Negana to, „aušriečiai“ ruošiasi aktyviai dalyvauti protestuose prieš šį mokestį. Tiesa, Remigijus Žemaitaitis aiškina, kad protestuos ne prieš patį mokestį, o prieš Ingridos Šimonytės Vyriausybės įsipareigojimus mokestį paversti visuotiniu.
Visuomenėje sąmyšį keliantis naujasis NT mokestis jau skaldo ir valdančiuosius. Dėl šio mokesčio po Velykų kylant protestų bangai, valdantieji spaudžia stabdį.
„Karštligiškai šitas dalykas Vyriausybės padarytas. Ministras Šadžius galėjo nepulti į ugnį su šituo dalyku, neišsiaiškinęs situacijos. Dabar per ministrą, Vyriausybę kenčiame visi“, – kalbėjo „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.
Praėjusią savaitę finansų ministras Rimantas Šadžius žadėjo, kad mokesčių reformos įstatymų pakeitimų paketą šią savaitę registruos kartu su NT mokesčio projektu, tačiau ketvirtadienį jau ir premjeras Gintautas Paluckas pripažino, kad mokesčių reformos paketą teks svarstyti be NT mokesčio.
„Gali būti, kad NT mokestis keliaus į Seimą atskirai, diskusija nesibaigė, teikiami pasiūlymai ne tik iš koalicijos partnerių, bet ir visuomenės. Visuomenei reikia aiškių atsakymų, kad niekas nieko iš būsto neišvarys“, – sakė Ministras Pirmininkas.
Visgi premjeras neatsisako planų pakeisti dabar galiojantį NT mokestį, tačiau kalba, kad jo derinimas su koalicijos partneriais gali užtrukti keletą mėnesių.
Kritikuoja Registrų centrą
Anksčiau premjeras tvirtino, kad nepraplėtus mokesčių mokėtojų rato, Lietuva rizikuoja neįvykdyti dar Ingridos Šimonytės Vyriausybės duoto įsipareigojimo Europos Komisijai ir negautų 400 milijonų eurų paramos. Tačiau Remigijus Žemaitaitis tvirtina, kad ir nepakeitus mokesčio, o tik Registrų centrui atnaujinus turto vertes ir priartinus jas prie situacijos rinkoje, mokestį kitąmet jau mokėtų daugiau lietuvių – prie dabartinių 35 tūkstančių prognozuoja prisidėsiant dešimtadalį.
R. Žemaitaitis itin kritiškai vertina ir Registrų centro nustatomas vidutines būstų vertes, pagal kurias mokesčių inspekcija nusprendžia, kam ir kokio dydžio mokestį teks mokėti.
„Mes patyrėme šoką, kai iškėlėme klausimą dėl mokestinės vertės vertinimo. Pamatėme, kad dega kaminai, labai daug žmonių sudegs, ėmėmės šito dalyko“, – sakė R. Žemaitaitis.
„Masinis vertinimas remiasi tarptautine praktika, visa vertinimo specifika nugula į masinį vertinimą. Ko nevertiname, tai individualių savybių, nevažiuojame į vietą apžiūrėti turto“, – teigė Registrų centro atstovė Lina Kanišauskienė.
Rengs mitingą
Po Velykų asociacijos „Atoveiksmis“ vadovas Vilniuje rengia mitingą, kurį remia ir Šeimų Sąjūdis. Jame skelbia dalyvausiantys ir „Nemuno aušros“ parlamentarai. Tiesa, aiškina, esą protestuos ne prieš savo ruošiamą NT mokestį, o prieš buvusios konservatorių Vyriausybės įsipareigojimą jį praplėsti mainais į šimtamilijoninę Europos Sąjungos paramą.
„Buvusi Vyriausybė nieko nepadarė. Atėjome ir sausio 1 dieną gavome, o 2026-ųjų sausio 1 dieną gausime dar baisiau. Žmonės pikti ne dėl šios Vyriausybės veiksmų ar neveikimo, o dėl anos Vyriausybės. Su mielu noru nueisime, sudalyvausime, pabūsime“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.
G. Palucko toks koalicijos partnerių elgesys jau nebestebina.
„Izoliacinė politika duoda prastesnį rezultatą nei dalyvauti, klausyti, šnekėti, sverti argumentus, išsakyti savo nuomonę. Piketai, mitingai yra demokratinės politinės kultūros dalis. Ten turi teisę dalyvauti visi“, – sakė premjeras.
Pakeitus NT mokestį ir jį mokant didesnei daliai lietuvių nei dabar, Finansų ministerija kasmet planuoja į biudžetą surinkti papildomus 80 milijonų eurų prie dabartinių 14 milijonų eurų.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:





















































































































































































































































