• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavargę nuo karantino ir nuotolinio darbo iš namų lietuviai būriais atostogų traukia į Egiptą, Tenerifę ar Maldyvus. O kelionėms į užsienį tautiečiai negaili ir karantino metu sutaupytų pinigų: renkasi brangesnius nei anksčiau viešbučius ant jūros kranto, kelių savaičių atostogas.

Pavargę nuo karantino ir nuotolinio darbo iš namų lietuviai būriais atostogų traukia į Egiptą, Tenerifę ar Maldyvus. O kelionėms į užsienį tautiečiai negaili ir karantino metu sutaupytų pinigų: renkasi brangesnius nei anksčiau viešbučius ant jūros kranto, kelių savaičių atostogas.

REKLAMA

Egipte dirbanti gidė Vita pasakoja, kad išvydę dangaus žydrumo jūrą ir palmes lietuviai netgi susigraudina ištrūkę iš namų ir braukia džiaugsmo ašaras. Tiesa, keliaujančių laukia naujovė – prieš grįžtant namo bus privaloma atlikti koronaviruso testą ir turėti neigiamą atsakymą. 

Žydra jūra, smėlėtas paplūdimys ir lengvas vėjelis – skamba tarsi tobulas atostogų planas karantino išvargintiems žmonėms. Pasiilgę tokių vaizdų pavasarį dar daugiau lietuvių plūsta į šiltuosius kraštus ir pavasarį kelionėms renkasi saulėtąjį Egiptą. Akį džiuginančiais vaizdais iš Hurgados dalijasi ir ten dirbanti gidė Vita. Ji pasakoja, kad tautiečiai ištrūkę iš karantino gniaužtų tiesiog susigraudina atsidūrę prie žydros jūros.

„Labai džiaugiasi, labai džiaugiasi. Ir tikrai pasakysiu tokį dalyką – teko matyti net džiaugsmo ašarų tikrąja to žodžio prasme. Visi yra labai išsiilgę saulės, jūros ir poilsio, džiaugiasi šita galimybe pagaliau atvykti ir pailsėti Egipte, pakeisti aplinką“, – sako gidė Vita Kaušaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Visai neseniai iš Egipto sugrįžęs Europos fitneso čempionas Paulius pasakoja, kad Hurgados viešbutyje jautėsi tarsi apokaliptiniame filme, mat čia ilsėjosi vos keletas dešimčių turistų.

REKLAMA

„Jeigu viešbutis talpina 700 žmonių, o žmonių buvo tiek, kad personalas tikriausiai net visų vardus žinojo. Tiek jų buvo mažai, gal 50 svečių kokių. Ieškojau ramesnio poilsio, bet gavau maksimaliai, ką įmanoma gauti ramaus. Buvo visiškai tuščia“, – pasakoja Europos fitneso čempionas Paulius Ratkevičius.

Tiesa, Egipto kurortai ir Raudonosios jūros gelmės traukia ir nardymo entuziastus iš Lietuvos. Neseniai iš Tenerifės grįžusi Lina jau planuoja kelionę į Hurgadą. Trenere dirbanti Lina įsitikinusi – per karantiną nuotoliniu būdu galima dirbti iš bet kokio pasaulio krašto, juo labiau, kad dviejų savaičių kelionė į Egiptą jai atsiėjo pigiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo atveju apie 600 eurų kainuoja ta dviejų savaičių kelionė su viskas įskaičiuota. Tai labai ilgai tokių kainų nebūdavo. Tai tas paskatino grįžus iš Tenerifės dar pasidairyti, kas vyksta pasaulyje“, – teigia trenerė Lina Smaidrytė.

Per karantiną nekeliavę ir sutaupę pinigų lietuviai kaip reikiant nori numalšinti kelionių alkį. Kelionių organizatoriai jau planuoja ir papildomus skrydžius, mat susidomėjimas didžiulis. Anksčiau tautiečiai atostogų į užsienį keliavę po 2 ar 3 kartus per metus, dabar džiaugiasi po žiemos bent kartą ištrūkę į šiltuosius kraštus ir išleidžia tam daugiau pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kelionių alkis yra didžiulis, rinkos aktyvumas šiandien yra didžiulis ir jisai yra staigus nuo sausio mėnesio pradžios, tą pastebėjome. O esantys apribojimai netgi skatina tai, kad žmonės ieško galimybių netgi esant griežtiems reikalavimams – testai išvykstant, testai parvykus, saviizoliacija grįžus“, – kalbėjo „Novaturo grupės“ vadovė Audronė Keinytė.

REKLAMA

Pasak kelionių organizatorių, lietuviai išvarginti karantino trokšta kokybiškų ir komfortiškų atostogų, todėl ir jų trukmė gerokai prailgėjo. Dažnas tautietis renkasi kelių savaičių atostogas prie Raudonosios jūros. Kiti gi perka bilietą tik į vieną pusę.

„Žmonės renkasi ilgesnes trukmes, tai ne tik savaitei, daugelis renkasi ir dvi savaites, ir daugiau. Daugiau nei 40 procentų pasirinkę atostogų 10,11, 12 ar net 14 nakvynių“, – sako „Tez Tour“ rinkodaros skyriaus vadovė.

REKLAMA

Lietuviai Egipte dabar dažniau renkasi ir brangesnius aukštesnės klasės viešbučius ant jūros kranto su ,,viskas įskaičiuota“ maitinimu.

„Tikėtina, kad geresni, aukštesnės kategorijos viešbučiai užtikrins griežtesnę saugumo reikalavimų kontrolę. Be to, žmonės keliauja mažiau, tai jiems tos atostogos ir jų kokybė tampa labai svarbūs“, – pasakoja A. Keinytė.

O kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas šiuo metu ir dirba, ir atostogauja egzotiškoje saloje – Maldyvuose. Širvinskas patvirtina – lietuviai kelionėms išleidžia daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu prieš metus keliautojai atostogoms planuodavo skirti apie 400-500 eurų Egipto kryptimi, šiuo metu populiariausi užsakymai yra į viešbučius, kurių savaitės atostogų kaina siekia apie 600-700 eurų. Tai reiškia, norime aukštesnės kokybės, geresnio aptarnavimo, geresnės kokybės maitinimo ir atitinkamai apgyvendinimo“, – teigia „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Pasak Širvinsko, tarp lietuvių populiariausių atostogų krypčių išlieka ne tik Egiptas, bet ir Tenerifė, Žaliojo kyšulio salos, Maldyvai. Sušvelnėjus karantinui atsiranda vis daugiau atostogų krypčių.

REKLAMA

Jau nuo balandžio kelionių organizatoriai skraidins tautiečius į saulėtąją Turkiją ir Kiprą. Nuo gegužės bus galima rinktis ir Ispaniją, Graikiją, Bulgariją. O kol kas, pasak kelionių organizatorių, pavasarinių krypčių kainos nesiskiria nuo parėjusių metų, mat viešbučiai išskėstomis rankomis laukia turistų.

„Patys kurortai ir viešbučiai, norėdami atsigauti, pateikia patrauklius kelionių pasiūlymus. Lygiai taip pat ir aviakompanijos, jos laikosi mūsų ankstesnių susitarimų. Pavasarinių krypčių kainos labai panašios“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Tiesa, keliautojų laukia naujovės. Mat grįžtant iš svečios šalies į Lietuvą tautiečiai privalės atlikti koronaviruso testą ir turėti neigiamą atsakymą. Egipte, Turkijoje toks testas kainuoja apie 27 eurus.

„Nuo kovo 10 dienos Vyriausybės nutarimu įvestas reikalavimas visiems atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą turėti neigiamą Covid-19 ligos rezultatą, kuris turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 valandas“, – sako Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

Be to, grįžus į Lietuvą iš visų šalių yra privaloma 10 dienų saviizoliacija. Tiesa, ją galima sutrumpinti po 7 dienų atlikus pakartotinį koronaviruso testą. Visgi toks testas mūsų šalyje yra gerokai brangesnis nei svetur – kainuoja apie 70 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų