Romoje prie garsiųjų Ispanijos laiptų įprastos turistų minios nematyti, bet tam, kad žmonių čia nesusirinktų per daug, aplink budi Italijos policininkai. Sostinėje žmonės gali pasidžiaugti lauko kavinėmis, tačiau šeši šalies regionai vis dar skelbia griežtą karantiną. Koronavirusas pastarosiomis dienomis šalyje pasiglemžia daugiau nei pusę tūkstančio žmonių gyvybių per parą. Be to, pasirodo, korona šalies gatvėse slapta galėjo plisti daug anksčiau, nei manyta iki šiol.
Italijos mokslininkai skelbia, kad, jų duomenimis, pirmieji susirgimai galėjo rastis dar praėjusią vasarą. Prieš pusmetį, kai šalyje buvo oficialiai nustatytas pirmas koronaviruso atvejis. Ir net anksčiau, nei apie pandemijos protrūkį paskelbė Kinija. Ištyrus pernai rudenį darytus plaučių vėžio patikros tyrimus paaiškėjo, kad beveik 12 procentų iš 1000 tirtų asmenų rudenį jau turėjo antikūnų nuo koronviruso. Mokslininkai tvirtina, kad tai rodo, jog didesnį ar mažesnį kontaktą su virusu šie žmonės galėjo turėti dar vasarą.
Kinijoje vakar užfiksuota vos 13 naujų atvejų. Tačiau virusas, regis, vis tiek randa būdų prasiskverbti. Jo rasta ant į šalį importuotos jautienos pakuočių iš Argentinos ir Naujosios Zelandijos, kuri neseniai paskelbė, kad šalis susitvarkė su koronavirusu ir naujų susirgimų čia nebėra, tad šį incidentą vertina labai rimtai. Kaip koronavirusas gali plisti prekių srautais, kol kas daug žinių nėra.
„Mums buvo pranešta, kad, atlikus koronaviruso testus jautienos produktų pakuotėms, jie buvo teigiami. Mums buvo pasakyta, kad kai kurie Naujosios Zelandijos produktai buvo toje pačioje šaldymo patalpoje, kur ir teigiamus viruso rezultatus parodžiusios pakuotės. Tačiau negavome informacijos, kad testai, atlikti mūsų produktų pakuotėms, buvo teigiami“, – sako premjerė Jacinda Ardern.
Tuo metu geros naujienos iš vakciną koronavirusui gaminančios Jungtinių Valstijų biotechnoligijų bendrovės „Moderna“. Ištyrus 30 000 savanorių nustatyta, kad gaminamos vakcinos veiksmingumas siekia 94,5 procentus. Nenustatyta jokio šalutinio poveikio. Panašius rezultatus praėjusią savaitę paskelbė ir kita vakciną gaminanti kompanija „Pfizer“. Gauti leidimą platinti vakciną Amerikoje „Moderna“ tikisi ateinančiomis savaitėmis. Kitąmet kompanija tiksi pasaulinei rinkai paruošti iki milijardo vakcinos dozių. Tiek „Moderna“, tiek „Pfizer“ vakcinas pirkti planuoja Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija.
„Galbūt galėsime pradėti ją platinti prieš Kalėdas. Tačiau, žinoma, didžioji dalis vakcinos bus išplatinta kitais metais. Pirmiausia reikia įsitikinti, kad ji saugi ir mes jos turime“, – pasakoja JK sveikatos sekretorius Matt Hancock.
Vakcinos itin laukia ir Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas. Po kontakto su koronavirusu sergančiu asmeniu jis buvo priverstas skubiai karantinuotis. Jis šiemet jau sirgo koronavirusu ir net buvo hospitalizuotas.