Vairuotojai gali rinktis iš trijų „Megane“ versijų – hečbeko, sedano ir universalo. Po variklio dangčiu galima rasti 1,2, 1,3 arba 1,6 benzininius, bei 1,5 arba 1,6 litro turbo dyzelinius variklius. Daugiausiai populiarumo sulaukė „Megane“ su dyzeliniu 1,5 varikliu, kurį ir išbandė „Autopiloto“ apžvalgininkas Vytenis Kudarauskas.
Apžvelgiamas modelis turi 110 arklio galių ir net 260 niutonmetrų sukimo momentą, o to šiam automobiliui per akis. Ketvirtos kartos „Megane“ važiuoja minkštai, todėl automobilis nevargina nei mieste, nei ilgesnėje užmiesčio kelionėje, o šešių pavarų mechaninė greičių dėžė veikia sklandžiai ir tiksliai.
Turint tokį „Renault Megane“ su dyzeliniu 1,5 litro turbo dyzeliniu varikliu, variklio dangtį kelsite ne tik dėl to, kad reikės papildyti langų plovimo skysčio bakelį, bet labai tikėtina, kad ir dėl to, nes suges degalų purkštukai.
Kiti tokių „Megane“ gedimai susiję daugiausia su elektronika. Neveikiantis centrinis užraktas, šviesų ir valytuvų valdymo rankenėlės, klimato kontrolės valdymo blokeliai, langų valdymo mygtukai – dalykai, kurie dažniausiai gadina šio modelio vairuotojų nervus.
Jei nenorite dyzelinio variklio, reikėtų vengti 1,2 litro benzininio. Šie varikliai turi tepimo problemų, neretai jų remontas arba neįmanomas arba labai brangus, todėl sugedęs keičiamas kitu. Tuo metu važiuoklė silpnų vietų neturi.
Norint tapti būtent tokio ketvirtos kartos „Renault Megane“ vairuotoju gali tekti sumokėti beveik 10 tūkstančių eurų. Tuo metu trečios kartos dyzeliniai „Megane“ atsieis 6-7 tūkstančius eurų. Kokybės ir kainos atžvilgiu, viena iš geriausių alternatyvų „Megane“ yra „Ford Focus“, kurio kainos svyruoja nuo maždaug 5 iki daugiau nei 9 tūkstančių eurų.
Visą automobilio apžvalgą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.