Pasak Elono Musko įkurto startuolio „Neurolink“ komandos, beždžionėlės kaukolėje įdėti du bevieliai implantai, kurie leidžia šiam gyvūnui tik mintimis kompiuterio ekrane žaisti elementarų žaidimą.
Taip pramogauti gyvūnui tikrai patinka. Mainais už tai, per metalinį šiaudelį gyvūnas gauna tiršto bananų kokteilio.
Mokslininkams prisijungti prie bezdžionėlės galvoje esančių lustų užtenka išmaniojo telefono. Per jį mokslininkai gauna signalus apie primato smegenyse vykstančią neuronų veiklą. Tada signalai iškoduojami ir paverčiami duomenimis, kurie leidžia realiu laiku nuspėti bezdžionėlės veiksmus: „Vos po kelių minučių žaidimo, galime pradėti naudoti iškoduotus duomenis, kurie ir leidžia kompiuterio ekrane judinti žymeklį. Pager vis dar iš įpročio judina valdymo svirtį, tačiau kaip matote ji yra išjungta. Žymeklis juda valdomas iškoduotų neurono signalų.“
„Neurolink“ tikisi, kad kada nors šis išradimas leis paralyžiuotiems ar sunkiomis neurologinėmis ligomis sergantiems asmenims lengvai valdyti išmaniuosius telefonus, ar kompiuterius.
Elono Musko prieš penkerius metus įkurto startuolio „Neurolink“ bandymai paskutinį kartą daug dėmesio sulaukė praėjusią vasarą, kai implantas buvo įsodintas į kiaulės smegenis. Išradėjas tikina kad kaip tada, taip ir dabar, gyvūnais labai rūpinamasi. Neva jie jaučiasi gerai ir laimingai. Amerikiečių išradėjas pristatė ir robotą, kuris smegenų ir kompiuterio sąsają užtikrinančią jungtį, gali įdėti ir į žmogaus smegenis.
„Tai tarsi išmanusis laikrodis su keletu laidų jūsų kaukolėje. Jis turi visas funkcijas, kurių galima būtų tikėtis. Gali išmatuoti temperatūrą, spaudimą. Taigi turi daug funkcijų skirtų stebėti jūsų sveikatą ir įspėti apie infarktą, insultą ar kitus pavojus. Su juo galima, net klausyti muzikos“, – sako vienas iš „Neurolink“ įkūrėjų Elonas Muskas.
Pasak Musko, jeigu tai kada nors bus leistą, neurolinką į žmogaus smegenis, jo kompanijos robotas galės įdėti vos per valandą.