Kalėdinėse dirbtuvėse Kaune gausėja milžiniškus desertinius papuošimus primenančių dekoracijų. Čia gimsta pagrindinės miesto eglės ir Rotušės aikštės puošmenos. Menininkė Jolanta Šmidtienė sako, kad bus balta ir saldu.
„Kadangi mūsų eglutė šiemet turėtų būti saldi, tos kalėdos turėtų būt saldžios, tai ta balta spalva ne visai sniego, tai cukraus spalva, morenginė. Tai mes sugalvojom, taip padaryti, taip pasisaldinti – stresui nuraminti“, – sako eglutės kūrėja J. Šmidtienė.
Dekoracijos gimsta iš ekologiškos, lengvai gamtoje suyrančios medžiagos – izolono, kuris kaitinant lengvai keičia formą.
„Įdomi medžiaga, smagi rankai liesti ir akiai žiūrėti“, – pasakoja dekoracijų kūrėja Aurelija.
„Kiekvienas kažkaip gaunasi savaip padaro formą kažkokią, ir vėliau visi interpretuoja kas ką mato, čia kiekvienas kaip įsivaizduoja, o kiti kaip mato kūrybinį darbą“, – teigia dekoracijų kūrėja Laura.
Tenka skubėti, mat šiemet dėl koronaviruso pandemijos – pagalbininkų gretos retesnės, o ir darbą būtina pertraukti štai tokiomis dezinfekcijos procedūromis. Ir jei žvelgiant į vienas dekoracijas teks pasitelkti fantaziją, tai kitos bus lengvai atpažįstamos.
Rotušės aikštė Kaune bus padabinta ne tik kreminiais debesėliais, joje ganysis ir cukriniai avinėliai.
„Nelabai bus veiklų tokių gyvų, kur žmonės bus kviečiami ateiti ir dalyvauti. Daugiau bus toks, kad turėsi vaikščiot kaip po atviruką, laba gražios nuotraukos turėtų būti, tai visokių padarysime kompozicinių perspektyvų“, – kalbėjo J. Šmidtienė.
Visos dekoracijos spindės balta šviesa. O ant eglutės ir Rotušės aikštėje sužibs kilometrinės baltų lempučių girliandos.
„Apie dešimt kilometrų, o šitos dekoracijos mūsų – tai į kiekvieną yra įmontuota po 2-3 šaltos baltos spalvos led prožektorius ir viskas šiemet taip turėtų būt- balta“, – sako darbų vadovas Tomas Šmidtas.
Pagrindinė Kauno žaliaskarė, suformuota iš tikrų eglišakių, šiemet kils į 24 metrų aukštį, o į jos vidų tradiciškai bus galima įeiti. Čia įžengusiųjų lauks tikrai saldi staigmena.
„Čia turėtų būti tas tikrasis cukraus miestas, tas tikrasis saldusis Kaunas, Kaunas bet kokiu atveju atpažįstamas, kad kai žmonės užeis, pažiūrės, kad jie susirastų kas tai yra, akcentuoti tam tikras architektūrines vietas ir truputėlį pasvajoti“, – pasakoja J. Šmidtienė.
„Tai yra karo muziejaus laiptai , du liūtukai stovės – na manau lankytojai atpažins“, – teigia mokytoja Janina Narbutienė.
Įvairūs miesto pastatai gimsta iš tūkstančių mažyčių cukraus gabalėlių – kyla Kauno pilis, ryškėja Perkūno namo kontūrai – suformuoti pastatą užtrunka apie 6 valandas, o kur dar papuošimas.
„Mes darom Perkūno namus, iš cukraus gabalėlių, tiesiog pasiimi nuotrauką ir pagal ją darom“, – kalbėjo moksleivė Ugnė Raževičiūtė.
„Yra darbo tikrai. Tuos gabalėlius suklijuoti, kad būtų lygiai pagal nuotrauką, nes jie būna nukrypsta tai dar kaip“, – sako moksleivė Sonata Jurgaitytė.
Tenka ir galvą gerokai pasukti, kaip vieną ar kitą pastato konstrukciją paruošti. O būtina, kad viskas sustingtų ir išlaikytų reikiamą formą.
„Kaip parodyt tuos bokštelius, tai šiandien mums kilo mintis, kad mes galime bezė kremuku patobulinti, padaryti, kad būtų labiau atpažįstama, nes noras buvo Jolantos, kad tie dalykai peršviečiami, kad matytųsi instaliacijos šviesa duotų efektą, tai masėm uždengti negali“, – pasakoja mokytoja Rasa Virginija Venterienė.
Laukia ir didžiausias iššūkis – sukurti daugiau kaip metro aukščio Rotušę, o visą cukrinį miestą sups saldžios sniego pusnys.
„Čia yra morengai, kepam dabar baltus, dar ten pusnų šiek tiek yra, o šiaip darom kaip sniego lašelius kažkokius“, – teigia moksleivė Karigailė Klimaitė.
Iki eglutės įžiebimo liko 3 savaitės, planuojama, kad jis Kaune kaip ir kituose miestuose vyks nuotoliniu būdu.