiau norėdami palepinti savo augintinius dažnai jam duoda ir konservuotą pašarą. Todėl tikrai sulaukiame daug klausimų, ar galima maišyti sausą ir konservuotą pašarą, ir jeigu taip, tai kaip tą reiktų teisingai daryti“, – laidoje kalbėjo „KIKA“ ekspertė Aušra Baltaduonytė.
Tad kuo skiriasi sausas ir konservuotas pašaras? Sausas pašaras gali būti naudojamas daug ilgesnį laiką. Jei nusipirksite didelę sauso pašaro pakuotę, galite visai nesukti galvos dėl jos galiojimo pabaigos. Be to, sauso pašaro granulės yra tokios tekstūros, kuri apsaugo keturkojų dantis nuo apnašų ir akmenų susidarymo.
Tuo metu konservuotas pašaras yra brangesnė alternatyva, o ją perkant būtina atkreipti dėmesį į sudėtį – joje turi būti bent 80 proc. mėsos. Taip pat atidarius skardinę turi matytis, kad ten sudėti mėsos gabalėliai.
„Skaitydami etiketę mes visada turime galvoti, ką mes duodame. Aš sutinku, kad dabar yra labai daug produktų ir žmonės perka visokius konservukus, kad tik tai būtų pigiau. Bet skaitykite etiketes ir patys pašiurpsite, kai pamatysite – penki procentai subrodukto ir 95 proc. drėgmės. Tai ką ten duodame? Reikia galvoti“, – laidoje „Tavo augintinis“ kalbėjo kinologė, veislyno „Tauro kennel“ savininkė Janita Janušauskaitė-Plungė.
Įvertinę konservų sudėtį, šuns būklę ir savo galimybes galite pasirinkti kombinuotą šėrimo būdą – sausą pašarą derinti su geros kokybės konservuotu maistu.
„Jei nusprendėte savo augintinį maitinti dviem skirtingais pašarais, maišyti sausą pašarą su konservuotu pašaru, tai kaip tai galėtumėte daryti? Tai sausą ir konservuotą pašarą maišyti kartu dubenėlyje. Tiesiog reiktų nepamiršti, kad naujas pašaras turi būti įvedamas palaipsniui. Arba galite pasirinkti kitą šėrimo būdą. Pavyzdžiui, ryte duoti sausą pašarą, o vakare – konservuotą. Arba atvirkščiai – taip, kaip jūs norėtumėte.
Ką reiktų atminti? Jei pradedate maišyti pašarus, turėtumėte neperšerti augintinio. Tai reiškia, kad jeigu prieš tai davėte sauso pašaro tam tikrą dienos normą, tai ją turite atitinkamai sumažinti tiek, kiek duodate naujo konservuoto pašaro. Taip būsite užtikrinti, kad jūsų augintinis bus neperšertas ir nenutuks“, – teigė „KIKA“ ekspertė Aušra Baltaduonytė.
Visą pokalbį apie augintinių mitybą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Tavo augintinis“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 15 val. per TV8!
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA: