O kokių reikalavimų auklės šiuo pavojingu metu turėtų laikytis?
Atsiradus galimybei dirbti iš namų, kai kurie tėvai bando suderinti ir darbą, ir vaiko priežiūrą namuose. Savarankiškai jau keletą metų aukle dirbanti Alina, sako, – karantino metu darbo netrūksta.
„Šiuo metu prižiūriu vieną vaikelį, dviejų metų, nuo 12 val. iki šešių vakaro“, – sako auklė Alina Polevičiūtė.
Ir nors pandemijos laikotarpiu rekomenduojama kuo labiau susiaurinti bendravimo ratą, kai kurioms šeimoms, auklė, atėjusi iš šalies, – būtinybė, tačiau visgi apsidrausti, kam patiki savo vaikus, šeimos bando.
„Iš tikrųjų, rūpi tėvams, kas ateina pas jų vaikus. Paklausia, ar neturi jokių simptomų, ar nekarščiuoji, nekosėji ir panašiai“, – pasakoja A. Polevičiūtė.
Septyniose šalyse auklių tinklą įkūręs Vytautas sako, kad šiuo metu mūsų šalyje situacija prasčiausia, auklių paklausa esą kritusi, o tai visiškai priklauso nuo dabartinės pandeminės situacijos ir karantino sugriežtinimo.
„Paklausa yra sumažėjusi. Mes dabar stebime labai panašią situaciją, kurią turėjome pavasarį. Kovo, balandžio mėnesis iki maždaug vidurio gegužės. Auklių poreikis yra labai stipriai kritęs. Lyginčiau su praėjusių metų laikotarpiu, galbūt net per pusę sumažėjęs. Tačiau yra stipriai išaugę moterų, ieškančių darbo“, – teigia „Superauklė“ vadovas Vytautas Kraujalis.
Ir išties, internete netrūksta besiskelbiančiųjų apie norą šia veikla užsiimti.
Skelbimai dėl darbo įkeliami vos ne kas valandą. O yra ir siūlančių štai ką. Prižiūrėti jūsų vaikus kartu su savaisiais, priimant į savo namus. Karantino metu, toks pasiūlymas gana drąsus. Ir vis dėlto, labiausiai šeimos nori auklių, atvažiuojančių į namus.
Tiesa, kai kurie vaikus auginantys tėvai visgi bando suderinti nuotolinį darbą namuose ir vaikų priežiūrą patys vieni.
„Didžioji dalis aš manau renkasi patys prižiūrėti savo vaikus, aišku, gal ne tiek dėmesio skirti jiems, kiek galėtų, bet tokia yra situacija“, – kalbėjo V. Kraujalis.
„Arba yra vaiko priežiūra arba yra darbas, jeigu iš tikrųjų. Jeigu mes imituojam ir vieną, ir kitą tai tada galime ir suderinti, bet jeigu dirbame rimtai arba vaiką prižiūrim rimtai ir jam skiriame dėmesį tai tada reikia dviejų žmonių“, – sako „Mama ir auklė“ vadovė Ieva Augustinienė.
Karantino metu priimdami į savo šeimas vaikų priežiūrai aukles, kai kurie tėvai kelia ir tam tikrus reikalavimus. Ieško auklės su savo automobiliu, jog ši nevažinėtų viešuoju transportu ir nebūtų tikimybės apsikrėsti.
„Tas pageidavimas dėl nuosavo transporto, gali gana stipriai įvaryti tėvus į kampą, nes vairuojančių auklių yra mažiau nei dešimt procentų rinkoje, jos yra labai brangios, jos nebūtinai yra tokios labai kokybiškos, kaip norėtųsi už tą kainą“, – pasakoja I. Augustinienė.
Tiesa, esą karantino laikotarpiu sutrumpėjo ir auklių darbo laikas. Tėvai, dirbdami iš namų,
„Be abejo tikrai reikia labai daug pasiklausti pačių auklių, kokius kontaktus jos turi. Aš tikrai nerekomenduočiau nei vienai šeimai samdyti auklės, kuri eina per kelias šeimas. Tai nėra saugu ir tai nėra atsakinga iš auklės pusės“, – teigia I. Augustinienė.
Sveikatos apsaugos ministerija skelbia rengianti rekomendacijas dėl paslaugų teikimo privačioje erdvėje pandemijos laikotarpiu. Mat oficialių reikalavimų, kokių reikalavimų karantino metu turi laikytis auklės, dar nėra.