Stambulo gyventojai šiąnakt galėjo grožėtis išties įspūdingu nekasdienio dangaus reiškinio vaizdu. Iš už didingos naktį apšviestos Čamlidžos šventyklos kyla išties nepaprastas „žydintis“ supermėnulis.
Ir žydinčiu arba rausvuoju jis vadinamas ne tik dėl rausvos spalvos, o ir todėl, kad šis reiškinys vyksta gegužę – pavasarį – kai žydi gėlės ir bunda gamta.
Beje tai paskutinis supermėnulis 2020-aisiais. Taigi tokio kito reginio teks palaukti iki kitų metų.
Supermėnulį užstoja debesys, bet vaizdas vis vien įspūdingas. Mėnulio atspindima Saulės šviesa turistų per karantiną apleisto kurorto peizažą, atrodo, lyg nudažė sidabro spalva.
Įspūdingai „žydintis“ Mėnulis šiąnakt atrodė ir Jeruzalėje, kur mėgautis reginiu netrukdė debesys. Mėnulis čia naktį nušvietė kartu su kryžiumi ir gatvėse iškabintomis šventojo Ramadano mėnesio švieselėmis.
Nedrąsiai pro debesis rausvas supermėnulis žvelgia ir Londone. Debesuota. Bet tai nesutrukdė britams grožėtis įspūdingu gamtos reiškiniu. Pilnatis supermėnuliu vadinama tuomet, kai įvyksta mūsų palydovui smarkiai priartėjus prie Žemės.
O tiksliau: šią naktį per pilnatį Mėnulis aplink Žemę skriejo per 20 tūkst. km arčiau mūsų nei įprasta. 20 tūkst. km – tai beveik pusė kelionės aplink Žemę. Tokį atstumą automobiliu galėtumėte įveikti važiuodami maždaug 90 km/h greičiu 10 parų be perstojo.
O iki Mėnulio tokia kelionė truktų pusę metų. Vidutiniškai Mėnulis nuo mūsų būna nutolęs per 384 tūkst. km.