Gyvūnų globėja Gustė veterinarei nešė vos dviejų mėnesių pudeliuką. Šuo buvo tik ką atimtas iš nelegalios daugintojos rankų, kuri bandė šį mažylį parduoti. Po išsamios apžiūros veterinarė pateikia išvadas.
„Šiek tiek panašu, kad su akytėm turėtų būti problemų. Galbūt maistas kažkoks netiko, galbūt tas pereinamasis laikotarpis, tas atskyrimas nuo mamos irgi gali turėti įtakos“, – sako klinikos „Vetema“ veterinarė Toma Šimkutė.
O nuo mamos daugintoja mažylį atskyrė kone vos gimusį. Šuniukas dar net valgyti pats nemoka, tačiau norėdama kuo greičiau užsidirbti, moteris mėgino pudeliuką skubiai parduoti.
„Gyvūnas turėtų būti bent jau trijų keturių mėnesių amžiaus, pilnai sveikas, pilnai suvakcinuotas, turėti poodinę mikroschemą, tai šiuo atveju jokiu būdu – jis yra per silpnas ir tas adaptacinis periodas gali sukelti kitų gretutinių ligų“, – teigia T. Šimkutė.
Paaiškėjo, kad šunelį parduoti mėgino gyvūnų globėjams gerai žinoma ir visą Lietuvą prieš porą metų šokiravusi daugintoja. Anksčiau pareigūnai Tauragėje gyvenančios moters namuose rado 27 šunis, 15 jų dar maitinami motinos pienu.
Baisiausia, kad šunys nelojo – daugintoja nenorėdama papildomo kaimynų dėmesio gyvūnams buvo nukarpiusi balso stygas. Tada prasidėję teismai tęsiasi iki šiol, tačiau, pasirodo, daugintoja toliau prekiauja gyvūnais.
„Vienoj pudelių grupėj pamačiau, kad ponia įsidėjusi skelbimą apie parduodamą šuniuką. Tai mes skubos tvarka su pažįstamais, draugų pagalba sutarėm dėl to šuniuko pirkimo“, – teigia gyvūnų globos įstaigos „Būk mano draugas“ savanorė Diana Valeikaitė.
Pasala šunų prekeivei
Tad gyvūnų globėjai pasikvietę policiją, o Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius paruošė daugintojai pasalą. Moteris paskutinę akimirką dar pakeitė susitikimo vietą, taip galimai, tarsi kokiame trileryje, bandydama sumėtyti pėdas, tačiau pasala pavyko.
„950 eurų šuns kaina buvo. Ir vaikinai nuėjo į automobilį pasiimti pinigų, nes mes buvom pasiruošę pinigus, buvom juos paveikslavę“, – pasakoja D. Valeikaitė.
Gyvūnų globėjai pasirašė ir daugintojos pakištą neva pardavimo sutartį, kuri parašyta ranka. O kai dokumentai buvo pasirašyti, daugintoją užgriuvo pareigūnai bei inspektoriai.
Moteris aiškino, esą atvežė parduoti mamos, o ne savo šunį. Nors pirkėjais apsimetusiems gyvūnų globėjams iki tol aiškino, kad gyvūnas jos.
„Ji negali pardavinėti šunų, kol vyksta teismai. Pačioj pradžioj, kai buvo konfiskuoti šuniukai, buvo pasakyta, kad kol nesibaigs teismai, kol nesibaigs visas teisminis procesas ji negali nei prekiauti, nei užsiimti jokiu veisimu“, – sako D. Valeikaitė.
Pasaloje dalyvavusios Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorės sako, kad daugintojos laukia kone tūkstančio eurų bauda.
„Priimtas sprendimas šuniuką perduoti laikinai globai Gyvūnų globos organizacijai, pradėta administracinė teisena dėl galimai žiauraus elgesio su gyvūnu ir nelegalios prekybos“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorė Daiva Jankauskienė.
Gyvūnų globėjai pasakoja, kad nors patys nuteisti ar teisiami daugintojai oficialios veiklos vykdyti negali, nebijo tuo užsiimti slapčia, mat sandorius vykdo per legaliai veisėjo statusą turinčius giminaičius. Pasirodo veisėjo statusą gali turėti tokių nelegalių daugintojų šeimos nariai.
Daugiau detalių – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.