• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės žūtis 2015 m. birželio 27 d. sukrėtė visą Lietuvą. Žuvusios merginos tėtis Antanas Šakinis iki šiol negali atsistebėti atsainiu Lietuvos teisėsaugos institucijų darbu tiriant šią bylą.

Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės žūtis 2015 m. birželio 27 d. sukrėtė visą Lietuvą. Žuvusios merginos tėtis Antanas Šakinis iki šiol negali atsistebėti atsainiu Lietuvos teisėsaugos institucijų darbu tiriant šią bylą.

REKLAMA

Ilgą laiką atsakomybės kratėsi ir Vilniaus universitetas, kuris žuvusios tėčio įsitikinimu, neužtikrino saugumo praktikos užsienyje metu. Negana to, geologe svajojusi tapti gabi studentė kalnuose buvo rasta basa – be batų.

Nors po tragiško įvykio praėjo daugiau ne 5 metai, „TV Pagalbos“ studijoje žuvusios lietuvės tėvas atviraus, kad daug klausimų vis dar jam tebėra neatsakyti.

Aiškintis žūties aplinkybių į Norvegiją vyko pats tėvas

„Aš du kartus buvau Norvegijoje, susitikome su tais kalnų gelbėtojais ir man konkrečiai pasakė, kad mus užjaučia ir buvo labai nustebę, kodėl į Norvegiją atvažiavo ne teisėsaugos institucijos, atstovai Lietuvos, o nukentėjusiosios tėvas. Jie labai padėjo mums, davė tuos pačius kalnų gelbėtojus, kurie mano dukrytę išvežė, aprodė vietą, iš kurios ją paėmė. Su dronais buvo viskas nufilmuota, sutvarkyta ir grįžus aš viską atidaviau kuruojančiam prokurorui ir tyrėjui. Faktiškai niekas į tą bylą jokio dėmesio nekreipė“, – iki šiol stebisi žuvusios merginos tėtis A. Šakinis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Rūtos šeimai buvo pranešta, kad įvyko nelaimingas atsitikimas, vėliau tokią versiją jos tėtis vis labiau ėmė atmesti. Gavęs iš Norvegijos tyrimo išvadas, kad jo duktė mirė nuo galvos traumos, tėvas ėmė aiškintis, kodėl ji nemūvėjo šalmo. Įtarimų jam kelia ir tai, kad apie merginos žūtį specialiosioms tarnyboms buvo pranešta tik po trijų valandų atsitikus nelaimingam įvykiui.

REKLAMA

Žuvusios merginos šeimos interesus ginantis advokatas Dainius Saldukas sako, kad tirdami šią bylą itin atsainiai elgėsi ir Norvegijos pareigūnai. Paskutinis žmogus, matęs Rūtą gyvą, buvo jos kursiokas Daumantas, kartu su ja keliavęs ir atlikęs praktiką. Visgi, advokato nuomone, po tragiško įvykio Rūtos kursiokas nebuvo apklaustas tinkamai.

„Jis sakė, kad ėjome, nusprendėme pasukti kitu takeliu. Jis nuėjo į priekį ir esą pamatė kaip ji krenta. Kiti parodymai, kaip ji ridenasi, treti parodymai kaip ji slysta, bet visi parodymai skirtingi, kas ir kelia Antanui abejonių. Jo pasakojime yra trijų valandų tarpas“, – teigė advokatas D. Saldukas.

REKLAMA
REKLAMA

Teisininkui į akis krenta ir tai, kad Daumanto duoti parodymai Norvegijos ir Lietuvos pareigūnams gerokai skyrėsi. Esą norvegams jis pasakojo, kad dar bandė gaivinti Rūtą, tačiau grįžęs į Lietuvą tai paneigė.

„Siekis yra tas, kad bent jau būtų pradėta ta byla dėl nužudymo, kadangi kito varianto tinkamai apklausti Daumantą nėra. Jis nebuvo tinkamai apklaustas, kad papasakotų nuosekliai, kodėl Rūta buvo be batų, be kojinių. Nes jis parodymus davė ir pasakė, kad Rūta basa prie skardžio nebuvo“, – stebėjosi D. Saldukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kurso draugas pasakojo išgirdęs triukšmą

Kaip aiškino kartu su R. Šakinyte kalnuose buvęs kurso draugas, įvykdę numatytą užduotį ir grįždami į viešbutį, studentai sustojo pailsėti. Tada jie abu nusprendė nukrypti nuo nustatyto maršruto ir eiti link vieno kalno, kurio aukštis – 1370 metrų. Paėję maždaug vieną kilometrą jie pasiekė to kalno viršūnę.

REKLAMA

Šioje viršūnėje studentai jų pačių iniciatyva aprašė paskutinį tašką. Nuo praktikos vadovo nurodyto maršruto buvo nukrypta apie 1 kilometrą vakarų kryptimi. Nuo kalno viršūnės abu studentai leidosi kitu keliu, nei atėjo. Studentai, neturėdami žemėlapio, neįvertino situacijos pavojingumo ir pasirinko netinkamą nusileidimo kryptį. Nusileidus žemiau, Rūtos kurso draugas pastebėjo skardį ir sustojo apie 10 metrų iki jo.

REKLAMA

Pamatęs, kad nepraeis, jis pasakė merginai, kad ši palauktų, kol jis patikrins praėjimą kalno šlaitu iš šono. Jam šlaitu paėjus 5-10 metrų, jis išgirdo triukšmą ir atsisukęs pamatė, kaip bendražygė verčiasi nuožulniu šlaitu ir už 5-7 metrų nukrenta nuo skardžio.

Apie 21 val. praktikos vadovui jau ruošiantis pranešti policijai apie studentų dingimą, studentas grįžo į vietą, lydimas policijos pareigūnų ir pranešė apie R. Šakinytės žūtį. Patvirtinta, kad mergina nukrito nuo uolos iš 50-70 m aukščio ir žuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„TV Pagalbos“ studijoje taip pat apsilankė Valstybinės teismo medicinos tarnybos, Kauno skyriaus vadovas Juozas Vėlavičius, kuris įvertino nelaimės vietoje darytas žuvusios merginos nuotraukas.

Ar galėjo patyrusi keliautoja žūti krisdama nuo vos kelis metrus tesiekusios uolos?

Visą pokalbį studijoje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų