Pagal įstatymą, Daugpilyje turėjo būti nugriauti du objektai. Paminklas Šlovės aikštėje ir paminklas 360-osios pėstininkų divizijos kariams lapkričio 18 d. gatvėje. Sekmadienio diena praėjo gana ramiai. Žmonės nešė gėles ir degė žvakes. Tačiau vakare situacija ėmė kaisti. Teritorija buvo aptverta. Už užtvaros susirinko apie 200 žmonių, kurie aštriai reiškė savo nepasitenkinimą. Žmonės švilpė ir šaukė, keikė statybininkus ir policiją. Susirinkę dainavo dainas:
„Aš rusas, mano kraujas nuo tėvo.“
Vietos gyventojai piktinosi dėl paminklo Šlovės aikštėje nugriovimo:
„Neteisinga, žinoma, niekam netrukdė, stovėjo, atmintis buvo. Žmonės rinkosi.“
„Manau, to nugriauti neįmanoma. Tegul jie demontuoja tą paminklą, viską, ką turim. To neįmanoma pamiršti.“
Naktį nepasitenkinimas tęsėsi. Vienu momentu į policijos automobilius žmonės ėmė mėtyti akmenis ir butelius. Už nepaklusimą policijos reikalavimams, chuliganizmą, karinės agresijos šlovinimą ir buvimą viešoje vietoje neblaiviems buvo sulaikyti 37 asmenys. Daugpilio meras Andrejs Elksnins pareiškė, neva minios reakcijos į paminklo nugriovimą negalima vadinti nelojalumu Latvijai.
„Pirmiausia, tai nėra paminklai okupacijai. Ir pastaruosius 30 metų jie nebuvo laikomi tokiais. Kas liečia paminklą Šlovės aikštėje, tai visus su sovietiniu režimu susijus elementus vietos valdžia dar 1992 perkėlė į kapines. Kaip matote, ten nėra nei simbolikos, nei nieko kito, kas pateisintų okupaciją. Tai žmonių, išlaisvinusių Daugpilį nuo fašizmo, atminimo vieta. Būtent tokia šią vietą laikė dauguma Daugpilio gyventojų. O smerkti gyventojus už jų nuomonę, manau, būtų neteisinga“, – kalba Daugpilio meras Andrei Elksnins.
Šlovės aikštėje esančio paminklo bareljefas turi meninę vertę, todėl jis bus išsaugotas ir perduotas Okupacijos muziejui. Šienapjūtę simbolizuojanti stela nugriauta ir, matomai, bus sunaikinta. Kitas paminklas sovietų kariams Daugpilio centre, Dubrovinos parke, nėra įtrauktas į demontuotinų paminklų sąrašą. Mat memorialo papėdėje palaidoti sovietų karininkai.