Kaunietė Evelina su šeima šį pavasarį prisimins ne pačiomis linksmiausiomis nuotaikomis. Jūrų kiaulytę neseniai pradėjusi auginti šeima nusprendė įsigyti dar vieną – iš tos pačios gyvūnų prekių parduotuvės, iš kurios pirko pirmąją. Moteris sako jautusi, kad kažkas negerai, bet pasitikėjo tuomet dirbusių specialistų žodžiais.
„Mane atsiminė, kad mes prieš tai pirkom kiaulytę. Sakau: ar tikrai viskas gerai? Blemba, ji yra tokia visiškai pasyvi. Sako, viskas yra gerai, ji tiesiog ramesnė“, – sako kaunietė Evelina Liutkevičiūtė-Čiurlionė.
Parsivežta jūrų kiaulytė nei valgė, nei gėrė. Vangi buvo jau parduotuvėje.
„Bandai ir girdyt, su švirkštu kažkaip duoti, ji absoliučiai ne, suka, tik garsus leidžia, ir viskas. Tada dar pati išvažiavau į Vilnių. Rašau vyrui: nuvežkit pas veterinarą, nes nenormalu, kad jinai negeria vandens. Ir vyras grįžo, buvo gal po valandos, po dviejų. Vyras atsiuntė nuotrauką – nebegyva jinai“, – pasakoja Evelina.
Evelina jūrų kiaulytę grąžino į parduotuvę.
„Vos klientė kreipėsi į mus, jai buvo kompensuota už gyvūno įsigijimą. Taip pat atliekamas vidinis patikrinimas, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau“, – komentuoja „Kikos“ Kauno regiono vadovė Aušrinė Ečevarria Zonytė.
Patikrinimas, pasak parduotuvės atstovų, parodė: pažeidimų nebuvo, o netrukus nugaišusi jūrų kiaulytė esą buvo tiesiog kitokio būdo.
„Iki kol patenka pas mus, į parduotuves, šie gyvūnai yra patikrinami net kelis kartus veterinarijos specialisto. Ir vėliau tikrai akylai prižiūrimi parduotuvės darbuotojų“, – tikina A. Ečevarria Zonytė.
Evelina, nors ir atgavo pinigus, yra įsitikinusi, kad ne juose bėda. Todėl apie situaciją sukūrė vaizdo įrašą socialiniuose tinkluose.
„Tai norisi tiesiog, kad išvis neparduotų gyvūnų. O jeigu jau parduoda, kad užtikrintų – gi skelbiasi, kad turi veterinarus, visa kita. Patikrinkit tuos gyvūnus, bent jau kurie turi akivaizdžius simptomus“, – sako Evelina.
Skundai dėl parduodamų gyvūnų – itin reti. Maisto ir veterinarijos tarnyba jų sulaukia vos kelių per metus. O šis atvejis su jūrų kiaulyte – pirmasis šiemet.
„Bus vykdomas patikrinimas ir jau tik tada veterinarijos gydytojas-inspektorius, atlikęs patikrinimą, galės įvertinti situaciją ir pasakyti, ar yra pažeidimai, kokie tai pažeidimai“, – teigia maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Gintarė Mockevičienė.
Specialistai nurodo, kad nedelsti, jei mato, kad gyvūnas miršta, turėtų ir ką tik juos nusipirkę žmonės.
„Savininkas irgi turėtų, jeigu jis įsigijęs gyvūną, gali ilgai nedelsti ir nuvykti, tarkim, pas privatų veterinarijos gydytoją pirminei apžiūrai, kad veterinarijos gydytojas įvertintų situaciją, kokia yra ta gyvūno sveikatos būklė“, – kalba G. Mockevičienė.
O pastebėjęs tinkamai neprižiūrėtą gyvūną, žmogus turėtų kreiptis į Maisto ir veterinarijos tarnybą.