Blaivios dienos nematanti pora atėjo į teismą kaip reta atsipūtusi. Už sunkų sugyventinio sužalojimą panevėžietė prieš teisėją stojo be asmens dokumento ir advokato. Ji nukentėjusio savo vyro tik per plauką nenužudė smeigusi šakute.
„Tuo metu nerviškai viskas įvyko. A yra šeimų be dūmų, ar nėra? Yra visokių šeimų, dar baisesnių būna. Vaikus užmuša ir tai nieko“, – sako teisiamoji Vilma Sukackienė.
„Tuo momentu nieko aš nejaučiau. Tik tiek, kad netoli širdies dūris buvo. Pats nulipau laiptais, nereikėjo nei nešti manęs O kas ištraukė tą šakutę? Ji net nebuvo įsmigusi“, – pasakoja nukentėjęs sugyventinis Tomas Atraškevičius.
52 moteris pasakoja, kad vos tragiškai nesibaigęs konfliktas tarp judviejų įsižiebė per daugiadienes išgertuves. Moteris smeigė pirmu po ranka pasitaikiusiu įrankiu – mėsai skirta dvišake šakute.
„Šampano taurė ir tai persipildo. Kas po ranka pakliuvo“, – teigia V. Sukackienė.
„Eilinė diena buvo, nebuvo jokios progos, nei gimtadienis, tiesiog nusprendėm pasėdėti. Bambaliais dabar sunku pasakyti, bet jei virš 2 promilių buvo, tai jau nemažai“, – kalbėjo T. Atraškevičius.
Teisme pora mėgino gudrauti, neva nukentėjęs sugyventinis su ja susitaikė ir senai viską atleido. Tačiau, pasak prokuroro, tai išsisukti nuo kalėjimo nepadės.
„Tai yra labai sunkus nusikaltimas, už kurį įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę. Nuo 2 iki 12 metų. Tyrimo metu buvo konstatuota, kad tai yra sunkinanti kaltinamosios aplinkybė kadangi buvo apsvaigusi nuo alkoholio“, – sako apygardos prokuroras Donatas Skrebiškis.
Abu sugyventiniai gyvena liūdnai pagarsėjusiame bendrabutyje Nemuno gatvėje. Čia kasdien girtaujančių ir prie butelio dienas leidžiančių gyventojų kas antras. Štai duris atidaręs kaimynas Liudvikas girtas kaip pėdas, nors dar tik vėlyvas rytas:
„Buvo čia toks incidentas pas kaimyną policija atėjus, Einam policija aš iš paskos čia dėl kažko buvo incidentas.“
„Per šitą geria, geria kartu paskui nebesutaria ir vienas kitam duria. Nu tai, o čia 5 aukšte yra tokių vyras vaikšto čia visa kakta nubrozdinta atvažiuoja policija.“
Teisme moteris su vyru kone prisiekinėjo pasimokę žadėdami daugiau nebegerti. Tačiau jau kitą dieną pasibeldus į Vilmos ir Tomo duris realybė pasirodė kitokia. Bendrabučio butas senai paverstas landyne, į kurį net ir filmuojant rinkosi sugėrovai.
„Aš dabar jau bijau net peilio paimt atvirai pasakysiu. Atleist atleido, bet vistiek. Pripjoviau žmogų, o jis gyvas ar negyvas, aš buvau šoke“, – pasakoja V. Sukatskienė.
Deja, tokių smurto atvejų galinčių pasibaigti sužalojimais ar net mirtimi policija fiksuoja nuolat – vien Panevėžio apskrityje į dieną pareigūnai kviečiami mažiausiai po 2 kartus.
„Deja, bet žmonės nemoka laisvalaikio praleisti be alkoholio tai išgėrę žmonės tampa agresyvūs neįvertina situacijos. Panevėžio apskrityje 2019 metais dėl to buvo pradėtos 702 nusikalstamos veikos, kada žmonės smurtauja prieš savo artimuosius, gaila bet 5 iš jų baigiasi mirtimis. Kai pradedamos naujos bylos dėl nužudymo“, – teigia policijos atstovas Tadas Martinaitis.
Bendrai paskaičiuota, kad net 9 iš dešimties nužudymų Lietuvoje yra buitiniai, lydimi besaikio alkoholio vartojimo, kurie dažniausiai vyksta namuose, landynėse, susiginčijus mirtinai prisigėrusiems sugėrovams.