Tai – vienas iš trijų Sidnėjų supančių ir prie jo artėjančių gaisrų, kurie skandina miestą dusinančiame smoge. O iš kitų dviejų į vieną besiformuojantis mega gaisras juda Sidnėjaus link naikindamas viską savo kelyje. Jis išdegino jau 400 tūkstančių hektarų plotą.
„Darome prielaidą, kad didelę dalį žmonių nuosavybės paveiks judantis ir didelį plotą užimantis gaisras – ir žmonių namus, ir verslus, ir paukštininkystės ūkį, ir įvairiausius objektus, kurie veikia pietvakarių Sidnėjuje“, – sako ugniagesių atstovas Shane Fitzsimmons.
Daugiau nei penkis milijonus gyventojų turintis Sidnėjus yra Naujojo Pietų Velso valstijos sostinė, kurioje savaitei paskelbta nepaprastoji padėtis. Kraštutinių priemonių valstijos valdžia imasi, ne tik dėl sausros, šimto valstiją alinančių gaisrų, bet ir dėl naujausios karščio bangos.
„Didžiausią rūpestį kelia nežinia dėl kelių būsimų dienų, dėl ekstremalių vėjų ir ekstremalaus karščio. Mes puikiai žinome, kur yra pažeidžiamiausios vietovės, bet, kaip sakiau, nevaldomi vėjai, žarijos nauji gaisro židiniai mažai nuspėjami“, – pasakoja valstijos premjerė Gladys Berejiklian.
Užvakar Australijoje skelbta apie karščiausią metų dieną istorijoje. Visoje šalyje vidutinė temperatūra pasiekė beveik 41C, tačiau jau kitą dieną užfiksuotas kitas rekordas – apytiksliai 42 C. Sinoptikai atgaivos nežada ir sako, kad didžiojoje šalies dalyje temperatūra šoktels iki 45 C.
Tačiau nežinia, ar nuo karščio kenčiantys australai norėtų atsidurti šiaurės rytinėje Kinijos Heilongjiango provincijoje, kur temperatūra nukrito iki 40-ies laipsnių žemiau nulio.
Vietos prekybininkai rodo, kad vaisiai pavirto ledo gabalais, su kuriais net galima įkalti vinį.
Tokio šalčio užteko ir štai tokiems eksperimentams, kuomet išpiltas karštas iškart sušąla ore, sukurdamas tokį grožį.