Jei po Brazilijos San Paulo gatvėmis skriejančia šluota nebūtų rato – tai būtų tikras stebuklas. Bet kol stebuklas neįvyko – šluotos, turbūt, panašiausios į tai, ką fantastiniuose filmuose gali išvysti Hario Poterio gerbėjai. Būtent scenos iš populiaraus fantastinio filmo ir įkvėpė brazilus sukurti tikrą skraidančią šluotą.
„Hario Poterio filmuose žmonės valdo šluotą pasvirdami į kurią nors pusę. Pagalvojau, kad jau turime transporto priemones, kurios valdomos balansuojant kūną. Tad kodėl gi neperkėlus kontrolės iš pėdų į šluotą. Gal pojūtis bus panašus į skridimą šluota?“ – sako motorizuotos šluotos kūrėjas Alessandro Russo.
Pasak skraidančios, ar tiksliau, riedančios šluotos kūrėjų – jų išradimas yra smagiausias būdas keliauti iš taško A į tašką B 12 mln. gyventojų megapolio gatvėmis. Ir aplinkinių dėmesio tikrai netrūksta.
„Mūsų tikslas yra parduoti šluotas pasauliui ir gal sukurti naują „kvidičo“ sporto rūšį, kuris būtų žaidžiamas ant šluotų. Viskas atrodytų kaip Hario Poterio filmuose“, – pasakoja A. Russo.
Tiesa, kaip Hario Poterio filmuose išmokti vairuoti skriejančią šluotą nėra paprasta, taip ir šios – ant vienaračio riedžio pritvirtintos šluotos valdymo reikia pasimokyti. O išmokus – galima skrieti ir 60 km/h greičiu.
„Laisvė. Tai laisvės pojūtis. Jautiesi lyg skriedamas, sklendi gatvėmis. Tai reikalauja geros pusiausvyros, bet kai perpranti – būna nuostabu“, – teigia šluotos savininkas Vinicius Sanctus.
„Pamačiusi pamaniau – juk tai Hario Poterio šluota!“ – kalbėjo smalsuolė Nathalia Zanata.
Gatvėmis sklendžiančios šluotos kūrėjai sako, kad jų sukurtas priedas prie vienaračio kainuoja apie 600 eurų.