• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Vilnius ir Kaunas pradėjo šildymo sezoną. Rekordinių šildymo sąskaitų laukiantys gyventojai jau nerimauja ir planuoja veržtis diržus, tačiau ekonomistas Marius Dubnikovas ragina „nedaryti tragedijos“, nes išgyventi padės kylančios algos ir kompensacijos.

Šią savaitę Vilnius ir Kaunas pradėjo šildymo sezoną. Rekordinių šildymo sąskaitų laukiantys gyventojai jau nerimauja ir planuoja veržtis diržus, tačiau ekonomistas Marius Dubnikovas ragina „nedaryti tragedijos“, nes išgyventi padės kylančios algos ir kompensacijos.

REKLAMA

Pokalbis su ekonomistu Mariumi Dubnikovu ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentu Valdu Lukoševičiumi – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

Tai kiek gi kils šildymo kaina lyginant su praėjusiais metais? Ir ar tikrai šis šildymo sezonas bus rekordinis kainos atžvilgiu?

V. Lukoševičius: Tikrai taip. Dar tokių aukštų kainų nebuvo nei atskirai pagal miestus, nei vidutiniškai. Spalio mėnesio kainos jau daugiau ar mažiau yra žiemos mėnesių kainų indikacija. Jei lygintume su praėjusių metų to paties mėnesio kainų lygiu, tai beveik 100 procentų didesnė. Beveik dvigubai didesnė negu buvo pernai.

Situacija kažkiek skirtinga atskiruose miestuose, bet vidutiniškai stipriai išaugusi. Bet reikia pasakyti, kad brangiosios dujos ir biokuras jau yra įskaičiuoti į spalio mėnesio kainas ir drastiškai didelių pokyčių neturėtų būti.

REKLAMA
REKLAMA

Sakote, kad skirtinguose miestuose situacija kiek skirtinga. Tai gal aišku, kur tas brangimas yra didžiausias, o kur gyventojai tokio didelio smūgio nepatirs?

REKLAMA

V. Lukoševičius: Čia atsakymas paprastas. Pirmiausia, dideli miestai ir miestai, kurie turi daugiausiai biokuro, turi mažiausias kainas. Tai beveik visi penki didieji miestai. Po to Mažeikiai, Utena, Tauragė – daug vidutinio dydžio miestų, kurie taip pati turi geras kainas. Apie 9-10 centų už kilovatvalandę

Tai jie didelio brangimo nepatirs?

V. Lukoševičius: Taip. Didžiausia problema yra mažuose miesteliuose, kur deginamos vien dujos. Pavyzdžiui, „Nemenčinės komunalininkas“, „Nevėžio komunalininkas“ – 33 centai, Vilniuje yra bendrovė „Balterma“ – 35 centai už kilovatvalandę.

REKLAMA
REKLAMA

Tai matote, koks diapozonas – nuo 9 iki 35 centų. Niekada nebuvo tokio didžiulio skirtumo tarp pigiausio ir brangiausio miesto.

Kalbame apie rekordinį šildymo sezoną, tai akivaizdu, kad gyventojams šaltuoju metų laiku teks veržtis diržus?

M. Dubnikovas: Su tais diržų veržimais reikia visą laiką žiūrėti šiek tiek plačiau nei 1 metų periodas, ar pusmetis. Nepamirškime, kad atlyginimai paskutinius 6 metus augo maždaug 10 procentų, paskutiniais metais – 14 procentų. Sekančiais metais vėl prognozuojamas atlyginimų augimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemanau, kad tie prisidėję keli eurai ar keliasdešimt eurų sugriaus žmogaus gyvenimą. Aišku, yra senoliai, gyvenantys po vieną, gaunantys mažas pensijas, bet jie irgi gaus kompensacijas. Šitoje vietoje tragedijos tikrai nedaryčiau. Reikia žiūrėti į ilgesnius periodus.

Be abejo, šie pokyčiai yra tikrai nemalonūs ir niekas negali džiaugtis, kad tos kainos užkilo. Bet kainas padidino ne komunalininkai ir ne valdžia, o ponas Putinas, kuris nutarė eiti skersti šalia esančios Ukrainos.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Kai tamsta gaunate daug popieriukų su atspausdintais skaičiais, tragedijos nėra. Bet ciniška tai skelbti gerovės valstybės gyventojams, kurie nuo tos gerovės nebeturi ku
Gaunate daug popieriukų atitinkamo nominalo ir mokote kitus, kaip gyventi? Viršūnė. O ką daryt tiems, kurie neturi kur bėgt nuo tos gerovės? Kuriem pensija, tie vargani grašiai oriam gyvenimui, jau čia pat?
kai tu gerai uzdirbi tai tai tau netragedija,kas cia ,nevisi taip gyvena
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų