Žmonės spėlioja, kad plėšrūnas į miestą užsuka lengvo grobio. Pasirodė komentarų socialiniuose tinkluose ir apie toje teritorijoje dingstančius kačiukus.
Panevėžiečiai telefonu užfiksavo, kaip lūšiukas vidury baltos dienos šmirinėja po teritoriją, kurioje įsikūrusios įvairios įmonės. Vieni pasakoja šiaurinėje miesto dalyje matę suaugusią lūšį, kiti – patelę su jaunikliu.
Lūšį netoli nuosavo autoserviso matęs panevėžietis sako, kad plėšrūnas miesto teritorijoje jautėsi itin drąsiai.
„Drąsiai labai vaikščiojo, nežinau, kodėl taip, gal nesveika kokia, negaliu komentuot, bet šiaip iš išvaizdos kaip ir sveikas žvėris. Šiaip neturėtų į miestą eiti, jis slapukas toks, kiek žinau, lūšis yra“, – sako panevėžietis Valmantas.
Vietiniai sako, kad plėšrūnas jau kurį laiką šmirinėja po teritoriją.
„Pažinom, didelis padaras su ausytėm tokiom. Ant stogo tupėjo ir viskas, ten malkinėj pas kaimynus“, – teigia panevėžietis Arūnas.
Žmonės apie mieste šmirinėjančius plėšrūnus pranešė aplinkosaugininkams. Šie buvo nuvykę patikrinti nurodytų teritorijų.
„Galimybė yra, kad lūšies patelė su jaunikliu ateina“, – tikina Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Kazlauskas.
Plėšrūnas atvyko ieškodamas grobio
O ateina ji greičiausiai iš miškingos teritorijos į miestą besidriekiančiais geležinkelio bėgiais.
„Įvykis tikrai nekasdieniškas, pastoviai tos lūšys į miestus tikrai neatklysta, bet pasitaiko karts nuo karto tokių atvejų, o vizualiai apžiūrėjus pagal nuotraukas žmonių pateiktas, gyvūnai tikrai sveiki, nesukūdę, nesulaužytom kojom ar kažkas tokio, kad būtų po kokio eismo įvykio. Tai sveiki gyvūnai, viskas su jais yra kol kas gerai“, – sako M. Kazlauskas.
Panevėžiečiai spėlioja, kad miško plėšrūnas į miestą atsliūkina lengvo grobio.
„Galimybė tokia yra, kad lūšis gali pagauti tuos katinėlius, reikėtų pasisaugot. Bet nėra racione, kad pastoviai tom katėm maitintųsi lūšis, pagrindinis maistas yra laukiniai gyvūnai, paukščiai, stirnos, kiškiai“, – teigia Marius Kazlauskas.
Pasak žinovo, greičiausiai lūšis ateina ir žmonių paliekamo maisto beglobiams gyvūnams.
„Žmonėms rekomenduojam pašalinti tą paliktą maistą beglobiams gyvūnams, kad neturėtų galimybės tos lūšys ateiti į miestą ir rasti lengvo maisto skirto tiems gyvūnams“, – sako gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas.
Ekspertas pataria, kad susidūrus su plėšrūnu reikėtų prie jo nelįsti, negaudyti ir nevaikyti, reikėtų laikytis atstumo nuo jo. Pasak gamtos žinovo, jei žmonės kiemuose nepalikinės maisto, lūšys kaip atėjo, taip ir iš miesto išeis.
Kaip atrodė lūšis, pamatykite aukščiau esančiame TV3 žinių reportaže.