Praėjusią savaitę demonstravęs, kaip STT agentai suplėšė kostiumo kelnes, šiandien M. Puidokas Seime jau su džinsais. Dėl agentų veiksmų prieš jį, pasiaiškinti iškviesta Generalinė prokurorė.
Prokurorė Seime atėjo atsakyti į klausimus dėl STT agentų darbo metodų parlamento rūmuose. Praėjusią savaitę kalbėjęs jos pavaduotojas į visus klausimus atsakyti nesugebėjo, tad šiandien parlamentarai išsikvietė vadovę.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigė: „Seimo narys taip pat buvo perspėtas, kad jeigu nepateiks nurodytų mobilaus ryšio telefono aparatų, bus atlikta jo asmens krata. Seimo nariui aktyviai pasipriešinus, pareigūnai daiktus perėmė taikydami prievartinius veiksmus.“
M. Puidokas turėjo savų argumentų: „Dabar jūs man pasakykite, ar jūs nors vienas bendrai žmogus žinote, koks yra jūsų IMEI kodas? Galiausiai aš STT agentams sutikau atlikti sutikrinimą IMEI kodų, ir jeigu jie man būtų įrodę, kad tai yra mano telefonų IMEI kodai, aš būčiau jiems juos atidavęs. Jie atsakė, kad jie nežino, kaip tą padaryti.“
Pats M. Puidokas praėjusią savaitę aiškino, kad jis bandė išeiti iš kabineto, o agentai jam neleido. Jį smaugė, apibraižė ranką, plyšo rūbai.
„Jokių duomenų apie tai, kad tyrimui vadovavęs prokuroras būtų davęs leidimą naudoti prievartą Seimo nario Mindaugo Puidoko atžvilgiu nėra, nenustatyta. Tarnybinį patikrinimą taip pat pradėjo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – sakė N. Grunskienė.
STT vidinį tyrimą turėtų atlikti per 30 dienų, tada ir paaiškės, ar agentai panaudojo ne per daug jėgos.
Tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas klausia: „Ar nenukentėjo pareigūnai besipriešinant jam? Tuo labiau, kad tarp tų pareigūnų buvo ir moterys. Ar viskas tvarkoje su pareigūnais?“
„Atliekant Seimo nario asmens kratą, moterys nedalyvavo. Ar nukentėjo kiti pareigūnai, atsakyti aš jums negaliu“, – sakė N. Grunskienė.
„Nežinau, kodėl reikia išmesti moteris iš kambario, kai kratomos Seimo nario kišenės, nieko baisaus ten nevyko“, – tvirtino E. Gentvilas.
Seimo nariai dėl esmės – galimo bandymo papirkti Matą Maldeikį, beveik nekalbėjo, prokurorai dar vykdo tyrimą. parlamentarus jaudino tik galbūt pažeista Konstitucija, kuri skelbia, kad Seimo narys neliečiamas.
Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigė: „Seimo narys nebuvo tuo metu kabinete, kaip sakoma buvo pakviestas į kabinetą ateiti, o po to iš jo neišleistas.“
„Seimo narys plenarinio posėdžio metu buvo apgaule įviliotas į kabinetą ir atlikta jo asmeninė krata. Buvo suplėšyti jo rūbai, buvo atliekami smurto veiksmai prieš jį, kad ir pačiu kilniausiu tikslu“, – sakė Seimo narys Artūras Skardžius.
Generalinė prokurorė N. Grunskienė teigia: „Jeigu nebūtų galima atlikti asmens kratos Seimo nariui, galėtų susiklostyti ydinga teisinė situacija, kada taptų neįmanoma surinkti nusikalstamai veikai reikalingus įrodymus.“
Su prezidentu susitikęs socdemas Algirdas Sysas sako išgirdęs patikinimą, kad šalies vadovas kviesis STT vadovą pasiaiškinti kas vyko Seimo rūmuose: „Prezidentas sakė, kad po vizito Švedijoje pasikvies pasišnekėti, nes mes žinome daug atvejų, kai STT triukšmingai labai pradeda ir labai gėdingai baigia.“
„Esame ketvirta valstybė Europoje, pagal kyšininkavimo lygį, ir mes čia visi klausomės apie Puidoko kelnes“, – apgailestavo Seimo narys Vytautas Bakas.
Teisėsauga tyrimą pradėjo po M. Maldeikio pranešimo, kad Puidoko patarėjas siūlė jam 50-ies tūkstančių eurų kyšį. Buvo prašoma užvilkinti įstatymų projektus, reglamentuojančius loterijų ir azartinių lošimų organizavimo tvarką
„Aš norėčiau, kad viskas būtų parodyta, kaip yra, su kuo aš susidūriau, papasakoti tą istoriją, su kuo susidūriau, kad būtų visiems aišku, kad jūs turėtumėte visus atsakymus ir tai paprasčiau visiems būtų“, – sakė M. Maldeikis.
Įtarimus teisėsauga pareiškė tiek Puidoko padėjėjui, tiek ir „Tet-A-Tet“ kazino tinklą valdančiam Samoilui Kacui. Puidokas neneigia, kad su juo yra pažįstamas ir susitikdavo. Pats Puidokas jokio statuso kol kas tyrime neturi, ar turės ateityje – prokurorė neatskleidžia.