• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių paramos skyriai sako, kad karantino metu padaugėjo prašančiųjų padėti. Vieni prašo anksčiau nei įprasta išmokėti pašalpas, antri skambina ir ieško bet kokios pagalbos. Tiesa, specialistai pasakoja, kad yra ir tokių, kurie labdaros prašo ne iš sunkaus gyvenimo, o tikintis tiesiog išpešti naudos.

Savivaldybių paramos skyriai sako, kad karantino metu padaugėjo prašančiųjų padėti. Vieni prašo anksčiau nei įprasta išmokėti pašalpas, antri skambina ir ieško bet kokios pagalbos. Tiesa, specialistai pasakoja, kad yra ir tokių, kurie labdaros prašo ne iš sunkaus gyvenimo, o tikintis tiesiog išpešti naudos.

REKLAMA

Davinį kas savaitę mama parneša 2 iš savo 9-ių vaikų, besimokantiems vienoje Šiaulių mokykloje. Iš viso mokykloje yra 54 vaikai, gaunantys nemokamą maitinimą ir visiems jiems karantino metu vieną kartą per savaitę yra dalinamas sausas davinys, kurio savikaina yra 11 eurų ir 70 centų. Mama sako, kad kažkaip išsiverčia su tuo, ką gauna.

„Nu, kaip mum, užtenka tikrai. Vaikai pasidalina tų saldumynų. Nesiskundžiam – gerai“, – sako Diana Jasaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Šeimynoje gyvena 9 vaikai, iš kurių 3 jau savarankiški, o viena mergaitė su negalia. Daugiau maisto šeima gauna iš „Maisto banko" ir Dienos centro. Tokioms sunkiai besiverčiančioms šeimoms šis sunkus laikotarpis tampa rimtu iššūkiu išgyventi, juo labiau, kai reikia visą laiką išbūti visiems vienoje erdvėje.

REKLAMA

„Kadangi didelis būrys vaikų namuose, tai didelis šurmulys, sunku vaikams daryti pamokas, viens kitam trukdo. Stengiuos su mažiukais į kitą kambarį išeiti, vyresnieji atskirai savo kambariuose, va taip ir verčiamės“, – pasakoja D. Jasaitytė.

Valgyklos vedėja sako, kad sauso davinio ateina pasiimti daugiau vaikų nei paprastai valgo nemokamus pusryčius ar pietus mokyklos valgykloje. Kad paramos prašančiųjų karantino metu padaugėjo tvirtina tą jaučiantis ir Šiaulių miesto socialinių paslaugų skyrius. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, savivaldybės specialistai kartu pastebi, kad padaugėjo ir tokių, kurie naudojasi susidariusia padėtimi.

„Sulaukiam skambučių tokių žmonių, kurie nori pasinaudoti, tarkim išgirdę, vaikams čia kažkas dalins kompiuterius, tai skambina į socialinių paslaugų skyrių ar išmokų skyrių, kur sako – duokit mums kompiuterį, vaikai neturi, su kuo dirbti nuotoliniu būdu. Tai iš tikrųjų gauname tų skambučių, kuriuos patikrinę įsitikiname, kad ne visada jie pasiteisina“, – teigia departamento direktorė Asta Lesauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės laukia prie socialinių paslaugų centro valgyklos, vieni kasdien ateina karšto maisto, kitiems savaitei išduodamas sausas davinys.

Žmonės nekalbūs, vos vienas kitas dėvi apsaugines kaukes, o daugumai maisto davinys vienintelis šiltas maistas per dieną ar kelias: „Ką aš žinau, matosi ir kiaušiniai, cukrus. Savaitei.“

Savivaldybės atstovė sako, kad sulaukia prašymų, kad trūksta maisto produktų ar nori ateiti pavalgyti šilto maisto, tačiau dauguma prašymų yra anksčiau išmokėti pašalpas.

REKLAMA

„Nors išmokas mes mokėdavom 10 dieną mėnesio, bet tikrai žmonės skambina, prašo. Žinodami, kad „Maisto banko“ davinys bus tik po Velykų, tai prašo išmokėti anksčiau, tai šiuo metu jau ir pradėjome mokėti išmokas socialines įvairias“, – kalbėjo A. Lesauskienė.

„Maisto banko“ atstovai pasakoja, kad pirmosiomis karantino dienomis buvo gerokai sumažėję žmonių aukojamų produktų kiekis iš parduotuvių, tačiau dabar situacija grįžta į senas vėžias. Tačiau, jei anksčiau „Maisto bankas“ iš sandėlių išdalindavo maistą labdaros organizacijoms, tai dabar tenka perimti kai kurių jų funkcijas.

REKLAMA

„Maisto bankas užsidarius daliai labdaros labdaros organizacijų dėl karantino, yra priverstas ieškoti kitų būdų pagelbėti tiems žmonėms kurie stokoja maisto, todėl mes išvežame maistą į namus pagal mūsų išgales“, – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Kovo pabaigoje turėjusi įvykti „Maisto banko“ akcija buvo atšaukta, tad labai sumažėjo ilgo galiojimo produktų atsargos sandėliuose. Tad labdaringos organizacijos vadovai visus, kurie gali ir nori padėti gyvenantiems skurdžiau, aukoti būtent ilgesnio vartojimo produktus skurdžiau gyvenantiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų