Lesterio gyventojai, rimstant koronavirusui, jau nuo liepos 4-osios tikėjosi grįžti į normalų gyvenimą, tačiau naujas „Covid-19“ protrūkis čia maišo visas kortas.
Iš viso Lesteryje epidemijos metu nustatyti beveik 3000 Covid-19 atvejų, tačiau net 900 jų užfiksuoti vos per dvi birželio savaites. Protrūkiai čia kilo bent keliose maisto gamybos įmonėse.
Dėl to centrinėje Anglijos dalyje esantis miestas gali tapti pirmuoju atskiru miestu šalyje, kuriame po liepos 4 d., karantinas bus pratęstas dar dviem savaitėms, tad durų čia neatvertų nei barai, nei restoranai, nei kirpyklos ar kitos laisvalaikio ir pramogų vietos.
Suvaržymai įvedami ir Kinijoje
Kinijoje griežto karantino suvaržymai vėl įvesti 400-ams tūkstančių žmonių, kurie gyvena Hebėjaus provincijos dalyje šalia Pekino.
Po to, kai Anksine per pastarąsias dvi savaites nustatyta 18 koronaviruso atvejų, čia uždaroma dauguma darboviečių, o kartą per dieną iš namų išeiti apsipirkti leidžiama tik vienam šeimos nariui.
Nors palyginus su kitomis šalimus, kur kasdien koronavirusu užsikrečia dešimtys tūkstančių žmonių, šie skaičiai ir itin maži, Kinija staigaus viruso išplitimo leisti neketina, bei taiko ne tik griežtus suvaržymus, bet ir testuoja milijonus žmonių – vien Pekine patikrinti daugiau nei 7 milijonai kinų.
„Kasdien Pekine veikia daugiau nei 400 testavimo vietų ir per 2000-ius laboratorijų. Mobilizavome daugiau nei 7500 žmonių tyrimams atlikti. Didžiausias dienos ėminių kiekis siekia daugiau nei milijoną“, – sako epidemiologas Zhang Qiang.
O pasaulyje nustatytų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius jau perkopė 10 milijonų, o mirčių jau daugiau nei pusė milijono.
Pagal mirčių ir užsikrėtimų vis dar pirmauja Jungtinės Valstijos. Ten nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie trijų milijonų, o mirčių jau beveik 130 tūkstančių. Nerimą amerikiečių sveikatos ekspertams kelia tai, kad pastarosiomis dienomis koronaviruso atvejų šuolį fiksavo net 30 iš 50 šalies valstijų