Vieno daugiabučio namo Panevėžyje vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kaip sutemus juodu plastikiniu maišu nešina moteris eina tiesiai prie kieme augančios didžiulės sidabrinės eglės. Skubiai laužo eglišakius ir krauna juos į maišą. Prisikrovusi pilną maišą, moteris skuba į automobilį ir nurūksta.
Tokį moters poelgį užfiksavo ne tik vaizdo stebėjimo kameros, bet savo akimis matė ir šunį vedžiojusi namo pirmininkė.
„Iš pradžių kojos priaugo prie žemės, negalėjau patikėti, kas vyksta. Paskui jau kada su šuniuku abudu atbėgome prie eglės ir aš jau tiesiog šaukiau, pone, ką jūs darote, kodėl draskote šitą eglę, tai greitai viską susirinkusi bėgo ir burbtelėjo žodį „atsiprašau“, – pasakoja daugiabučio namo pirmininkė Jolanta Aleknavičiūtė.
Ji sako dar bandžiusi užstoti automobiliui kelią, tačiau moteris tik padidino greitį ir nurūko. Niekdarę pričiupusi pirmininkė sako tamsoje nespėjusi įžiūrėti automobilio numerio. Tačiau moterį įsidėmėjo.
„Labai gražiai apsirengusi, šviesiu paltuku, plaukai tamsūs, kaip man pasirodė, ir iki pečių, mane ir nustebino, juk galima nusipirkti tų šakelių nuėjus“, – tęsia moteris.
Manoma, kad moteris darbavosi kelis vakarus, nes jau prieš kelias dienas pastebėta, kad trūksta žaliaskarės šakų. Sidabrinę eglę daugiabučio kieme sodino pirmieji gyventojai. Tai esą didžiausia puošmena.
„Mes taip puoselėjame, taip prižiūrime, viską tvarkome, o tau atėjo ir sudrasko, išdrasko viską. Atkapot nagus, negalima taip, bet nu tikrai negražu, labai negražu, ir dar jauna ponia kažkokia, man rodos ant duonos turėjo“, – piktinasi daugiabučio namo gyventoja Ala.
Panevėžietės spėja, kad iš vogtų eglišakių moteris kurs dekoracijas kapams.
„Aš galvoju, kad galbūt ji norėjo pasidaryti puokšteles Vėlinėms, juk eglutė tikrai labai graži, neeilinė eglutė. Paskui pagalvojau iš aprangos, gal žmogus dirba gėlių parduotuvėj, salone, gal ji panaudos darydama puokšteles“, – svarsto J. Aleknavičiūtė.
Anot žinovų, toks poelgis žaliaskarei padarė nepataisomą žalą.
„Visą laiką galima pasakyti, ai, šaka, neskauda, ataugs. Kai mums koją nulūžta, ji taip pat sugyja, tačiau per tą žaizdą labiausiai eglėm įsimeta labai daug grybinių ligų. Kai praeis 5, 10 metų šitas puvinys įsimes ir į pačią medieną, realiai ji tampa ir vėjui nebeatspari, per tą puvinį lūžta“, – pasakoja Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas.
Daugiabučio namo pirmininkė tikina taip šio įvykio nepaliksianti ir kreipėsi į policiją.
„Kai pareigūnai gaus visą medžiagą, jie turėtų ištirti, įvertinti visas aplinkybes ir pagal tai tada spręstų, kokia atsakomybė grėstų niekdariui“, – sako Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.
Miškininkai sako, kad laukiant Vėlinių yra kur ir nenusižengiant gauti eglišakių. Reikia tik kreiptis į artimiausią girininkiją.
„Kreipiantis į girininkiją visą laiką gausite jūs tų šakų, nes mes kertam, kirtavietėse lieka nukirstos šakos, darome jaunuolynų kirtimus, kur taip pat lieka tos šakos“, – kalba G. Bronušas.
Miškininkai primena, kad už savavališką šakų laužymą valstybiniuose miškuose taip pat gresia atsakomybė. Už medžių žalojimą galite būti nubausti nuo keliasdešimt eurų siekiančia bauda.