Todėl „Vaikų svajonių“ projekto puslapyje išpildyti tūkstančius mažylių svajonių ir prisidėti prie vaikų šypsenų bei džiaugsmo gali kiekvienas. Mažyliai dalijasi savo svajonėmis, o kai kas jau pradeda jas pildyti.
Aukštadvario „Navininkų“ dienos centre vaikai pramogauja ir atvirauja, kad jau laukia Kalėdų. Tikisi, kad per šventes jų svajones išpildys geraširdis Kalėdų senelis.
Pavyzdžiui, vienuolikmetei Ugnei labiausiai patinka piešti gyvūnus ir gamtą. Tad ir jos svajonių dovana susijusi su šiuo pomėgiu.
„Aš labai mėgstu piešti, tai aš visada svajojau apie profesionalų rinkinį flomasterių. Nu gal pieštukų, jų irgi reikia daug, vieno neužteks tušavimui tai tikrai“, – pasakoja Ugnė Vaitkunskaitė.
Piešti mėgsta ir dvi sesės – Rusnė ir Gustė. Tačiau svajoja visai apie skirtingus dalykus.
„Aš mėgstu piešti, žaisti mėgstu. Aš norėčiau tokių flomasterių, kad galėčiau piešti, ir didelio meškino. Norėčiau balto, tokio didelio, kai būna“, – kalba aukštadvarietė Rusnė Černiauskaitė.
„Aš labai mėgstu piešti, lankau dailės būrelį, ir mėgstu skaityti knygas. Nelabai turiu tokių svajonių, kurios kaip daiktas, bet labai norėčiau normaliai baigt mokyklą, kad būtų pažymiai geri“, – teigia Gustė Černiauskaitė.
Tačiau paklausta, ar tikrai nėra dalyko, kurį Gustė norėtų rasti po eglute, noras visgi atsiranda. „Gal norėčiau telefono dėkliuko gražaus ir saldainių daug. Labiausiai mėgstu guminukus“, – tikina ji.
O štai septynmečio jaunuolio Nojaus noras paprastas – žaislinė mašina. „Žaislinės mašinos ant trasos. Raudona. Keturi žiedai, „Audi“, – sako berniukas.
Vienuolikmetė Elinga laisvu laiku lakuojasi nagus ir dažosi skolindamasi kosmetiką iš mamos, todėl Kalėdoms norėtų gauti vaikiškos kosmetikos rinkinį sau. „Aš norėčiau per Kalėdas gauti vaikišką kosmetiką tą, tokią skrynią didelę“, – teigia Elinga Šilinskaitė.
Projekto „Vaikų svajonės“ tikslas – įtikinti vaikus, kad jų svajonės pildosi. Jis skirtas vaikams, kurie gyvena nepasiturinčiose, sunkmetį išgyvenančiose šeimose. Taip pat ir buvusių vaikų namų mažyliams, kurie dabar gyvena šeimynose. „Vaikų svajonių“ tinklapyje geradariai gali matyti įvairiausias vaikų svajones – nuo žieminių batų, drabužių iki įvairiausių žaislų.
Vienas praktiškas keturiolikmečio Aurelijaus iš Anykščių noras: jis sako, kad daug laiko leidžia gryname ore, tad, kad žiemą nebūtų šalta, jam praverstu šilta žieminė striukė.
„Mūsų svajonių pildytojai ras įvairiausias vaikų svajones, nuo klasikinių mašinėlių su pulteliu, tas svarbiausia jiems yra, iki lėlių, čia tos mūsų pagrindinės svajonės, kurios visą laiką būna. Dabar buvo tokia visai linksma svajonė. Rašo mergaitė, keturmetė, sako, kad labai mėgsta gaminti ir nori būti kulinarė, bet mama manęs neprileidžia prie virtuvės, saugo ją. Mergaitė svajoja apie žaislinę virtuvėlę, ji jau pradės repetuoti savo kulinarinius gebėjimus ten“, – pasakoja „Vaikų svajonių“ projektų vadovė Rasa Statulevičienė.
Anot projekto vadovės, per vienuolika egzistavimo metų projektas išpildė beveik 90 tūkstančių vaikų svajonių. Šiemet projektai pirmą kartą startavo pavasarį, ir geranoriai išpildė jau 9 tūkstančius vaikų svajonių.
„Na ir dabar turime savo krepšelyje 5 tūkstančius jau kalėdinių svajonių, bet žinome, kad dar pildysis ir bus daugiau, aš žinau, kad jų turėsime kaip minimum 9 tūkstančius ir tikiuosi, kad per visus šiuos metus mes būsime išpildę apie 20 tūkstančių svajonių. Norintys prisidėti prie vaikų džiaugsmo ir šypsenų, gali paaukoti pinigų projektui, tuomet savanoriai už juos pirks dovanas vaikams pagal jų norų sąrašus“, – priduria R. Statulevičienė.
O savanorė Ramunė Baltaduonienė projekte pildyti vaikų svajones padeda jau ketverius metus. Dabar kaip tik pildys vieną jų.
„Aš išsirinksiu vieno vaiko svajonę mūsų puslapyje www.vaikųsvajonės.lt ir parodysiu, kaip tai galima būtų padaryti visiems, kas nori prisijungti prie šito projekto. Tai šiandien aš pasirinksiu vieną iš vaikų, tarkime, Orinta, vat yra 16 metų mergaitė, kurį svajoja apie žieminę striukę“, – kalba ji.
Netrukus Ramunė striukę išsirenka ir ji paštu keliaus pas mergaitę Orintą. Taip pat pirkti ir vežti dovanas žmonės gali patys. Tą ir skatina daryti pats projektas, nes tuomet visi geradariai vaikams dovanas gali įteikti patys.