Dabar siūlo vairuotojams apsišarvuoti kantrybe ir laikytis taisyklių. Vairuotojų kantrybę sekina milžiniškos spūstys Ateities plente Kaune: „Du kartus tikriausiai pailgėja kelionė.“
Gyventojai pikti, sako norint įveikti šį ruožą piko metu tenka stoviniuoti ir daugiau kaip valandą ir taip keliskart per dieną:
„Dešimt metrų pavažiuoju, penkiolika minučių stoviu, pirmas ir paskutinis kartas mano važiavimas. Čia yra šaraškino kontora, čia nesąmonė.“
„Labai prastai, labai nesuplanuotai ir galėtų rasti sprendimų ir lengvesnių, čia absurdas.“
„Baisu, o ką darysi, trukdaisi laiką. – Kito alternatyvaus maršruto neturite? – Galėčiau, bet ten apvažiuoti reiktų.“
Įrenginėjama žiedinė sankryža – tai vienas iš būsimo Pietrytinio aplinkkelio statybos etapų. Ir esą norint atlikti šiuos darbus teko rinktis – riboti arba visai uždaryti eismą. Pasirinkta mažesnė blogybė.
„Labai daug įmonių, čia yra pramoninis rajonas, jeigu uždarytumėm ir neleistumėm įmonėms, tai čia būtų katastrofa“, – tvirtina „Kauno tiltų“ generalinis direktorius.
Gyventojai žarsto patarimus, kaip planuoti darbus:
„Gal galėtų padaryt, kad dviem juostom kažkokiu tai būdu, o dabar nepadaro niekaip.“
„Galėtų mokėt, manau atsirastų ir norinčių padirbėt ir vakarinėj pamainoj, ir anksčiau padaryt darbus, dabar čia niekam neįdomu.“
Bet darbus vykdančios įmonės „Kauno tiltai“ vadovas ir Kauno savivaldybės atstovai atkerta, kad ne visi siūlymai racionalūs, daug lemia ir pinigai.
„Darbas naktinis ir mažiau efektyvus, ir pavojingesnis iš darbų saugos pusės, ir apmokėjimas žmonėms už darbą žymiai brangesnis“, – aiškina A. Rusevičius.
„Viršvalandžių mes neįperkam, taip sakykim. Reiktų įsivertinti sąmatoj ir konkurso sąlygose būtų, kad dirbam dviem pamainom, šeštadieniais, sekmadieniais, tai mums žymiai pakeltų darbų vertę ir rangos vertę“, – tvirtina statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.
Vis dėlto, sako, yra tokių darbų, kuriuos įmonė daro ir neskaičiuodama valandų.
„Jie dirba pagal galimybes arba pagal poreikį ir ilgesnes valandas, jei tai tęstiniai – betonavimas, asfaltavimas, tikrai niekas neišjungia traktoriaus 4 valandą“, – sako V. Abramavičius.
Savivaldybė ir rangovai sulaukia nemažai skundų, tad tikina, kad pokyčių bus.
„Tikrai bandysime išprašyti tranzitinį transportą iš šios gatvės, paprašysime apvažiuoti, šviesoforų reguliavimą peržiūrėti. Taip pat prašome žmonių vengti Ateities plento, galima apvažiuoti Taikos Pramonės prospektu ir išvengti šitos vietos“, – tvirtina transporto skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.
Esą spūstys sumažėtų, jei ir vairuotojai elgtųsi pagal taisykles. Išties – ir TV3 Žinių žurnalistai fiksuoja, kaip vairuotojai nepaiso kelio ženklų ir bando būti gudresni už kitus. Tokius pažeidėjus tramdys ir policija.
„Derinom su policija, kad prižiūrėtų eismo dalyvius, nes labai dažnai vairuotojai nesilaiko tų ženklų, suka ne pagal eismo ženklus, prieš eismą važiuoja – jis pravažiuoja greitai, bet sutrukdo kitiems“, – sako A. Rusevičius.
Kantrybės įsukusiems į Ateities plentą, ypač piko valandomis, prireiks dar bent pusmetį.
„Oo vieną juostą turėsime iki rugsėjo mėnesio... Tai problemų dar ten bus daug, juostos keisis, bet laidumas nedidės“, – teigia M. Matusevičius.
Planuojama, kad nuo rugsėjo darbininkai jau išsikraustys iš Ateities plento ir čia bus visiškai atnaujintas eismas. Visi pirmojo etapo darbai kainuos apie 30 milijonų eurų ir bus baigti 2025-aisiais. Iš viso suplanuoti 4 etapai. Kauno pietrytinis aplinkkelis sujungs pagrindinę šalies magistralę Vilnius-Kaunas su „Via Baltica“ trasa Varšuvos kryptimi.