• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karas Ukrainoje stipriai pakoregavo naudotų automobilių rinką Lietuvoje. Beveik du trečdalius mašinų nupirkdavę ukrainiečiai išvyko į gimtinę, o lietuviai ir kiti užsieniečiai į turgų užsuka kol kas vangiai. Šie skundžiasi ir menku pasirinkimu, ir šoktelėjusiomis automobilių kainomis.

Karas Ukrainoje stipriai pakoregavo naudotų automobilių rinką Lietuvoje. Beveik du trečdalius mašinų nupirkdavę ukrainiečiai išvyko į gimtinę, o lietuviai ir kiti užsieniečiai į turgų užsuka kol kas vangiai. Šie skundžiasi ir menku pasirinkimu, ir šoktelėjusiomis automobilių kainomis.

REKLAMA

„Jis tokiam mirtinam taške, čia dabar tik išgyvenimas“, – taip pesimistiškai apie pelną kalba automobilių pardavėjai turguje Kaune. Šiokiadieniais ten nyku – vos vienas kitas smalsuolis. Daugelis su nostalgija prisimena ne vienus metus pagrindiniais pirkėjais buvusius ukrainiečius, deja, šių nebeliko vos Rusijai užpuolus jų gimtinę.

„Kai kas buvo suderėta, neišvežta, tai iki karo pradžios skubėjo išsivežti nupirktus automobilius, bet pirkimas jau buvo sustojęs. Gal 60 procentų išvažiuodavo į Ukrainą vienokiais ar kitokiais laikais, iš pradžių su lietuviška registracija daug važiuodavo, paskui pirkdavo per išmuitinimus – tai pagrinde ir buvo rinka pasisukus į Ukrainos pusę“, – pasakoja Kauno automobilių turgaus vadovas Valentinas Naujanis.

REKLAMA
REKLAMA

Pardavėjai atvirauja, ukrainiečiai čia atvykdavo iš įvairiausių vietovių, pirkdavo daug, nors ir ne itin brangius automobilius.

„Daugiau benzinines mašinas, tokias pigesnes, pasatukus dar va“, – kalba pardavėjas Arvydas.

REKLAMA

„Atvažiuodavo iš Donecko, Luhansko, vienokias pirkdavo, iš Vakarinės dalies – kitokias. Jie viską pirkdavo, didelė šalis“, – sako pardavėjas Vaidas.

„Stipriai sumažėjo, nes jie išvyko į savo šalį ir jų nebėra“, – aiškina pardavėjas Arūnas.

Dabar pastebima nauja tendencija – perkami didesnio pravažumo automobiliai, kurie siunčiami į karo zoną. Tik jų pasiūla itin menka.

„Karo tikslams, atvažiuoja ukrainiečiai, matyt, skirtos sumos pinigų ir perka specifines mašinas pasirodo ir lietuviai, kurie dirba tuo klausimu į Ukrainą, bet tai jau ne lengvieji automobiliai – tai džipai, autobusiukai“, – pasakoja V. Naujanis.

REKLAMA
REKLAMA

„Va vieną lietuvišką džipą nupirko šią savaitę. – O sakė kam? – Kad ginklus vežiot. Sako va vežiosim link fronto linijos, visokias amunicijas“, – pasakoja pardavėjas Arvydas.

O sau automobilio besidairančių pirkėjų turguje kiek padaugėjo paskutiniais savaitgaliais – atvyksta latvių, estų, lenkų, vis daugiau užsuka ir lietuvių.

„Prasidėjus karui tikrai tos pirmos dvi savaitės buvo šokas visiems, pirkėjai iš Ukrainos dingo, kitos eksporto rinkos nebe taip atvažiuoja, kaip anksčiau ir tas Lietuvos pirkėjas irgi galvojo, ką daryt. Nuo praeitos savaitės jau pastebimas pagyvėjimas“, – teigia naudoto transporto pardavėjų asociacijos vadovas Vismantas Baršys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pirkėjai skundžiasi, kad pasirinkimas menkas. Automobilių turgus apytuštis, o ir kainos gerokai šoktelėjusios.

„Sudėtinga su pasirinkimu, patys matot, anksčiau aikštelė didesnė buvo, dabar dingę ir kainos gan subrangusios“, – sako pirkėjas Alvydas.

„Mažokas pasirinkimas, tik 6–7 „Prius“, daugiau nematau. Kainos tai šiek tiek sukilę, tai va dėl šios deramės, jei pinigų užteks – pirksim“, – kalba pirkėjas Mirzaolim.

Kauno turguje automobilių tris kartus mažiau nei prieš pandemiją. O prasidėjus karui mašinų papildymą atgabena vos vienas kitas autovežis per savaitę. Pardavėjai stebi padėtį ir vis dar bando realizuoti turimus ukrainiečių mėgtus automobilius.

REKLAMA

„Jų nesant pardavėjams reikia staigiai persiorientuoti ir tuos automobilius reikia parduoti kažkam kitam, bet tuos pardavę – atsiveš naujų, kurie jau nepritaikyti Ukrainos pirkėjams“, – teigia V. Baršys.

Pasak specialistų, pirkimą sustabdęs pandemijos sąstingis pamažu traukiasi, „AutoTyrimų“ duomenimis, šiemet vasarį mūsų šalyje pirmą kartą įregistruota 9817 naudotų lengvųjų automobilių, o tai beveik 12 procentų daugiau nei pernai vasarį, kai buvo įregistruoti 8 785.

Jam lietuviai ne tautiečiai, jam lietuviai š... Gabalai...
O tai nėra tautinės ne santarvės kurstymas, jei tautiečiai koliojami, o ukroincai garbinami.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų