Odiniai šortai, ilgos vilnonės kojinės ir tradicinės skrybėlės su plunksnomis. Marširuojantys būgnininkai Miuncheno gyventojams ir svečiams skelbia didžiausios pasaulyje alaus šventės pradžią, o tai proga ne tik gausiai atsigerti, bet ir pasipuošti.
„Nuostabu matyti visus pasipuošusius tradiciniais drabužiais, marširuojančią eiseną ir arklius“, – sako kalbintas vokietis.
„Ši šventė išties žinoma pasaulyje. Žinome, kad čia Oktoberfestas geriausias“, – teigia Oktoberfesto dalyvė.
Vokietės Oktoberfesto proga pasipuošia tradicine suknia su korsetu, o suknios elementai aplinkiniams vyrams parodo, ar moteris laisva, ar jau turi porą. Jei prijuostės mazgelis užrištas kairėje – laisva. Jei dešinėje – jau turi porą.
O pagerti alaus į Oktoberfestą ateina kone 6 mln. žmonių ir išgeria jie nei daug, nei mažai – beveik 6 mln. litrų alaus.
Šiemet alus Miunchene šiek tiek pabrango – už litrą tenka suploti nuo 12,6 iki 14,6 eurų, tai maždaug 6 proc. brangiau nei pernai.
Alaus šventė tęsis iki spalio 3 d. Tiesa, kai kuriems lankytojams ji baigėsi anksčiau laiko. Viename iš Miuncheno šventinių atrakcionų susidūrus dviem vagonėliams – sužeisti 8 žmonės, du iš jų dėl sužeidimų teko vežti į ligoninę.
Oktoberfesto istorija mena 19 a. pradžią. Pirma alaus šventė surengta 1835 minint 25-ąsias Bavarijos princo Liudviko ir Saksonijos princesės Teresės vestuves.
Daugiau vaizdų iš Oktoberfesto – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.