• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdininkams užsimojus nebeleisti gyventojams dalinti nemokamų lengvų plastikinių maišelių prekybos centruose, gyventojai turės atverti pinigines ir už kiekvieną maišelį nuo liepos susimokėti. Prekybos tinklai atskleidžia, kokia bus tvarka ir kaip tautiečiai apsipirkinės, tačiau kiek tiksliai lengvi plastikiniai maišeliai kainuos, iki šiol nesako.

Valdininkams užsimojus nebeleisti gyventojams dalinti nemokamų lengvų plastikinių maišelių prekybos centruose, gyventojai turės atverti pinigines ir už kiekvieną maišelį nuo liepos susimokėti. Prekybos tinklai atskleidžia, kokia bus tvarka ir kaip tautiečiai apsipirkinės, tačiau kiek tiksliai lengvi plastikiniai maišeliai kainuos, iki šiol nesako.

REKLAMA

Vieni lietuviai tokius valdininkų sprendimus keikia, kiti – giria. Yra ir tvirtinančių, kad maišelių apmokestinamas ekologijos problemų neišspręs, o tik sukraus papildomus milijonus eurų prekybos tinklams.

Vilnietė Tatjana į lengvą plastikinį maišelį krauna sūrelius. Moteris sako, kad taip patogiau – juk pirkinių krepšelyje jie išsibarstys. O nuo liepos 1 dienos Tatjanai, kaip ir kitiems gyventojams, už plastikinius maišelius prekybos centruose jau teks susimokėti.

„Labai blogai. Atėjai į parduotuvę paėmei ir viskas. Nešioti iš namų irgi ne variantas“, – sako Tatjana. 

Prekybos centrai atskleidžia, kokia nauja tvarka nuo liepos laukia gyventojų apsiperkant parduotuvėse. „Norfos“ prekybos tinkle kiekvienas lengvas plastikinis maišelis turės barkodą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai pirkėjas pasiims tą maišelį, kaip ir eilinę kitą prekę, ją reikės skanuoti ir ji bus parduodama“, – aiškina „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis.

REKLAMA

Tiesa, plastikiniai maišeliai, pavyzdžiui, sveriamos mėsos ar žuvies skyriuose žmonėms nieko nekainuos. Tačiau kiek tiksliai gyventojams reikės susimokėti už mokamus plastikinius maišelius prekybos tinklai nesako.

„Ne mažiau 1 cento ir greičiausiai ne daugiau 5 centų“, – teigia D. Dundulis.

Panašu, kad greitai baigsis ne tik era po sūrelį į maišelį. Žmonėms teks atsikratyti ir pamėgto įpročio ant rankos vyniotis plastikinius maišelius ir neštis juos namo.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės, iš tikrųjų, visada į bet kokias naujoves ir čia, aišku, neužmirškim, kad visgi irgi tai yra išlaidos, tikrai reaguos blogai, bet galiu drąsiai pasakyti, kad sunaudojimas tinklo maišelių gali sumažėti net iki dviejų kartų“, – tikina D. Dundulis.

Gyventojai, pasak „Norfos“ savininko, net 30 procentų plastikinių maišelių išsineša namo savo reikmėms. O kaip gi patys tautiečiai vertina tai, kad jų pinigines greitu metu plonins dar vienas valdininkų užmojis apmokestinti ir plastikinius maišelius?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai, ką jie sako:

„Gal ir gerai. Padidins sąmoningumą. Šiaip nervuoja, kai kasoj kiekvieną daržovę deda į atskirą maišelį.“

„Labai jau senai reikėjo tą daryti. – Kodėl? – Teršiam aplinką labai. Yra vienkartinių, kuriuos galima naudoti. Parsinešei, išplovei.“

„Paplonins tai paplonins, bet nauda bus didesnė.“

„Taupymo sumetimais gal ir neimsim mes tų maišelių gal tada, jei reikės mokėti.“ 

O didžiausias prekybos centras Lietuvoje ant plastikinių maišelių nuo liepos barkodų neklijuos.

REKLAMA

„Tiesiog priėjęs prie kasos turės pasakyti, kiek jis paėmė maišelių: vieną, du, tris, keturis“, – sako „Maxima LT“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Tik ar gyventojai nepradės maišelių vogti?

„Tikrai tikime, kad jie pasakys tiek, kiek jie tų maišelių pasiėmė. Niekas juk netikrins, ar tu tą maišelį jau atsinešei iš namų, ar tu jį pasiėmei“, – kalba I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Prekybos tinklai gyventojams žada ir nemokamų alternatyvų – popierinius maišelius – arba siūlo nusipirkti daugkartinio naudojimo sietelius, už kuriuos prašo apie 40 centų. O kiek gi kainuos paprastas plastikinis maišelis, nežino ir „Rimi“ atstovai.  

REKLAMA

„Estijoj yra faktas, kad kainuoja 5 centai, o vat ar Lietuvoj bus ta pati kaina, sakau, dar svarstom, dar galvojam“, – teigia „Rimi Baltic“ atstovas Liudvikas Aleliūnas.

O „Pricer.lt“ vadovas mano, kad reikalavimas žmonėms susimokėti už plastikinius maišelius taršos problemų neišspręs, nes jokie reikalavimai prekybos tinklams dėl ekologijos nekeliami.  

Plastikinis maišelis gali kainuoti ir 10 centų, nes prekybos tinklai, pasak „Pricer.lt“ vadovo, nenusipigins ir nepraleis progos užsidirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai turbūt bus viena populiariausių prekių, kuri aplenks bananus savo pardavimų kiekiu, nes bus praktiškai kiekvienam krepšelyje ir pelningumas jos bus išties įspūdingas, nes maišelio savikaina yra centų dalys“, – tvirtina „Pricer.lt“ vadovas Arūnas Vizickas.

Vizicko preliminariais skaičiavimais, prekybos tinkluose apsiperka apie milijonas lietuvių. Jie tą daro kartą į savaitę ir tikrai panaudoja mažiausiai 3 lengvus plastikinius maišelius. Tad gyventojai per metus mokėdami už lengvus plastikinius maišelius, tarkim, po 5 centus prekybos tinklams sumokės apie 8 milijonus eurų. Tiesa, 21 procentas nuo šios sumos PVM pavidalu grįš į valstybės biudžetą.

tv3.lt

Ateisiu į PC su didžiuliu maišu iš namų. Sukrausiu (be jokių maišelių) 3 kg bulvių, po to po 1 kg morkų ir svogūnų, ant viršaus pabersiu saują riešutų ir razinų, ir dar pridėsiu sūrelių, saldainių saują. Lai kasoje ir aiškinasi kas prie ko. Bet jokių 5 ct už maišelį nemokėsiu.
Tai naujas pasipelnymo variantas,ekologija čia tikrai ne prie ko,jeigu plastikas bus ir toliau platinamas tik už pinigus,kur ekologija???klaunu
krastas
vadinasi ekologini mokesti uz maiseli sumokejau, tai ta panaudota maiseli drasiai metu ant ant zemes kur pakliuvo ir tegul rinks kas nori...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų