• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 27 tūkstančiai Lietuvos abiturientų laikė pirmąjį brandos egzaminų sesijos privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Abiturientai sako turėję neramią naktį, kai kurie per ją bandė išmokti tai, ko neišmoko per 12 metų.

Beveik 27 tūkstančiai Lietuvos abiturientų laikė pirmąjį brandos egzaminų sesijos privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Abiturientai sako turėję neramią naktį, kai kurie per ją bandė išmokti tai, ko neišmoko per 12 metų.

REKLAMA

Kad užkirstų kelią egzaminų užduočių pardavinėjimui, informaciją socialiniuose tinkluose apie galimus sukčiavimo atvejus akylai stebėjo policija. 

Prie Šiaulių universitetinės gimnazijos buriavosi dalis Šiaulių abiturientų. Trečiadienį jie pradėjo brandos egzaminų sesiją ir laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Abiturientai pasakojo, kad naktį miegojo neramiai:

„Ne per geriausiai pasakyčiau, bet, žinot, vis tiek tas jauduliukas toks tikriausiai, tai gerai negalėjo būti.“

„Ruošiausi, realiai, kaip ir visi abiturientai, kelios dienos iki egzamino. Ne paslaptis, aišku.”

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 17,5 tūkstančių abiturientų, mokyklinį – daugiau nei 9000. Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai turi parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių temų. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka. O pasimokyti išties būta ko.

REKLAMA

„Iš 36, jeigu tai yra valstybinis egzaminas ir mokykliniam egzaminui yra 26 autorių sąrašas“, – teigia nacionalinės švietimo agentūros atstovas Vidmantas Jurgaitis.

Abiturientams labiausiai ir nerabu buvo dėl egzaminų temų. Kokių jų dvyliktokai tikėjosi šiemet?

„Tėvynės gal. Labiausiai išmokęs.“

„Gal kažką apie vaiko gyvenimą kokį nors. Net neįsivaizduoju.“

„Ką nors apie laimę tikriausiai, bijau.“

Atkirpus slaptumo žyma pažymėtus vokus, egzamino užduotys keliavo į abiturientų rankas. Jie egzaminą galėjo laikyti 4 valandas. Egzaminų metu nacionalinė švietimo agentūra pažeidimų nefiksavo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jokios informacijos ar atvejų, faktų, kad kažkur trikdžių būtų ar nesusipratimų neturime“, – sako V. Jurgaitis.

O vieni pirmųjų abiturientų iš mokyklos išeinantys jau po egzamino atviravo:

„Apie ką rašei? – Apie… Nepamenu aš irgi jau. – Taip greit viskas išgaravo? – Viskas greitai. Parašai ir viskas, ir išeini.“

Laikiusieji valstybinį brandos egzaminą iš samprotavimo rašinio užduočių galėjo rinktis temą „Kas turi vertę, bet neturi kainos?“ arba temą „Ar sunku išsilaisvinti iš stereotipų?“ Laikiusieji mokyklinį brandos egzaminą rinkosi tarp temų „Ar lengva mylėti?“ ir „Kada žmonės susivienija?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abiturientai sako, kad apie sukčiavimo atvejus girdėti teko:

„Buvo feisbuko grupėj, bet tokių…Visiškai visiškai neatitaikyta.“

„Tai varo, už kojos kažką užsikiša, už rankos, nueina į tualetą, pasižiūri. Įvairiai būna.“

„Esu girdėjęs tualete tenai. Tarp kelnių.“

O kad sukčiavimo atvejų prieš brandos egzaminus nepasitaikytų, darbo turi ir policija.

„Dirba tam tikros specialios programos, analitinės programos, programinė įranga, kuri stebi elektroninę erdvę ir, aišku, mūsų ikiteisminio tyrimo pareigūnai“, – teigia Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovas Audrius Valeika.

REKLAMA

Nors užuominų apie galimus sukčiavimo atvejus buvo, bet jie nepasitvirtino.

„Gal kažkas tai gali pasakyti užduotis arba gal galėčiau nusipirkti tas užduotis. Buvo situacijų, kai ieškoma techninės įrangos, kaip su ja įeiti į egzaminų salę, bet didžioji dauguma nepasitvirtino“, – kalba A. Valeika.

Lietuvių kalbos brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų