Kaip matyti VSAT feisbuko paskyroje pasidalintame vaizdelyje, pirmiausia priekyje pasieniu žygiuoja, greičiausiai, lūšiukų mama, o vėliau paskui ją tipena ir du jos jaunikliai.
Šį vaizdelį VSAT komentavo štai taip: „Ši grupė pasienyje su Baltarusija vaikšto teisėtai ir oriai. Be to, ji nemeluoja ir nieko nelegalaus neslepia.“
Savo akimis vaizdo įrašą pamatykite straipsnio pradžioje.
Primename, kad Lietuvoje lūšys saugomos ir nemedžiojamos nuo 1979-tųjų, o pastaruosius dvidešimt metų įrašytos į Raudonąją knygą kaip nykstančios. Išties iki pastarojo dešimtmečio daugiausiai lūšių gyveno vos dviejuose Lietuvos vietovėse: Biržų girioje ir Taujėnų–Užulėnio miškuose, visur kitur lūšys fiksuotos tik pavieniui.
Pasak Biržų regioninio parko vadovo, kasmet medžiotojai kartu su gamtosaugininkais atlieka apskaitas sniege ir stebi žvėrių paplitimą. Per pastaruosius penkis metus suskaičiuojami lūšių pėdsakai rodo, kad jų populiacija visoje Lietuvoje išaugusi net 4 kartus.
Jei pagal apskaitų sniege duomenis 2007 Lietuvoje gyveno 30 lūšių. Tai 2012 jau 60, o 2018 net 162 lūšys. Bet, anot specialistų, nors lūšių padaugėjo, jų yra per mažai, kad darytų akivaizdžią žalą ar keltų pavojų