Šilutės „Sveikatos darnos“ šeimos gydytojų centre – gedulas. Registratūroje dega žvakutė. Nuo koronaviruso mirė ten ilgus metus dirbusi daktarė Jevgenija Mickienė. Tai pirmoji medikės mirtis nuo koronaviruso Lietuvoje.
Kolegė rodo tuščią mirusios daktarės kabinetą. Kalendoriaus žymeklis taip ir liko sustojęs tą dieną, kai daktarei buvo nustatytas koronavirusas – spalio 15-ąją. Su velione Jevgenija Mickiene 35-erius metus kartu dirbusi jos kolegė pravirksta.
„Buvom draugės ir kolegės. Ir va taip. Užtat yra labai didelė netektis. Taigi. Kai žmogus serga, tai gali susitaikyti su ta liga ir kažko tikėtis negero, kaip sakoma. Neišvengiamo. O čia žmogus buvo visiškai sveikas“, – sako mirusios gydytojos kolegė Eglė Petrošienė.
Kaip mirusi daktarė užsikrėtė koronavirusu niekas tiksliai pasakyti negali. Įtaria, kad nuo 81-nerių paciento, kuris, neoficialiomis žiniomis, jau taip pat miręs nuo to paties viruso. Spalio penkioliktą sužinojusi, kad serga, daktarė saviizoliavosi.
Iš pradžių jautėsi gerai, tačiau praėjusią savaitę sveikata sparčiai ėmė prastėti, pastarąjį sekmadienį ją greitosios automobilis išvežė į Klaipėdos ligoninę, kur vakar 68-nerių moters gyvybė užgeso.
„Ji buvo labai puiki draugė, labai gera gydytoja. Mėgiama ir pacientų ir kolegų. Bendražygė. Niekada neatsisakiusi nei padėti, nei pabudėti, nei pakeisti. Visada buvo pasiruošusi ateiti į pagalbą kiekvienam – ir draugui, ir nepažįstamam žmogui“, – pasakoja E. Petrošienė.
Matyt, dėl šių savybių Jevgenijos Mickienės ir gedi visa Šilutė. Medikei mirus, ši žinia kaip mat apskriejo miestą:
„Nuostabi, žmoniška, gerumo pilna. Niekada neatsisakydavo padėti nelaimėje ar susirgus. Labai gaila šeimos. Nesitikim visi. Visa Šilutė gedi, man atrodo. Kiek pasiklausai, visi ir kalba.“
„Labai gera gydytoja. Mano vaikus gydė. Jai esu labai dėkinga, buvo toks atvejis, kad tikrai esu labai dėkinga.“
„Mana daktarė šeimos. Nu, žinokit, neturiu žodžių. Tegu angelai ją neša ant sparnų. Be žodžių. Toks žmogus auksinis daktarė buvo. Čia Šilutėj yra. Nežinau. Nemoku pasakyti. Tikrai, tikrai. Labai miela, labai šauni. Žiūrinti žmones ir senus, ir jaunus, ir vaikučius. Kaip nesava dar pati vaikštau.“
Įtariama, nuo to paties paciento užsikrėtė ir kita šios įstaigos medikė, tačiau ji jaučiasi gerai.
O štai, ar gaus kokias pinigines kompensacijas galimai darbe koronovirusu užsikrėtusios ir mirusios daktarės šeima, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pasakyti negali.
Medikai rinkdamiesi profesiją duoda Hipokrato priesaiką – pasižada tarnauti žmonėms su galimomis pasekmėmis. Neoficialiai medikai kalba, jog finansinės pagalbos iš valstybės nuo koronaviruso mirusių daktarų šeimos vargu ar sulauks, nes sunku įrodyti, kad užkratą medikas pasigauna darbe.
Šiuo metu Lietuvoje koronovirusu serga pusšešto šimto medikų. Nuo pandemijos pradžios pavasarį šiuo virusu užsikrėtė per tūkstantis mūsų šalies medikų.