• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai ieškant inovatyvių ir kokybiškų sveikatos paslaugų tenka vykti svetur. TV3 laidoje „Į sveikatą“ specialistė atskleidė, kokius inovatyvius metodus iš užsienio ji atvežė į Lietuvą. 

Neretai ieškant inovatyvių ir kokybiškų sveikatos paslaugų tenka vykti svetur. TV3 laidoje „Į sveikatą“ specialistė atskleidė, kokius inovatyvius metodus iš užsienio ji atvežė į Lietuvą. 

REKLAMA

Dovilė Čepulinskienė pripažino, kai jos pačios šeimą užklupo liga, inovatyvių gydymo metodų Lietuvoje rasti buvo sunku, todėl teko vykti į užsienį. 

„Mano dukra susirgo būdama 3,5 metų, praėjome ilgą gydymo etapą, o po jo ir ilgą reabilitacijos etapą. Apkeliavome labai daug užsienio reabilitacijos centrų, kuriuose buvo taikomi inovatyvūs gydymo metodai. 

Dukros būklė buvo itin prasta, prognozuota, jog ji negalės nei vaikščioti, nei kalbėti, bet dabar, po visų terapijų ji nueina 4 km“, – apie praeityje kilusius iššūkius pasakojo moteris. 

Vienas iš inovatyvių gydymo metodų – mamos balso terapija, kuri padeda vaikams, patiriantiems integravimosi iššūkių, turintiems elgesio, rašymo, skaitymo sutrikimų. Mama apie pusvalandį skaito pasaką, tada įrašas yra apdorojamas, o vaikas klauso baltą triukšmą primenančio garso.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokiu būdu nukeliame vaiką į įsčias, sugrąžiname į pirmus gyvenimo etapus, kai formavosi pirmos neuronų jungtys, nes šiuo metu jau yra įrodyta, kad mamos balsas pirmasis pradeda stimuliuoti vaiko smegenis“, – apie šią terapiją pasakojo D. Čepulinskienė.

REKLAMA

„Kai pradėjome taikyti mamos balso terapiją ji pirmą kartą atsiplėšė nuo žemės, galėjo pašokti, šiuo metu matomas didelis progresas, ji pradeda kalbėti, puikiai skaičiuoja“, – apie tai, kaip ši terapija padėjo dukrai, pasakojo moteris. 

Kitas itin veiksmingas metodas – kosmonauto kostiumo terapija. Šis kostiumas buvo sukurtas kosmonautams, kosmose patiriantiems nesvarumo būseną, tam, kad jie neprarastų jėgos, raumenų tonuso. Vėliau šis kostiumas buvo pritaikytas vaikams, siekiant apkrauti kūną ir taip didinti raumenų jėgą.

REKLAMA
REKLAMA

„Užsidėję šį kostiumą vaikai, kurie nestovi, nevaikšto galbūt pirmą kartą gyvenime gali pajusti nesvarumą ir atsistoti, o naudojant gumas galime sukurti lengvo šokinėjimo jausmą“, – pasakojo kineziterapeutė Agnė Juodytė. 

Pasak moters, vienas iš reabilitacijos tikslų – tai, kad vaikai, nesvarbu kokia forma, galėtų savarankiškai judėti.

Daugiau apie tai išgirskite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.  

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Laidą „Į sveikatą“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 9 val. per TV3 televiziją. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų