• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politikai keliauja dažnai, bet už keliones savų pinigų nemoka. Dažniausiai išlaidos dengiamos mokesčių mokėtojų pinigais, tačiau kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai už jų keliones sumoka juos pasikvietusi valstybė ar organizacija. Tačiau daliai parlamentarų atrodo, kad tai reikėtų traktuoti, kaip dovanas sprendimų priėmėjams.

Politikai keliauja dažnai, bet už keliones savų pinigų nemoka. Dažniausiai išlaidos dengiamos mokesčių mokėtojų pinigais, tačiau kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai už jų keliones sumoka juos pasikvietusi valstybė ar organizacija. Tačiau daliai parlamentarų atrodo, kad tai reikėtų traktuoti, kaip dovanas sprendimų priėmėjams.

REKLAMA

Pavyzdžiui, pastaruoju metu pas save įvairius politikus besikviečiantis Taivanas apmoka ne tik jų nakvynes ar pragyvenimo išlaidas, bet parūpina ir brangius verslo klasės skrydžių bilietus. Vėliau dalis politikų grįžę į Lietuvą aršiai gina bendradarbiavimą su šia šalimi. Anot opozicijos, reikėtų priversti politikus deklaruoti tokias dovanas, o galbūt ir nusišalinti nuo sprendimų priėmimo.

Jauniausias Seimo narys, Laisvės partijos atstovas Marius Matijošaitis dar ne taip seniai dalijosi vaizdais iš komandiruotės Jungtinėse Valstijose. Ir nors komandiruotė darbinė, iš to, ką rodė pats parlamentaras, labiau priminė tiesiog turistavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Matijošaitis džiaugėsi vizitu rokenrolo šlovės muziejuje... Rodė ne tik įvairius eksponatus, kaip, pavyzdžiui, Michaelo Jacksono striukę, bet ir pats pabandė groti būgnais. Dėl savo pomėgio kurti muziką sulaukęs ne vieno nusiskundimo iš kaimynų Seimo viešbutyje, Matijošaitis džiaugėsi apsilankęs ir repo koncerte.

REKLAMA

„Buvo 32 susitikimai, jeigu gerai atsimenu, Washington DC sostinėje pradėjome savo 6 valstijų vizitą, 6 miestus aplankėme“, – kalba Laisvės frakcijos narys Marius Matijošaitis.

Nors ir pasidalino vaizdais, kad buvo valstybinėse JAV institucijose, bet didžiąją dalį įspūdžių sudarė būtent pramogos. Kaip antai – apsilankymas ir ledo ritulio varžybose.

Iš viso po Ameriką seimūnas keliavo 3 savaites. Tiesa, viską apmokėjo būtent amerikiečiai – pagal specialią programą jie kviečiasi jaunus politikus iš Europos ir supažindina su amerikiečių problemomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra taip, kad nesigilinu į Lietuvos problemas, į Kauno, Lietuvos ir pasaulio gilinuosi. O pasaulio bei JAV yra svarbu gilintis dėl to, kad esu Užsienio reikalų komiteto narys, o JAV yra mūsų strateginis partneris“, – aiškina M. Matijošaitis.

Amerikiečiai – ne vieninteliai, kurie investuoja pinigus į kitų valstybių sprendimų priėmėjus. Jiems rodo dėmesį, apmoka kelionių išlaidas. Tačiau kyla klausimas – kodėl valstybės investuoja į tai pinigus? Kokių tikslų vedami tai daro?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai natūraliai kyla klausimas, dėl ko investuoja, ypač Taivanas, nes matėm jau ne vieną skandalą, kuomet pasivažinėjus Taivane, tie politiniai rėmėjai staiga gauna Taivano investicijas“, – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

Taivaniečiai pasikvietę Lietuvos politikus, apmoka jų viešbučius, maitinimą, o taip pat parūpina ir brangiai kainuojančius skrydžius verslo klase. Po tokių komandiruočių į Lietuvą grįžę politikai aistringai gina Taivano interesus. O socdemė Dovilė Šakalienė sulaukusi kritikos dėl tokios kelionės, kritikus feisbuke pavadino komunistinių režimų garbintojais ir pasiuntė juos rusų karo laivo kryptimi.

REKLAMA

„Čia valstybinio lobizmo akivaizdūs atvejai. Valstybės vykdo lobistinę veiklą, sprendimų priėmėjų atžvilgiu. Akivaizdu, kad valstybė turi savo interesą veždama, kad ne šiaip veža, bet tikisi tam tikros grąžos iš tų vizitų. Man atrodo, kad reikėtų vengti interesų konflikto regimybės, tą deklaruoti“, – teigia Seimo vicepirmininkas, darbietis Andrius Mazuronis.

Nu nesutikčiau, nes reikia kiekvienos komandiruotės turinį žiūrėti atskirai. Tai, kad kiekviena šalis gražiai priima svečius, tai yra kiekvienos šalies pareiga“, – tikina Seimo vicepirmininkas, laisvietis Vytautas Mitalas.

REKLAMA

„Tokių vizitų, kur kviečiančioji šalis apmoka, tai yra vis dėlto laimėjimas, aš sakyčiau, dėl to, kad Lietuva yra maža šalis, mes turime būti matomi“, – tvirtina M. Matijošaitis.

Anot Mazuronio, jeigu mūsų šalis mato naudą ir būtinybę politikams kažkur vykti ir atlikti konkrečius darbus, verčiau sumokėti iš Seimo lėšų, kurios ir numatytos komandiruotėms, o ne priiminėti tokias dovanas iš kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš įsivaizduoju, kas dabar atsitiktų, jeigu staiga Seime suformuotų kas nors parlamentarų delegaciją vykti į Kiniją, jau būtų skandalas, o jeigu dar už tą kelionę mokėtų Kinijos pusė, tai turbūt valstybės priešai ir tėvynės išdavikai būtų užklijuota etiketė visam gyvenimui žmonėms. O kai tas vyksta į kitą pusę, kažkaip taip labai ramiai reaguojame“, – kalba A. Mazuronis.

Tiesa, pakeliauti už Seimo pinigus parlamentarai nori ne visad su rimtu pagrindu. Štai visai neseniai keli seimūnai prašė valdybos skirti pinigų, kad galėtų nuvykti į Egiptą ir Hašmitų karalystę:

REKLAMA

„Ar žinot kas yra, ir kur yra Hašmitų karalystė? — Greičiausia sudėtinga būtų.“

„Ar žinot kas ta Hašmitų karalystė, kur ji yra? Greitai neatsakysite? — Reikėtų man ilgiau pasidomėti.“

„Tai čia yra Jordanija. Tai yra Jordanija, tiesiog tai yra jos oficialus pavadinimas“, – sako Socialdemokratų frakcijos narys Eugenijus Sabutis.

REKLAMA

Sabutis su bendražygiais norėjo su Hašmitais užmegzti parlamentinius ryšius, plėsti bendradarbiavimą. Tačiau Seimo valdyba tam pinigų neskyrė.

„Matyt, ieškoti ir paramos, ir sąjungininkų įvairiose pasaulio šalyse reikėtų ir lygiai taip pat tom šalim išreikšti ir savo palaikymą“, – tikina E. Sabutis.

„Mes ir turime turėti kryptis aiškiais, tikslus strateginius ir ką tu ten veiksi nuvažiavęs. Su kuo ir kiek kartų, su kokio lygio politikais ar Vyriausybės nariais, ar kitais tu susitiksi. Kai tu tą įrodysi, tada ir galima apmokėti“, – aiškina Seimo vicepirmininkas, konservatorius Paulius Saudargas.

Šiemet Seimo narių komandiruotėms skirta apie 650 tūkstančių eurų.

tiems,kas rašo vien pamatę pavardę - šitas nėra mero nei sūnus,nei giminaitis, tik Laisvės partijos veikėjas,garsėjantis baliais seimo viešbutyje,ten nesutramdomas,į kaimynų skundus nereaguoja,juk laisvietis,tai laisvas elgtis kaip nori
pisk koncervai i snuki
pisk koncervai i snuki
tai ar nesuprantat ar apsimetat ,tai ne kauno mero sunus o laisves partijos vaivorikstinis ir kanapinis kuris isvare kaip ir morgana uz mokesciu moketoju pinigus narkotiku pavartoti nebaudziamai .svarbu pavarde tokia pat tai koncervam dziaugsmo dabar kad gali suda pamalti.
kodėl visokie nevykėliai, iškrypėliai ir prisiplakėliai nori pasėdėti tame seime. Ogi už mūsų pinigus paturistauti... kaip ir tas mėslitos direktorius - Čilė, Indija - atsiprašant politikai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų