• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje toliau verda aistros dėl 160 milijonų eurų, kuriuos elektros vartotojams skolinga „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Valstybinė bendrovė žada, kad bandys pinigus gyventojams grąžinti greičau nei per 15 metų. O Prezidentūra nori, kad milijonai eurų žmones pasiektų per vienus metus.

Lietuvoje toliau verda aistros dėl 160 milijonų eurų, kuriuos elektros vartotojams skolinga „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Valstybinė bendrovė žada, kad bandys pinigus gyventojams grąžinti greičau nei per 15 metų. O Prezidentūra nori, kad milijonai eurų žmones pasiektų per vienus metus.

REKLAMA

„Energijos skirstymo operatorius“, geriau žinomą kaip ESO, gyventojams šiuo metu skolingas 160 milijonų eurų. Ir klientų suneštą permoką kartu su dar 40 milijonų palūkanų skelbė grąžinsiantis per 15 metų. Prezidentūroje gimė siūlymas milijonus eurų grąžinti greičiau.

„Tie pinigai, kaip suprantam, buvo surinkti per penkerius metus, tai adekvatu būtų, kad sugrįžtų per metus laiko vartotojams“, – teigia prezidento vyriausiasis patarėjas Jarekas Niewierowiczius. 

Tačiau, kaip tai reiktų padaryti, Prezidentūra nedetalizuoja. 

„Namų ūkiai, šeimos, verslai kredituoja mūsų didžiausią energetikos įmonę, ar tai yra normalu, ar galbūt vis tik ta didžiausia įmonė galėtų pasistengti ir organizuoti savo finansavimą tokiu būdu, kad skolą grąžintų vartotojams. Viskas yra įmanoma, jeigu yra noras“, – sako J. Niewierowiczius.

REKLAMA
REKLAMA

Kritikos netrūksta ir Seimo opozicijoje.

„Kažkas ateina, įkiša tau ranką į kišenę, paima, kas tau nepriklauso ir tada sako, kad po 15 metų gal su kažkokiomis palūkanomis grąžinsime, gal negrąžinsime. Gal po 15 metų tavęs gyvųjų tarpe nebebus“, – sako Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis.

REKLAMA

Panašu, kad valdantieji šį kartą su opozicijos kritika sutinka, esą pinigų grąžinimo laikotarpį ESO kartu su valstybinės energetikos reguliavimo tarnyba tikrai galėtų sutrumpinti.

„Reguliatorius turi susėsti su įmone ir dar kartą pasižiūrėti grafiką, tas tikrai turi būti padaryta“, – teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

„160 mln. nėra kažur padėti“

„Pasakyti, kad tai būtų galima atlikti per metus ar pusmetį nesiryžčiau, dėl to, kad mes kalbame apie pinigus ir jų įtaką finansams, mes jau kalbamės su reguliuotoju apie tai, koks tas terminas galėtų būti, kiek jis galėtų būti trumpesnis“, – sako „Energijos skirstymo operatoriaus“ vadovas Renaldas Radvila.

REKLAMA
REKLAMA

Naują pinigų grąžinimo terminą ESO žada paskelbti artimiausiu metu.

„Mėnesis gal, galbūt kelių mėnesių perspektyvoje turėsime atsakymą, nes reikia labai aiškiai suprasti, kad tie pinigai, apie kuriuos mes kalbame, tą 160 milijonų, nėra kažkur padėti“, – teigia R. Radvila. 

ESO savo finansinę situaciją pristatė Seimo nariams – aiškino, kad laisvų pinigų neturi.

„160 mln. išėmimas iš ESO veiklos, jis iš karto padidina mūsų įsiskolinimo santykį ir atitinkamai brangina lėšas, kurias mes galime dėti į tinklą ir tai tiesiogiai atsiliepia į tarifą klientams“, – sako R. Radvila.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Energijos skirstymo operatorius akcentuoja, kad verčiasi sunkiai. Esą iš tarfio gaunamų ir skolintų pajamų jiems neužtenka elektros tinklams statyti, atnaujinti.

„Paimti sugebi, fantazijos užtenka, kai reikia grąžinti neteisėtai paimtą dalyką, fantazijos jau trūksta. Jeigu fantazijos trūksta, tai gal per daug uždirbi ir gal ne toje vietoje dirbi, galbūt reikėtų šiek tiek pagalvoti apie keitimą darbovietės ir leisti kitiems žmonėms, kurie sugebės jiems pavestas funkcijas atlikinėti tinkamai“, – tikina A. Mazuronis.

REKLAMA

Vidutinis vartotojas permokėjo 7,5 Euro

„Mes pasiūlėme Energetikos ir darnios plėtros komisijos pagalba, jeigu reikėtų registruoti tam tikrus įstatymo projektus tam, kad atsirastų daugiau drausmės ir tvarkos šioje srityje“, – sako konservatorius Justinas Urbanavičius.

„Kalba nėra pasibaigusi, lauksime tolimesnių teisėsaugos vertinimų, nes jeigu yra pradėtas tyrimas, matyt, kažkokie atsakymai bus“, – tikina konservatorius Paulius Saudargas.

REKLAMA

Nors pavieniai Seimo opozicijos nariai mano, kad klaidų pridariusių institucijų vadovai turėtų atsistatydinti, ESO teisinasi, kad sąmoningai nesiekė, kad žmonės sumokėtų per daug.

„Aš tikrai nemanau, kad čia buvo piktybinis kažkieno neveikimas ar aplaidus veikimas“, – sako R. Radvila.

Pasak valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos, grubiai iš 160 milijonų permokėtų eurų buitiniams vartotojams tenka 51 milijonas. Pasak institucijos, vidutinis buitinis vartotojas, kuris išdegina 147 kilovatvalandes per mėnesį, per vienerius metus permokėjo 7 su puse euro.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

To dar niekada nebuvo Lietuvoje, vagystės tapo teisėtos ir nebaudžiamos...
Dividendams išsimokėti pinigų jie suranda, o grąžinti ką pavogė ne. Tą visą gaują būtina atstatydinti. Kartu su Valstybine Kainų ir energetikos kontrolės komisija. Tai mafija.
Kreivys su ESO tyli ir apie tai kad privatizavus 25proc.Ignitis ,akcininkai jau nori kuo daugiau pinigų į kišenę gauti.,Tai daug nesvarstę pasiėmė dividendus vietoj investicijų į senus laidus.Už tai dabar ir elektra nuo oro priklauso, aiškina kad vasarą perkaista žiemą užšala.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų