Kauno „Žalgiris“, nusprendęs aikštelėje vis dėlto susikauti su Milano „Armani“ krepšininkais ir tai daryti stebint sirgaliams, dabar imasi atsargumo priemonių. Prie arenos stovi palapinės, atėjusieji į varžybas, į arenos vidų pateks tik po patikros, karščiuojantieji neįleidžiami. Tiesa, norinčiųjų stebėti kauniečių ir italų dvikovą gretos mąžta, sirgaliai šimtais atsisako bilietų. Neatvykusieji į areną tai gali padaryt iki kovo 13-osios.
„Yra ir tokių, kurie atsisako bilietų, mes esam sukūrę registracijos formą, kurią kiekvienas negalintis, nenorintis gali užpildyti. Tačiau yra ir tokių sirgalių, kurie parašo, kad jie negalės atvykti, tačiau pinigų iš „Žalgirio“ neprašo, nes pareiškė, kad myli komandą“, – sako „Žalgirio“ klubo atstovas spaudai Almantas Kiveris.
Varžybų išvakarėse nusprendusių neprisijungti prie žaliai baltos minios buvo apie 180, o štai paskelbus apie pirmąjį diagnozuotą koronaviruso atvejį Lietuvoje, bilietų oficialiai atsisakiusiųjų skaičius šoktelėjo iki 400, vėliau skaičiai dar augo.
Kai kurie persigalvojo patys, kitų neišleido žmonos ar šeimos nariai. Tačiau yra ir norinčių užimti jų vietą.
„Kai kurie bilietai grįžta į prekybą ir yra nuperkami, tai čia natūralu taip“, – pasakoja A. Kiveris.
„Žalgirio“ atstovai patys rekomendavo į areną nevykti sirguliuojantiems ir karščiuojantiems, likti namuose patarta ir šiauliečiams.
Griežtesnių prevencinių priemonių imasi ir didžiausia Kauno ligoninė. Čia taip pat jau stovi palapinė, pro kurią ir tegalima įeiti į Kauno klinikų skubios pagalbos skyrių.
„Kad patenkantys pacientai, jų lankytojai ir personalas, kuris gali būti kontaktavęs su koronaviruso sergančiais asmenimis arba papuola į epidemiologinę situaciją, kad jie yra rizikos grupėje, jie būtų įvertinti ir laiku užkirstas kelias infekcijos patekimui į mūsų ligoninę“, – teigia Kauno klinikų gydytojas Šarūnas Mačinskas.
Visus negaluojančius pasitinka specialistai, patikrina ne tik gydytojo siuntimą.
Ribojama ir sunegalavusiųjų palyda, su sergančiuoju į gydymo įstaigą leidžiama įeiti tik vienam asmeniui.
Pacientai ir jų artimieji sako suprantantys, kad ligoninė privalo imtis kuo griežčiausių atsargumo priemonių:
„Reikia saugotis būtinai, ir dukros mano čia neįleido. Taip taip. Žinoma, kad gerai.“
„Tai turbūt, kad gerai, apsauga juk nepakenks.“
Norintieji aplankyti pacientus, išgirsta griežtą „ne“, leidžiama tik pas sunkios būklės ligonius.
O kai kurios kitos Lietuvos ligoninės riboja net ir itin sunkiai sergančių ir slaugomų pacientų lankymą. Tiesa, jei Santaros klinikose stoja planinės operacijos, tai Kaune esą darbas vyksta kaip vykęs, tik visi įėjimai į ligoninę griežtai kontroliuojami.
„Tiek pacientų ambulatorinės konsultacijos, tiek planiniai guldymai, tiek operacijos - viskas vyksta įprastai. Yra mažinamas įėjimų skaičius, kad kiek galima būtų mažiau durų patekti į ligoninę. Nakties metu ligoninė yra uždaroma visiškai ir patekti bei išeiti iš ligoninės galima tik pro šitas duris“, – kalbėjo Š. Mačinskas.
O jei būtų įtarta, kad atvyko žmogus, užsikrėtęs koronavirusu, jis izoliuojamas ir kviečiama greitoji, kuri jį skubiai veža į Kauno klinikinę ligoninę. Pasak jos atstovų, čia kasdien guldomi vis nauji pacientai.
Penktadienį, kilus įtarimui, kad gali būti užsikrėtę atvežti du asmenys iš Kėdainių. Ligoninės atstovai sako paruošę 11 specialių izoliuotų palatų, vadinamųjų boksų, o jei sunegalavusiųjų skaičius sparčiai didėtų, dalis įstaigos skyrių bus pertvarkomi, kad priimtų visus tiriamus ar jau gydomus koronavirusu užsikrėtusius pacientus.