Kauno pasididžiavimas ir pirmasis Lietuvoje olimpinius standartus atitinkantis baseinas. 50 metrų ilgio 2 metrų 20 centimetrų gylio 10 takelių. Jame 2750 kubų vandens pašildyto iki 28 laipsnių. Ir šalia – virš 500 vietų žiūrovams. Objektas jau priduotas, tačiau judesio čia dar teks luktelėti – ieškoma administratoriaus.
„Statybos užbaigimo aktas patvirtintas šio mėnesio 6 dieną, objektas pripažintas tinkamu naudoti, atsiranda operatorius, jokių problemų nėra, išsiima higienos pasą ir… Statyba yra baigta, aišku, teritorija dar – žolė apsėjama, laistymas dirbtinis“, – sako statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.
O kauniečių planai ambicingi, juolab, kad Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus atitinkantis baseinas jungiasi su „Žalgirio arena“ – tad čia rengiant aukščiausio lygio varžybas vyktų transformacija.
„Turim puikias galimybes rengti tiek Europos, tiek pasaulio čempionatus, jeigu būtų toks poreikis, šitą mūsų pastatą išnaudojant kaip apšilimo, o pagrindinį baseiną surenkant Žalgirio arenoje“, – tikina architektas Aurelijus Ramanauskas.
Tokiu atveju varžybas stebėtų tūkstančiai aistruolių. Visai šalia įrengtas ir 80 centimetrų gylio baseinas vaikams, o už jo milžiniška pramogų ir spa zona. Vienu metu čia plaukioti ir ilsėtis galės apie pusė tūkstančio žmonių.
„Mes turime 12 baseinų, įskaitant pramoginę erdvę, olimpinį baseiną, ir 11 pirčių, pirtys ir garinės, ir sauso tipo“, – kalba „Conresta“ projektų vadovas Laurynas Senkus.
Vandens sporto centro architektūriniai sprendimai unikalūs – jis statytas kaip arenos tęsinys, susilieja su Nemuno salos gamta ir beveik nepastebimas. Šis objektas – didelis iššūkis architektams.
„Norėjom turėti maksimaliai švarų, žalią stogą, kad neatsirastų nepageidaujamų inžinerinių elementų. Dar turim po visu pastatu techninį rūsį, kur prasidėjo skaičiavimai dėl gruntinių vandenų, Nemuno vandens lygio“, – pasakoja A. Ramanauskas.
Keturi metrai po žeme – sudėtingiausios inžinerinės konstrukcijos, vien oro padavimo šachta, kurioje laisvai prasilenktų du automobiliai.
Kol Vilniaus valdžia vis nukelia baseino Lazdynuose pabaigą, kauniečiai džiaugiasi, kad šio objekto statybos vyko be trikdžių. Užtruko, kaip ir planuota, apie dvejus metus.
Deja, visa šio centro finansinė našta teko tik Kauno miesto biudžetui, šalies Vyriausybė neprisidėjo nė centu.
„Kūrinys gavosi pačiu laiku ir už gerą kainą. Nors kainos šoko pasiutpolkę, kilo, bet mes žiūrim ramiai vienas kitam į akis. Vyriausybė neprisidėjo nė vienu euru prie šio objekto, kaina jo 27,5 milijonai, bet jis didžiausias Baltijos šalyse ir įskaitant Lenkiją“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Keičiasi visas Nemuno salos veidas – statomas mokslo ir inovacijų muziejus „Mokslo sala“, bus tiesiamas dar vienas tiltas į kitą upės pusę, saloje bus įrengtas amfiteatras kultūriniams renginiams, bei įvairios lauko sporto aikštelės krepšiniui, tenisui ir tinkliniui. O vasaromis prie arenos švartuojasi laivai – įrengta mobili pontoninė prieplauka.