• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Kūčias koronavirusas nusinešė vieną jauniausių aukų – mirė nė 18 metų nesulaukęs nesiskiepijęs jaunuolis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasakoja, kad karantinas truktų tris-keturias savaites, jei šalyje epidemiologinė situacija sparčiai imtų blogėti.

Per Kūčias koronavirusas nusinešė vieną jauniausių aukų – mirė nė 18 metų nesulaukęs nesiskiepijęs jaunuolis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasakoja, kad karantinas truktų tris-keturias savaites, jei šalyje epidemiologinė situacija sparčiai imtų blogėti.

REKLAMA

Tokiu atveju tektų grįžti ir prie nuotolinio ugdymo, ir prie judėjimo ribojimų tarp savivaldybių. Maža to, ant Vyriausybės stalo gula ir privalomų skiepų klausimas – tik šį kartą privilegija suteikta švietimo įstaigų darbuotojams – jiems privalomai skiepytis nereikės. O sparčiai plintant omikron atmainai, dar sausį prognozuojamas koronaviruso atvejų šuolis. 

Per Kūčias Vilniuje mirė nė 18 metų nesulaukęs nuo COVID-19 nepasiskiepijęs jaunuolis. Daugiau nei mėnesį nepilnametį medikai bandė ištraukti iš koronaviruso gniaužtų – jis gydytas Santaros klinikų reanimacijoje. Tačiau po ilgos kovos jaunuolio plaučiai neatsistatė, liga komplikavosi širdies raumens uždegimu. Tai viena jauniausių koronaviruso aukų Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje oficialiai užfiksuoti 59 omikron atmainos atvejai. o ketvirtadalio užsikrėtimo šaltinio specialistai taip ir neišsiaiškino. Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje nustatyta šimtas įtariamų omikron atmainos atvejų. Prognozuojamas užsikrėtimų šuolis.

REKLAMA

„Mano nuomone, kad turėtų būti maždaug po 2-3 savaičių, apie sausio pabaigą, turint omenyje ir šventes, ir emigrantus, ir kurie grįžo. Aš manau, kad jau turėtų augti“, – teigia vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Jei Lietuvoje sparčiai situacija blogėtų, ir Sveikatos apsaugos ministras, ir premjerė, kalba apie griežtą, bet trumpą trijų-keturių savaičių karantiną. Jis įsigaliotų, kai reanimacijoje ligonių skaičius pasiektų 240.

REKLAMA
REKLAMA

„Visas mokymasis, ugdymasis grįžtų į nuotolinį režimą. Tai reiškia, kad būtų ribojamas judėjimas, galbūt net tarp savivaldybių. Tai būtų renginių draudimai ir ribojimai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tiesa, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė apie nuotolinį ugdymą šneka nenoriai.

„Tikrai kol kas galimo karantino nesvarstome ir žiūrėsime, kokia bus situacija. Turime pasirengę visus scenarijus. Kol kas tikrai neplanuojame, mokiniai atostogose, grįžta po naujų metų“, – kalba J. Šiugždinienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, numatytas ir kitas rodiklis – 215 užimtų vietų reanimacijoje, tuomet valdžia žada švelnesnius sugriežtinimus.

„Ne apskritai uždrausti renginius, bet įvesti papildomus apribojimus būtent renginių metu. Bet išsaugant ugdymą, švietimą kontaktiniu būdu“, – kalba A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministerija nepaleidžia ir privalomų skiepų idėjos tam tikrų profesijų atstovams. Nuo vasario vidurio privalomai skiepytis turėtų sveikatos, socialinio, viešojo administravimo sektorių darbuotojai. Taip pat ir kariuomenė. Tiesa, privilegija suteikta švietimo įstaigų darbuotojams – jiems privalomai vakcinuotis kol kas nereikės.

REKLAMA

„Nesvarstome, nes tiesiog manome, kad kol kas ne laikas ir pradedame nuo kitų sričių“, – sako J. Šiugždinienė.

Valdžios pozicija dėl privalomų skiepų švietimo įstaigų darbuotojams pasikeitė staiga. Kaip tik tuomet, kai imta kalbėti apie didžiulį mokytojų nepasitenkinimą ir dalies jų grasinimus išvis išeiti iš darbo. Nors statistika nėra labai džiuginanti – sustiprinančia doze kol kas pasiskiepijo 35 procentai švietimo įstaigų darbuotojų.

REKLAMA

„Kadangi mokytojų tikrai trūksta ir tie keli procentai, kurie nepasiskiepiję, yra didelė tikimybė, kad irgi trauksis iš švietimo sistemos“, – komentuoja švietimo darbuotojų profsąjungos vadovas Andrius Navickas.

Panašus procentas pasiskiepijusių trečiąja doze yra ir socialinės globos įstaigose. Čia sustiprinantį skiepą gavo 35 procentai darbuotojų. Ministerijos kanclerė tvirtina, kad toks skiepijimasis yra vangus, dėl to šio sektoriaus darbuotojams vakcina turėtų būti privaloma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matome, kad trečiu skiepu revakcinacija vyksta ne tokiais tempais, kaip reikėtų. Nes žmonės pasidaro antikūnus, nusprendžia, kad nereikia. O matome iš visų duomenų sveikatos apsaugos ministerijos pateiktų, kad omikronui esame neatsparūs ir paskiepyti. Tai to trečio skiepo reikia būtinai, todėl priimtas privalomas skiepijimas“, – teigia kanclerė Ana Selčinskienė.

O Panevėžio Švento Juozapo Globos namų direktorius tvirtina, kad valdžia per daug spaudžia žmones skiepytis ir per mažai kalba apie skiepų naudą.

REKLAMA

„Pati privalomumo sąvoka priešina ir iš tikro žmonės net negali įsiklausyti į skiepų teikiamą naudą. Džiaugiuosi, kad mūsų įstaigoje žmonės sąmoningai renkasi vakcinaciją kaip vieną iš priemonių“, – kalba Patrikas Skrudupis.

Dėl privalomų skiepų Vyriausybė turėtų spręsti šį trečiadienį. Siūloma, kad privaloma vakcinacija tam tikrų profesijų atstovams įsigaliotų vasario 14 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų