Iš begalinio skausmo numetusi net dešimt kilogramų vilnietė Liudmila sako, kad Skausmo medicinos centras jai tapo tikru išsigelbėjimu, tuomet kai jau niekas nebegalėjo padėti, susidūrus su stuburo išvarža.
„Tiesiog negalima buvo kentėti, skaudėjo ir dieną, ir naktį. Nebuvo apetito, nieko nenorėjau daryti. Emocijos jokios, gyventi nesinori, baisu“, – sako buvusi pacientė Liudmila Sadauskienė.
Gydytojai patikino, kad numalšinti milžiniškiems skausmams ir įveikti problemą chirurgo skalpelio tikrai nereikės, tuomet prasidėjo ne vienus metus trunkantis gydymas centre.
„Pirma buvo suleistos į stuburą didelės adatos. Skaudėjo, aišku. Po to sumažėjo, po trijų mėnesių vėl. Ir va taip aš vaikštau pas daktarą Vaitkų. Dabar paskutinį kartą aš atėjau, pasakiau, kaip gyvenu, sako, daugiau mano pagalbos nebereikia“, – pasakoja L. Sadauskienė.
Taip čia besilankantys pacientai pradeda užmiršti, ką reiškia nepakeliamas skausmas, kurį ne vienus metus tiesiog kentėjo.
„Tai yra subjektyvus jausmas. Kiekvienas mes tik pats galim įvertinti, kad tikrai mums skauda. Turbūt kiekvienas žmogus pajunta, kad normaliai gyvenau, ėjau, bėgau, sportavau ir staiga stop, nebegaliu“, – kalbėjo centro vadovė Jūratė Šipylaitė.
Prieš dvidešimt penkerius metus Santaros klinikose įkurtas pirmasis šalyje Skausmo medicinos centras. Jis tapo kaipmat reikalingas ne tik tiems patiems ligoninės pacientams, kurie po procedūrų ar operacijų dar ilgai jautė kankinančius skausmus, bet ir iš šalies atvykusiems žmonėms. Ultragarso, rentgeno ir kitais aparatais medikai ieško skausmo židinio žmogaus kūne. Tuomet bando su juo kovoti.
„Invazinis skausmo malšinimas. Tokios skausmo mažinimo procedūros, kai mes stengiamės paveikti tą vietą, iš kurios žmogaus kūne kyla skausmas, kuri lemia dirginimą, kur yra uždegimas, sužeidimas, arba tam tikri nervai, kurie praleidžia tą skausminį impulsą“, – teigia centro skyriaus vedėjas Alfredas Vaitkus.
Panašių klinikų šalyje jau ne viena dešimtis. Ir į visas jas žmonės tiesiog plūsta, tam reikia gydytojo siuntimo. Tiesa, klinikos neslepia, kad eilės į šį Skausmo medicinos centrą tokios, kad gydymo čia laukti tenka. Nepaisant to, kad specialisto pagalbą greitai gauti sunku, medikai sako, kad esant dideliems ir pasikartojantiems skausmams mėginti gydytis pačiam tiesiog negalima.
„Skausmas yra visų pirmas simptomas. Mes galim daug pražiūrėti įvairių pavojingų ligų, kai kada tie skausminiai sindromai, kaip galvos skausmas, gali būti migrena, kur yra specialūs vaistai, specialios gydymo schemos, taikomos prie kitų galvos skausmų. Tai gali kardinaliai pakeisti to skausmo gydymo efektyvumą“, – sako A. Vaitkus.
Dažniausiai į centrą kreipiasi pacientai, besiskundžiantys sąnarių, įvairių nervų pažeidimo sukeltais, taip pat galvos skausmais.