Panevėžio gyvūnų prieglaudos kačių terasoje gaidys ramiai lesa papūgėlių maistą. Kitokio netikėtam svečiui prieglaudos darbuotojai skubiai nerado.
„Jis visai nebijo šunų lojimo, jeigu būtų vietos galėtų ir gyvent dar vienas gyventojas būtų. Jis dabar užima kačių terasą, mes negalim išleist kačių į lauką, nes pradės medžiot tą gaidį“, – pasakoja Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.
Gaidys į prieglaudą atgabentas antrąją Velykų dieną. Jį čia pristatė policijos pareigūnai.
„Gal jisai pats pasidavė, prisidavė, kadangi Marijonų gatvėje rastas ir vardą davėm Marijonas. Gal tiesiog buvo koks pokštas Velykinis, gal kam nors dovana“, – kalba R. Liberienė.
Vietiniai spėlioja iš kur gaidys vidury miesto atsirado:
„Daug mieste gaidžių yra, kuriuos vadina gaidžiais. Bet čia tikras. Nu tai vištų ieško.“
„Gal būtų pakliuvęs į puodą. Pabėgo turbūt, gerai jam išėjo tada.“
Panevėžietės žodžiai vos neišsipildė.
Gaidį vieno bendrabučio gyventojai pagavo ir įkurdino 4 aukšto balkone. Čia jam parūpino lesalo, tačiau maitinti ilgai naujieji šeimininkai neketino:
„– Kaip pagavot tą gaidį? – Kaip gaidys, taip ir pagavom. – Nebuvo sunku? – Ne, nelabai. – Tai ką ruošėtės daryti su tuo gaidžiu? – Aš būčiau iškepęs jį.“
Tačiau iškepti gaidžio panevėžietis nespėjo:
„Išvežė, nu ir ką. – Gaila? – Gaila. – Nevalgę likot? – Prie to pačio.“
Apie gaidį bendrabučio balkone greičiausiai vietiniai pranešė policijai. Šie ir nuvežė nespėtą iškepti sparnuotį į saugią vietą. Kas tikrieji gaidžio šeimininkai ir kaip jis atsirado mieste, dar aiškinamasi. O štai daugiabučio balkone uždariusiems gaidį gresia bauda.
„Nustačius pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė dėl gyvūnų gerovės pažeidimo“, – komentuoja vyresnysis tyrėjas Tomas Jankauskas.
Kol kas prieglaudoje įkurdinto gaidžio niekas nepasigedo. Jam greičiausiai bus ieškomi nauji šeimininkai.