Kasmet Europoje maždaug 100 tūkstančių vairuotojų pasirenka „Hyundai i20“, tačiau palyginus su pagrindiniais konkurentais, tai dvigubai ar net trigubai mažiau. Bendrai Europoje kasmet nuperkama apie tris milijonus tokių mažųjų hečbekų, todėl pasistengti tikrai yra dėl ko, nes paklausa, nors ir po truputį mažėja, vis dar išlieka didelė.
Naujasis „i20“ pirkėjus bando privilioti agresyvia ir dinamiška išvaizda – griežtos kėbulo linijos, piktai suraukti priekiniai žibintai ir plačios radiatoriaus grotelės sufleruoja apie automobilio sportiškumą.
Kaip ir ankstesnės kartos „i20“, naujojo važiuoklė standi, ypač galinė, todėl kelyje puikiai juntami net menkiausi nelygumai. Posūkiuose toks derinimas pasitarnauja, nes užtikrinamas didesnis stabilumas, tačiau „i20“ pirmiausia yra miesto, o ne lenktynių trasos automobilis, tad turėtų būti komfortiškesnis.
Laidoje išbandytas automobilis turi 1,0 l darbinio tūrio, turbo benzininį variklį su 48 voltų hibridine sistema. Naujasis „i20“ nėra tikras hibridas ir važiuoti naudojant tik elektros energiją neįmanoma, tačiau tai leis sutaupyti vieną kitą lašą degalų.
Šis variklis pasiekia 120 arklio galių ir 200 Nm sukimo momentą, tad norintiems, kad nuspaudus akseleratorių neapniktų žiovulys, šis modelis yra puikus pasirinkimas.
Jis siūlomas tik su septynių pavarų dvigubos sankabos automatine pavarų dėže, kuri veikia sklandžiai, bet dėl geresnės degalų ekonomijos, pavaras perjungia labai anksti. Pavyzdžiui, dar nepasiekus 40 km/val. greičio, jau įjungiama ketvirta pavara, bet jei tai erzina, viską ištaisyti galima pasirinkus „sport“ režimą.
„Hyundai i20“ taip pat siūlomas su tokiu pačiu trijų cilindrų benzininiu, tik be 48 voltų hibridinės sistemos, arba 1,2 l benzininiu varikliais. Dyzelinių variklių šis modelis neturi.
„Automobilio viduje galima pasijausti kaip aukštesnės klasės modelyje. Ir taip yra dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, tai kokybiškos interjero medžiagos ir jų surinkimas. Kitas dalykas – technologijos. Pavyzdžiui, skaitmeninis prietaisų skydelis. Jis yra vienas didžiausių savo klasėje, o centrinis lietimui jautrus ekranas – didžiausias“, – automobilio interjerui komplimentų negailėjo V. Kudarauskas.
Trečiosios kartos „i20“ kainuoja nuo 14 tūkstančių už bazinę versiją ir pasiekia 20 tūkstančių eurų kainą už maksimaliai sukomplektuotą automobilį. Nors kaina ir yra labai panaši į konkurentų, tačiau tai tikriausiai technologiškai pažangiausias klasės atstovas šiame kainos lygmenyje.
Naujasis „i20“ pasižymi gera kokybe, vertinant ne tik kaip biudžetinį miesto hečbeką, bet ir kaip automobilį apskritai.
Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.